Vodafone mění tarify, neomezená data má i pro jednotlivce

Jiří Hovorka | rubrika: Co se děje | 30. 10. 2019
V porovnání s konkurencí je o trochu levnější u základní nabídky, naopak kompletně neomezený tarif vyjde dráž.
Vodafone mění tarify, neomezená data má i pro jednotlivce

Vodafone začne od začátku listopadu nabízet nové tarify. Neomezená data dá nově i těm, kteří chtějí řešit jenom své vlastní číslo a nekupovat tarify pro celou rodinu. Zvyšuje také objem dat u nejprodávanějšího tarifu s neomezeným voláním. Navazuje tak na konkurenční O2 a T-Mobile, které ceníky měnily v září.

Zatímco doteď u Vodafonu dostanete za 799 korun měsíčně k neomezenému volání a neomezeným SMS až 10 GB dat, od listopadu to bude až 15 GB dat. Základ přitom zůstane na 5 GB, dalších 10 GB dat si budete muset bezplatně každý měsíc aktivovat v aplikaci. Dnes tímto způsobem dostanete navíc 5 GB. Zmíněná cena platí při uzavření smlouvy na dva roky. Kdo by takový závazek nechtěl, připlatí si 200 korun.

Konkurenční O2 prodává za 849 korun neomezené volání a SMS se 14 GB dat, T-Mobile má za 825 korun 12 GB. T-Mobile jako jediný začal nabízet za stejnou cenu i smlouvy bez dvouletého závazku – jenom s výpovědní dobou 30 dnů.

Řežeme náklady!

Účty za telefon, elektřina, plyn. Neplatíte zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

Vodafone od listopadu začne prodávat také neomezené volání a SMS s až 40 GB dat za 1099 korun měsíčně (polovinu dat bude opět nutné aktivovat každý měsíc v aplikaci). Kompletně neomezený tarif včetně neomezených dat pak přijde na 1799 korun.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Když si k těmto tarifům pořídíte od Vodafonu či dceřiné UPC ještě pevný internet na doma, dá vám slevu zhruba 200 korun měsíčně na mobilní tarify. Podobné slevy za využívání dalších služeb poskytuje i konkurence.

T-Mobile má tři verze kompletně neomezeného tarifu. První je za 1075 korun měsíčně, ale po 20 spotřebovaných GB během jednoho měsíce omezí operátor rychlost stahování na maximálně tři megabity za sekundu. Druhý tarif za 1275 korun dostanete s plnou rychlostí stahování na prvních 50 GB stažených dat v měsíci, pak rychlost klesne na 10 megabitů za vteřinu. Úplně neomezený tarif je za 1575 korun.

U O2 začínají ceny neomezených tarifů na 1099 korunách s rychlostí stahování dat maximálně pět megabitů za sekundu. Tarif s rychlostí do 20 megabitů za vteřinu přijde na 1299 korun. Neomezené stahování o rychlosti až 300 megabitů za sekundu pak stojí 1599 korun měsíčně.

Tarify se liší i omezením dat v roamingu. V rámci EU, kde jsou operátoři nejštědřejší, Vodafone spotřebu neomezuje, O2 dovolí 35 GB dat měsíčně a T-Mobile 30 až 40 GB podle zvoleného tarifu.

Vodafone přichází i s časově omezenou nabídkou: Od začátku listopadu do konce ledna láká uživatele pevného internetu (včetně UPC) na tarif s neomezeným voláním, SMS i daty za 799 korun. Cena pevného připojení startuje na 399 korunách, cena balíčku tedy začíná od 1198 korun. Rychlost stahování mobilních dat je v této nabídce omezena na 10 megabitů za sekundu.

Přehled tarifů od Vodafone.

Přehled tarifů od Vodafone.

Vodafone prodává od června také neomezené tarify s výhodnější cenou, u kterých je ale třeba splnit více podmínek: musíte si objednat pevné připojení a pořídit neomezená data do mobilu nejméně pro dva členy domácnosti. Rychlost mobilního připojení je navíc omezená na deset megabitů za sekundu.

Základní cena za jednu SIM kartu začíná na 599 korun měsíčně, k tomu je ale nutné sjednat tarif aspoň pro čtyři čísla a mít zároveň pevné připojení od Vodafonu či dceřiné firmy UPC.

„To je stále nejlepší cena na trhu. Balíčky si pořídil trojnásobný počet zákazníků, než jsme očekávali, a úspěch nás příjemně překvapil,“ říká Quique Vivas, viceprezident Vodafonu Czech Republic pro nefiremní zákazníky.

Kdo do „hromadné“ smlouvy zapojí jenom dvě čísla, dostane se od listopadu na cenu 692 korun za jedno číslo, dosud to bylo 998 korun.

Autor úvodní fotky: jax10289 / Shutterstock.com


Voláme s vámi:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

Energetický regulační úřad zveřejnil svou část ceny za elektřinu a plyn. Co to udělá s konečnou cenou pro domácnosti? Tady je přehled.

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

Počet nákupů na internetu každý rok roste. Placení dobírkou je sice na ústupu, ale rozhodně ještě není raritou. A na to spoléhají dobírkoví podvodníci.

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Nedlužíte státu? Vylepšená aplikace ukazuje zajímavá čísla

30. 11. 2023 | Kateřina Hovorková

Nedlužíte státu? Vylepšená aplikace ukazuje zajímavá čísla

Češi dluží státu na pokutách za dopravní přestupky, daních, ale i sociálním nebo zdravotním pojištění desítky miliard korun. Jejich vymáhání je pro ně ale často nesrozumitelné. Proto... celý článek

Výnos na pár kliků a hned? Napřed se vzdělat, pak investovat

29. 11. 2023 | Petra Nová | 3 komentáře

Výnos na pár kliků a hned? Napřed se vzdělat, pak investovat

Lidé od investic čekají to, na co si zvykli při nákupech v e-shopu. Chtějí výnos na pár kliků a hned. „S takovým nastavením mysli většinou o peníze rychle přijdou,“ říká Michael Kopta,... celý článek

Partners Financial Services