Kolik procent živnostníků si platí nemocenské pojištění?

| rubrika: Kvíz týdne | 15. 12. 2012 | 6 komentářů
Nehorázně vysoké pokuty od UPC, daň z nemovitostí, ceny elektřiny, refinancování hypoték, nákupy v zahraničí, pražská burza: o tom jsme psali minulý týden. A v sobotním kvízu většinu z toho tradičně semeleme do chutného nášupu.

Můžete se vsadit, jestli bude konec světa. Nedoporučujeme – ptali jsme se v sázkové kanceláři. Nepočítá moc s tím, že by vám vyplatila výhru. Do které společnosti jsme telefonovali?

Fondy budoucího druhého pilíře mají zákonem stanovenou nejvyšší možnou celkovou nákladovost. Kolik?

Firma UPC má parťáka na vymáhání pohledávek a smluvních pokut. Jak se parťák jmenuje?

Pražská burza má nový obchodní systém, jak se jmenuje?

Kolik procent živnostníků si kupuje od státu nemocenské pojištění?

Kdo má kola, jede prý na nákupy za hranice. Jeli jsme si to taky zkusit. Kam vyrazil náš spolupracovník?

Existuje státní firma, která se stará o hladké toky elektřiny přenosovou soustavou, koordinuje dodavatele elektřiny a majitele drátů. Jak se jmenuje?

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-15
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 12. 2012 17:39, eďa

Bože Fredy, kdy už konečně pochopíš širší souvislost mezi plátcem a pojistitelem, jestliže tedy holduješ pojištění za každou cenu, ať už třeba proti nesmrtelnosti hlouposti, pak tímto konáním -jednáním - myšlením logicky přivoláváš pojistnou událost. Kdypak se konečně probudíš ze sna příčiny a následku ?

Zobrazit celé vlákno

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

15. 12. 2012 6:56, Fredy

Vaše kvízy jsou vtipné, jen tak dál.

Co se týče toho nemocenského pojištění, tak jste zapomněli na jednu důležitou věc. Tedy v článku jsem ji nezaznamenal. Pokud si živnostník neplatí nemocenské pojištění, tak v případě nemoci není, stran sociálky, považován za nemocného, což má, kromě jiného, vliv i na platbu zdravotního pojištění. Tam se, v případě nemoci, dokládá právě potvrzení ze sociálky.

Tudíž správná rada měla znít. Plaťte si nemocenské pojištění při správě sociálního zabezpečení, byť by to bylo jen 115 Kč měsíčně, a vedle toho se zabezpečte jinak. Například formou úrazového pojištění.

-3
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.