Zonky do ciziny nepůjde. Home Credit zrušil expanzi

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 12. 2. 2020 | 4 komentáře

Poskytovatel nebankovních půjček Zonky nezamíří na zahraniční trhy, jak původně plánoval. Expanzi stopla společnost Home Credit, pod níž Zonky patří.

Informaci, s níž v minulém týdnu přišel web Roklen24, dnes potvrdil marketingový manažer Zonky Jan Sladovník. Firma se tak podle něj bude maximálně soustředit na tuzemský trh.

O zrušení expanze rozhodlo nové vedení Home Creditu. Její celosvětové aktivity od ledna řídí Jean-Pascal Duvieusart, který je zároveň jedním z minoritních akcionářů PPF. Právě PPF je většinovým vlastníkem Home Creditu.

Řežeme náklady!

Účty za telefon, elektřinu, plyn. Neplatíte zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

Ve druhém čtvrtletí letošního roku plánovala Zonky vstoupit do Španělska, pak měly přijít na řadu Německo a Itálie. Kvůli zahraničí se nedávno společnost Zonky přejmenovala na Benxy, na českém trhu dál používá dosavadní značku.

Platforma Zonky loni zvýšila objem půjčených peněz meziročně o 40 procent na víc než 10 miliard korun. Celkový počet klientů stoupl o 57 % na 88,5 tisíce. Počet lidí, kteří na Zonky investují, se meziročně zvýšil o 40 % na 34 105, objem investic překonal 3,5 miliardy korun.

Zonky loni na podzim reagovala i na zájem větších investorů, když spustila program Rentiér - automatickou investiční platformu s očekávaným průměrným ročním zhodnocením 4,4 %.

Psali jsme podrobně: Novinky od Zonky: Investice Rentiér, žirafa pro Španěly a konec ztrát


A čerstvá novinka: Sestra Air Bank v Německu nebude. Home Credit stopl projekt Velvon

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Nejde jen o peníze. Dobrá pojistka vás rychle vrátí na silnici a váš život do normálních kolejí. Proto si zvolte…

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+9
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Rychlejší oddlužení má zpoždění. Kdo si polepší a kdo pohorší?

6. 2. 2024 | Kateřina Hovorková

Rychlejší oddlužení má zpoždění. Kdo si polepší a kdo pohorší?

Novela insolvenčního zákona má snadněji oddlužit lidi v exekuci. Česko ji mělo schválit už v létě 2021, jenže stále není jasná její konečná podoba. Napovědět může únorové jednání sněmovny.... celý článek

Finanční produkty roku 2023. Výsledky soutěže webu Finparáda

30. 1. 2024 | Finparáda | 2 komentáře

Finanční produkty roku 2023. Výsledky soutěže webu Finparáda

Hledáte nejlepší bankovní účet, spoření, pojištění nebo třeba hypotéku? Inspiraci můžete najít ve výsledcích 13. ročníku soutěže Finanční produkt roku. Tu pořádá analytická společnost... celý článek

Levnější půjčky, horší spoření. ČNB snižuje úrokové sazby

21. 12. 2023 | Petr Kučera

Levnější půjčky, horší spoření. ČNB snižuje úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání rozhodla o snížení úrokových sazeb o 0,25 procentního bodu počínaje 22. prosincem. Pro snížení hlasovalo všech sedm členů rady. celý článek

Půjčil si 50 tisíc, vracet měl milion. Soud dává naději i dalším dlužníkům

15. 12. 2023 | Kateřina Hovorková

Půjčil si 50 tisíc, vracet měl milion. Soud dává naději i dalším dlužníkům

Neziskovka Člověk v tísni apeluje na lidi, aby se přihlásili se staršími smlouvami od nebankovních společností, podle kterých museli splácet „nemravné” sumy. Možná dostanou zaplacené... celý článek

Víc než desetina lidí si půjčuje rizikově, zjistil průzkum

30. 11. 2023 | Kateřina Hovorková

Víc než desetina lidí si půjčuje rizikově, zjistil průzkum

Více než desetina lidí (11 procent) v Česku se zadlužuje výrazně problematicky. Oproti loňsku se situace mírně zhoršila, a to o jeden procentní bod. Ukázal to Index rizikového zadlužování České... celý článek

Partners Financial Services