Španělsko: Za příliš rychlou jízdu do vězení

| rubrika: Příloha | 25. 6. 2008

Od 1. prosince 2007 začala ve Španělsku platit novela trestního zákona, která zpřísňuje postihy řidičů za porušení pravidel silničního provozu. Nyní je možné postihnout trestem odnětí svobody až do výše pěti let řidiče, kteří překročí nejvyšší povolenou rychlost o 60 km/h v obci a o 80 km/h mimo obec. Stejné tresty hrozí za řízení vozidla pod vlivem alkoholu či drog.

Rychlost a alkohol

Nejvyšší povolená rychlost v obcích je 50 km/h. Na rychlostních silnicích v obcích je nejvyšší povolená rychlost 80 km/h a mimo obec 90 km/h. Na dálnici je povolená rychlost 120 km/h.

Povolená hranice alkoholu v krvi řidiče je 0,5 promile.

Jestliže se řidič odmítne podrobit vyšetření na obsah alkoholu či drog v krvi, může být potrestán 3 až 6 měsíci odnětí svobody.

Pokuta za překročení rychlosti o 20 km/h se ve Španělsku pohybuje od 90 eur za projetí na červenou eur. Za jízdu pod vlivem alkoholu nad povolený limit je pokuta od 300 eur.

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.