Sociální dávky přehledně. Piráti spustili nového průvodce

| rubrika: Aktuality | 12. 6. 2019 11:02

Piráti spustili novou webovou aplikaci, která jednoduše zobrazuje systém sociální podpory. Na adrese socialnisystem.cz si  může každý ověřit, zda má nárok na sociální dávky a případně na jaké.

Stačí podle předdefinovaných políček – například zda máte dítě, jste samoživitel, důchodce, máte problém s úhradami nájmu – specifikovat vaši životní situaci a dozvíte se, na které dávky můžete dosáhnout. Ty jsou zároveň rovnou popsány a stáhnout si můžete i formulář, přes který o dávky požádáte.

Piráti web vytvořili i pro své poslance, aby se ve složitém systému dobře orientovali i oni a mohli tak navrhnout změny v systému. „Cílem je zjednodušení dávek a důstojný život pro ty, kdo nemohou pracovat, ale zároveň takový systém, v němž se vyplatí chodit do práce,“ říká pirátská poslankyně Olga Richterová, která je například místopředsedkyní výboru pro sociální politiku.

Piráti na novém webu také rovnou zveřejnili své návrhy na změny u jednotlivých dávek. Například u rodičovské navrhují, aby po zvýšení na 300 tisíc korun, ke kterému má dojít od začátku příštího roku, byl příspěvek pravidelně valorizován podle předem daného schématu.

Už jste to četli? Jak dosáhnout na vyšší rodičovský příspěvek? Projděte si, co udělat

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Piráti, sociální dávky

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.