Jednotná jízdenka na vlak přijde příští rok. Dopravci se podělí

| rubrika: Aktuality | 12. 7. 2019 14:58 aktualizováno 17:40

Už v průběhu příštího roku nejspíše půjde koupit jízdenku na železnici, která bude platit u všech dopravců. Půjde s ní cestovat jakýmkoli vlakem, který zrovna pojede tam, kam potřebujete. Návrh novely zákona o drahách, který počítá se systémem jednotného tarifu, poslali v pátek poslanci do závěrečního čtení.

„S úplným spuštěním systému a zapojením všech železničních dopravců se počítá k prosinci roku 2020. Ministerstvo dopravy však předpokládá, že v případě připravenosti dopravců může dojít k zahájení pilotního provozu na vybraných linkách již v první polovině roku 2020,“ říká František Jemelka, mluvčí ministerstva dopravy.

„Systém jednotného tarifu, využívající obchodní označení OneTicket – Jedna jízdenka, by měl nabídnout přepravní doklady, které umožní cestujícím vybrat si z nabídky více dopravců, jednoduše využívat přípoje a cestovat po celé republice na základě jedné jízdenky a za jednotných tarifních podmínek,“ dodává Jemelka.

V systému nepůjdou uplatňovat komerční slevy jednotlivých dopravců, například slevu na In kartu od Českých drah tak při nákupu Jedné jízdenky nedostanete. Celý projekt už má vlastní web.

„Během první poloviny letošního roku byly za součinnosti dopravců a integrovaných dopravních systémů dopracovány smluvní dokumenty, které vymezují práva a povinnosti zapojených subjektů, spojené s distribucí přepravních dokladů, poskytováním přepravy a vypořádáváním vzájemných závazků a pohledávek. Zároveň po konzultacích s dopravci i jejich technickými operátory byly nastaveny technické podmínky fungování systému,“ říká Jemelka.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

doprava, jízdenky, vlak, železnice

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.