Fondy: se zpožděním, ale přece

Fondy: se zpožděním, ale přece
Až v úterý před polednem doručil UNIS ČR odběratelům data o vývoji podílových fondů v uplynulém týdnu. Podívejte se na ně, ponecháváme je bez většího komentáře.
Podle šéfa UNISu ČR Martina Hanzlíka způsobila nedoručení databáze členům, médiím a dalším zájemcům o svět fondů chyba emailového serveru UNISu.

Celkem fondy z databáze UNIS ČR získaly za týden bezmála půl miliardy korun nových čistých prodejů. Přispěly k tomu především retailové fondy peněžního trhu největších správců. ČSOB výnosový (profil, názory) se tentokrát nacházel v záporné periodě a majetek pod jeho správou mírně klesal. Tomuto fondu přibyl další konkurent mající stejnou týdně-dividendovou konstrukci a jméno - ČP Invest Výnosový.

Nejvíce výkonnostně povyskočil IKS Plus bondový (profil, názory), který připsal 1,43 procenta. Nejméně úspěšný byl naopak Pioneer Trust (profil, názory), který propadl o 1,26 procenta.

V tomto týdnu bude zřejmě největší fondovou událostí otevření Rentiérského IF První investiční. Obchodování s akciemi fondu bylo na BCPP ukončeno již loni, z RM-Systému byl stažen v uplynulém týdnu. Po 29. říjnu již nebudou žádné změny, týkající se akcií, provedeny a struktura akcionářů zůstane nezměněna až do přeměny na otevřený podílový fond.

Akcie investičního fondu budou vyměněny za podílové listy Rentiérského OPF První investiční. Za každou akcii o nominální hodnotě 1 000 korun obdrží podílníci 1 000 podílových listů o nominální hodnotě 1 Kč. K zahájení prodeje a odkupování podílových listů by podle předběžných předpokladů mělo dojít dne 25. listopadu 2002.

Místo dlouhých slov se podívejte na statistické tabulky. Věřím, že vám pomohou si udělat jasnou představu o tom, komu se v uplynulém týdnu dařilo a kdo by ho raději ze svých statistik vymazal. 
tabulka výkonnosti
tabulka kategorií fondů
tabulka prodejů
tabulka s údaji o majetku pod správou jednotlivých investičních společností

První investiční společnost, a.s.

>

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 9 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

30. 10. 2002 18:13, TGP

No a co? Prostě si vzali před prodlouženým víkendem dovolenou a udělali si pohodu. Přejme jim to :-)

Zobrazit celé vlákno

+35
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

30. 10. 2002 17:31, TGP

No to nevím, rozsáhlou možná ano, ale z pohledu využitelnosti a podrobnosti velmi omezenou statistiku... Docela by mě zajímalo, proč nezveřejňují objemy prodejů?

Zobrazit celé vlákno

-20
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (9 komentářů) příspěvků.

Oblíbená témata

Fond, koruna, Nominální hodnota

Simplecoin

A tohle už jste četli?

Investiční společnosti čekají hubená léta

21. 10. 2002 | Tomáš Prouza

Investiční společnosti čekají hubená léta

I přes nepříliš slavné výsledky trhů a pomalejší nárůst majetku pod správou si zatím investiční společnosti žijí poměrně pohodlným životem. Je ovšem nejvyšší čas, aby si utáhly opasek.... celý článek

Podzimní novinka nakonec bude!

14. 10. 2002 | Tomáš Skřivánek

Podzimní novinka nakonec bude!

V pravidelném rytmu plus půl miliardy, minus půl miliardy do ČSOB výnosového nastala v minulém týdnu ta druhá varianta. Přesto celkově majetek pod správou českých fondů rostl. Navíc... celý článek

Fondy: kdy dojde k integraci?

7. 10. 2002 | Tomáš Prouza

Fondy: kdy dojde k integraci?

Na českém trhu stále ještě přežívá rozdělování fondů na české a zahraniční. Na vině jsou především legislativní důvody, ale i prodejní politika jednotlivých bank. Změna ale přijde již... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.