„Klidně míň učitelů.“ Kdo se to rouhal?

| rubrika: Kvíz týdne | 10. 11. 2012
... rouhal... Třeba má pravdu. Ale kdo to byl, to vám stejně neřekneme. Kdo čte Peníze.cz, ten ví. A kdo je nečte nejpečlivěji, toho navede dnešní přehledový kvíz.

Ale než se do toho rekapitulačního kvízu pustíme... Minulý týden se to panu premiérovi podařilo nějak prošťouchnout. Nakonec od ledna skutečně může vzniknout onen druhý pilíř. Lidi do něj sice peníze moc dávat nechtějí, ruce pryč dal i penzijní fond ING (jeho šéf tenhle týden odstoupil z předsednického místa v Asociaci penzijních fondů), ale káru je třeba táhnout dál. To je jedno zašprajcnutí, které se teď uvolnilo. 

Sněmovně se podařilo se taky schválit církevní restituce.

A taky skončila nejistota ohledně výše DPH na příští rok. Všechny firmy, které už kalkulovaly, že bude jednotná sazba 17,5 procenta, jak se slavnostně dohodlo před rokem a kouskem, ale nakonec bude mít jednotná sazba ještě rok odklad. A obě sazby oproti letošku vzrostou o procento. Schválně si to spočítejte, co vás to bude stát. A pak už hajdy do kvízu.

A gratulujeme premiérovi a jeho gumovému zvonu. Už jsme mysleli, že to neprošťouchne.

Když se uzákoňovaly sKarty, nějak se zapomnělo, že je v plánu, aby se přes ně povinné vyplácela podpora v nezaměstnanosti. Vyřešilo se to vsuvkou do zákona o ochraně dětí. A to přesto, že tyhle přílepky jsou zakázané Ústavním soudem. Kdy je zakázal?

Čtvrtá z infografik vznikajících ve spolupráci s pojišťovnou Aegon se týkala...

„Převeďte si půjčku k nám, zlevníme ji a zjednodušíme.“ To je ve stručnosti kampaň na RePůjčku. Která z nových bank s ní přetahuje klienty bankovních veleještěrů?

Míň učitelů, míň zbytečného vyučování, ať si děti čtou. I to je recept na šetření, který padl v tradiční anketě Očima expertů. Který ekonom s ním přišel?

Mezi podílové fondy, které za to stojí, počítá Martin Tománek i U. S. Pioneer Fund. Při nákupu akcií má jisté zvláštní zásady, například...

Každé pondělí zpovídáme jednoho prezidentského kandidáta. Kdo ještě nebyl?

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.