Francie: Víno speciálně pro řidiče

| rubrika: Příloha | 25. 6. 2008

Země vína letos začala myslet i na řidiče. Na pumpách se nyní prodávají malé plechovky s vínem o objemu 18,7 cl, které zajišťují, že po jejich vypití řidič nepřekročí povolenou hranici 0,5 promile alkoholu v krvi. Cena této jedné malé plechovky je přibližně 0,85 eur (22 Kč) a konzument má na výběr mezi červeným vínem odrůdy Merlot a růžovým Cinsault.

Rychlost a alkohol

Maximální povolená rychlost je 50 km/h v obci, 90 km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici. Méně zkušení řidiči, kteří vlastní řidičský průkaz teprve dva roky, mají limity rychlosti sníženy mimo obec na 80 km/h a na dálnici na 110 km/h.

Za volantem je povolena hranice 0,5 promile alkoholu v krvi řidiče.

Pokuty

Pokuta za překročení rychlosti o 20 km/h se ve Francii pohybuje za projetí na červenou od 90 eur, za jízdu pod vlivem alkoholu nad povolený limit je pokuta od 135 eur.

Na dálnicích se platí u mýtných bran mýtné. Pro osobní automobil stojí průměrně 7 eur (175 Kč) na 100 km. Platí se i při průjezdu některých alpských tunelů a na některých mostech.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.