Invalidita: Čím víc jste vydělávali, tím větší propad příjmů

redakce Peníze.CZ | rubrika: Infografika | 8. 11. 2012
Na špatné myslí člověk nerad. Jenže když nemyslíte na špatné věci dopředu, jsou potom, když opravdu přijdou, ještě horší. Připravili jsme pro vás s pojišťovnou Aegon další infografiku, tentokrát o invaliditě. Žádné strašení, žádné drastické obrázky: jen pár grafů. Výmluvných.
Invalidita: Čím víc jste vydělávali, tím větší propad příjmů

Již čtvrtá infografika na téma pojištění připravená ve spolupráci s pojišťovnou AEGON. Tentokrát má obzvlášť nepříjemné téma: invaliditu, tedy situace, kdy člověk náhle nemůže plnohodnotně vykonávat to, na co byl dosud zvyklý. Kromě jiného vydělávat peníze, případně i živit rodinu. 

Ten, kdo má nashromážděný opravdu pěkný majetek, může se o něj v takovou chvíli opřít. Ostatním nezbude než se pojistit. Nebo se nepojistit – ale pak jim nezbude nic, zůstanou odkázaní na invalidní důchod vyplácený státem. A dost možná se budou muset informovat i o podmínkách, za kterých má člověk nárok na sociální dávky – invalidní důchod je záchrana před pádem na úplné dno, žádné terno. Ostatně – můžete si to zkusit spočítat sami. Aspoň budete mít přesnější představu, infografika pochopitelně ukazuje průměrná čísla.

Spočítejte si výši invalidního důchodu 2013

let

Další kalkulačky

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+19
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Pojištění: Žijeme déle, ale nesmrtelnost je pořád daleko

25. 10. 2012 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Pojištění: Žijeme déle, ale nesmrtelnost je pořád daleko

Přinášíme další z infografik na téma pojištění. Slova jsou zbytečná, když máte pár čísel a obrázky. Pojišťovací orbis pictus, díl třetí.

Zdravý rozum v trapu: Místo pojištění sázejí Češi – na sázení

11. 10. 2012 | redakce Peníze.CZ | 9 komentářů

Zdravý rozum v trapu: Místo pojištění sázejí Češi – na sázení

Jaká je pravděpodobnost, že vyhrajete první ve Sportce? Mikroskopicky malá! A pravděpodobnost, že se vám něco stane? Bohužel – o hodně větší. A asi by to uznal každý. Pojďme si ale... celý článek

Změny v životním pojištění. O kolik zdraží ženám? Jak moc bude levnější pro pány?

20. 9. 2012 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Změny v životním pojištění. O kolik zdraží ženám? Jak moc bude levnější pro pány?

Jistě jste slyšeli o evropském rozhodnutí, podle kterého musí i české pojišťovny sjednotit sazby životního pojištění pro muže a ženy. Aby nebyl někdo zvýhodněn. Ještě jsme od nikoho... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.