Francie: Víno speciálně pro řidiče

Eva Sovová | rubrika: Příloha | 25. 6. 2008

Země vína letos začala myslet i na řidiče. Na pumpách se nyní prodávají malé plechovky s vínem o objemu 18,7 cl, které zajišťují, že po jejich vypití řidič nepřekročí povolenou hranici 0,5 promile alkoholu v krvi. Cena této jedné malé plechovky je přibližně 0,85 eur (22 Kč) a konzument má na výběr mezi červeným vínem odrůdy Merlot a růžovým Cinsault.

Rychlost a alkohol

Maximální povolená rychlost je 50 km/h v obci, 90 km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici. Méně zkušení řidiči, kteří vlastní řidičský průkaz teprve dva roky, mají limity rychlosti sníženy mimo obec na 80 km/h a na dálnici na 110 km/h.

Za volantem je povolena hranice 0,5 promile alkoholu v krvi řidiče.

Pokuty

Pokuta za překročení rychlosti o 20 km/h se ve Francii pohybuje za projetí na červenou od 90 eur, za jízdu pod vlivem alkoholu nad povolený limit je pokuta od 135 eur.

Na dálnicích se platí u mýtných bran mýtné. Pro osobní automobil stojí průměrně 7 eur (175 Kč) na 100 km. Platí se i při průjezdu některých alpských tunelů a na některých mostech.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-11
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Do českých regionů se zahraniční turisté moc nehrnou

16. 6. 2008 | Eva Sovová | 2 komentáře

Do českých regionů se zahraniční turisté moc nehrnou

Cizince láká hlavně Praha. Vloni metropoli navštívilo přes 4 miliony turistů. Do regionů, kde není kvalitní ubytování, se cizinci moc nehrnou, což škodí tamní ekonomice.

Češi utrácejí za dovolenou v zahraničí čím dál víc

17. 4. 2008 | Eva Sovová | 1 komentář

Češi utrácejí za dovolenou v zahraničí čím dál víc

Za dovolenou v cizině chtějí Češi letos vydat zhruba 15 200 korun. Tato částka rok od roku roste. Cestovní kanceláře klienty lákají nižšími zálohami za rezervaci zájezdu či dovolenou... celý článek

Jak na dovolenou bez cestovky

28. 7. 2003 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

Partners Financial Services