Ministerstvo práce má nový web s průvodcem ve světě dávek

| rubrika: Aktuality | 28. 6. 2019 10:44

Zájemci o sociální dávky nebo důchody dostali na internetu nový servis. Ministerstvo práce a sociálních věcí spustilo nový web.

„Při budování nové struktury webových stránek byl brán ohled zejména na potřeby koncového uživatele, tedy na klienty Ministerstva práce a sociálních věcí a Úřadu práce ČR. Nové webové prostředí bude pro klienta místem, kde bez problémů a složitého vyhledávání najde rychle a jednoduše přesně to, co potřebuje k vyřešení aktuální životní situace. Jde například o pomoc v případě ztráty zaměstnání nebo při vyřizování různých dávek a příspěvků,“ říká Barbara Hanousek Eckhardová, mluvčí ministerstva.

Nový ministerský web i web úřadu práce zatím funguje v pilotním režimu na adresách web.mpsv.cz a web.uradprace.cz. Do ostrého provozu, kdy tedy  budou k vidění i na adresách mpsv.cz a uradprace.cz, mají weby přejít v průběhu srpna.

Nový portál podle ministerstva zlepší možnosti elektronického podání. „Zůstává zachována možnost odesílat elektronické podání prostřednictvím datové schránky, navíc klient s elektronickým občanským průkazem nebo po jedné návštěvě pracoviště CzechPoint za účelem ztotožnění se základními registry, bude moci řešit svoji konkrétní životní událost přímo z domova bez nutnosti navštívit pobočku Úřadu práce,“ říká Hanousek Eckhardová.

Nový web, na kterém si lidé mohou snadno ověřit, zda mají nárok na sociální dávky, nedávno spustili Piráti. Nabízí rozcestník životních situací, které když člověk vybere, tak dostane výběr dávek, na které může mít nárok. Podobnou aplikaci obsahuje i nový ministerský web.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.