Peníze.cz v novém. Jak se vám líbí?

Martin Vlnas | rubrika: Co se děje | 3. 10. 2012 | 18 komentářů
Co nám denně slouží, mělo by být účelné a funkční, ale také – krásné. Hřeben, bačkory, auto... I peníze: bankovka má mít formát zrovna do peněženky, má vydržet, být chráněná proti padělání – a má i potěšit oko. Věříme, že také Peníze.cz jsou v novém kabátě přehlednější, účelnější i pěknější. A že budou denně dobře sloužit.
Peníze.cz v novém. Jak se vám líbí?

Všechny weby o osobních financích se už od dřevních dob internetu potýkají se zásadním problémem – utříděním záplavy informací, kterou „musejí“ čtenářům sdělit, aby dostály svému poslání. Investice, pojištění, kurzy měn, ceny benzinu, běžné účty, stavební spoření, daně, sociální dávky… a takhle bychom mohli pokračovat dál a dál. A stejně by výčet nebyl úplný, protože každé téma má minimálně tucet podtémat. Místa, které je čtenáři na očích, je ale zoufale málo, a navíc se o něj servis musí dělit s inzercí. Což je často boj nerovný. Právě proto domovská stránka našeho webu ještě předevčírem vypadala tak trochu jako ranní tramvaj vyjíždějící ze stanice I. P. Pavlova – vůz nacpaný k prasknutí, ve kterém se mísí manažeři, podnikatelé, řadoví zaměstnanci a studenti s lidmi jedoucími na úřad práce. Všichni se přitom neustále cpali ke dveřím, aby náhodou nepřejeli svou zastávku a nezůstali mimo. Dupali si po nohou, vráželi do sebe batohy, z vydýchaného vzduchu bolela hlava... To byl hlavní důvod, proč jsme se rozhodli, že Peníze.cz potřebují víc prostoru, víc vzduchu.

Nejdříve jsme přemýšleli, že část cestujících prostě pošleme jinam. Nakonec jsme se ale rozhodli, že radši zvětšíme vůz, přidáme okna a dveře, vypolstrujeme sedačky a zapojíme pořádný ventilátor, který se postará o zbytek. O rok a půl a deset vyhozených návrhů později jsme si počátkem července konečně řekli, že jsme našli správnou cestou, jak na to. Výsledek, který jsme vytvořili společně s firmou Onmeco za podpory našich významných inzertních partnerů ING Pojišťovny, ČP INVESTU a dalších, je před vámi.

Souboj generací. Rozhodujete vy!

Obrázky zvětšíte kliknutím, hlasujete jiným kliknutím. Chválit můžete i nový, i starý vzhled stránek. Klidně oba.
+637
+
-
+451
+
-
Peníze.cz po redesignu

Od hlavičky k patičce

Obsahově je web prakticky identický, vše najdete tam, kde jste zvyklí – vozíme pořád ty samé lidi jako před dvěma dny. U dveří je ale najednou prázdno a nikdo se netlačí. Místa i vzduchu je zkrátka všude kolem dost. Co je nového?

  • Domovská stránka je mnohem jednodušší, prostornější s výrazným obrázkem u titulního článku. Zmizelo barevné pozadí u prostředního sloupce i grafické symboly, které spíše mátly, než pomáhaly. Archaické už bylo i kdysi povinné podtrhávání všech odkazů. Také tučné písmo spíš otravovalo, než vyzdvihovalo to podstatné. Teď spoléháme především na informace. Nahoru jsme přidali nový (informační, jak jinak) box, dole pak přibyl přehled nejlepších termínovaných vkladů. Užitečnou novinkou je zobrazování nových komentářů, které se pod článkem objevily od vaší poslední návštěvy. Upravili jsme také Top témata, která se navíc brzy rozšíří na ze čtyř tipů na osm.
  • Intenzivním zeštíhlovacím procesem prošla i hlavička. Zmizela modrá plocha, máme nové logo a mnohem větší prostor dostalo vyhledávací okno.
  • Zbrusu nová je i patička, výrazně oddělená od zbytku webu.

To jste ovšem asi všechno zaregistrovali sami na první pohled. Pojďme se podívat hlouběji, za fasádu domovské stránky na další sekce našeho webu.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.
  • U článků vás možná překvapí velký titulek, perex i písmo a ještě větší fotka. Díky ní má web najednou mnohem více emocí a snadno nás rozpoznáte od nudné konkurence. Propracovanější je také naše hodnocení článků a diskuze.
  • Upravené jsou ale také kalkulačky, poradny, nebo náš obchodní rejstřík. Zkrátka všechno…

… a právě proto je jasné, že pár věcí nebude fungovat tak, jak jsme si to naplánovali. Pokud narazíte na jakoukoli chybu, budeme moc rádi, pokud nám napíšete do diskuze pod tímto článkem nebo na redakce@penize.cz. Nejlepší „reportovače“ odměníme publikacemi z nakladatelství Grada. Rádi si poslechneme také vaše nápady na zlepšení.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+43
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 18 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

3. 10. 2012 8:03, Johny

Grafika je podružná, nejdůležitější je obsah. Když bude co číst, pak nemám důvod ke stížnostem. Nic jiného od internetových stránek neočekávám. K čemu mi budou krásné bačkory, když v nich budou mrznout nohy? K čemu mi bude krásný hřeben, když mi bude trhat vlasy? K čemu mi bude krásné auto, když bude chlastat moc benzínu? K čemu mi budou krásné penize.cz, když tam nebude co číst?

+12
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

4. 10. 2012 6:59, Eva

Mě se nový vzhled nelíbí, hodně nelíbí.

-12
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (18 komentářů) příspěvků.

Oblíbená témata

design

A tohle už jste četli?

Roční dálniční známka zdraží. Stát omezí předprodej

7. 12. 2023 | Petr Kučera

Roční dálniční známka zdraží. Stát omezí předprodej

Od března 2024 v Česku výrazně zdraží roční dálniční známka. Desetidenní a měsíční známky naopak zlevní. Současně začne platit jednodenní.

Policie rozbila dva gangy bazarových podvodníků

6. 12. 2023 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

Policie rozbila dva gangy bazarových podvodníků

Čeští a ukrajinští policisté rozkryli dva gangy takzvaných bazarových podvodníků. Při operacích s krycími názvy RIP a Victory zadrželi na Ukrajině několik desítek lidí, nyní už obviněných. celý článek

Občanka v mobilu už v lednu. Ale nečekejte, že ji úřady hned uznají

6. 12. 2023 | Gabriel Pleska

Občanka v mobilu už v lednu. Ale nečekejte, že ji úřady hned uznají

Zákon, který umožní používat osobní doklady nahrané v mobilu, už čeká jen na schválení senátem a prezidentem. I když ale klasický občanský průkaz nemáte rádi, od žluté nádoby na tříděný... celý článek

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

5. 12. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

Nové řešení, které má podstatně rozšířit možnost bezhotovostního placení v Česku, přinese Air Bank pod značkou Cvak. Obchodníkům umožní přijímat platby i bez klasického platebního terminálu. celý článek

Jak si koupit dálniční známku během několika minut?

5. 12. 2023 | PR text

Jak si koupit dálniční známku během několika minut?

Rok 2021 s sebou přinesl podstatné změny pro všechny provozovatele vozidel. Jednou z těch nejpodstatnějších byl konec typických nalepovacích dálničních známek. Jak a kde pořídíte modernější... celý článek

Partners Financial Services