Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Podzimní novinka nakonec bude!

Podzimní novinka nakonec bude!
V pravidelném rytmu plus půl miliardy, minus půl miliardy do ČSOB výnosového nastala v minulém týdnu ta druhá varianta. Přesto celkově majetek pod správou českých fondů rostl. Navíc se na trhu již brzy objeví novinka z dílny ISČS.

Princeznu koloběžku (ani nahá, ani oblečená, přijet, nepřijet…) připomíná fond, který zřejmě dnes představí ISČS. Podle neoficiálních informací se bude jednat o fond peněžního trhu s akciovou složkou(!!!), jakousi "partyzánskou" variaci na téma garantovaný fond. Fond bude podílníků slibovat, že meziročně minimálně zachová nominální hodnotu investice. Vždy na počátku roku bude zhruba devadesát procent zainvestováno na peněžním trhu a za zbývající majetek nakoupeny akcie. Pokud trhy budou posilovat, bude se zastoupení akcií zvyšovat, v opačném případě budou akcie vyprodány a fond bude do konce roku na peněžním trhu pracovat na návratu zpět k výchozí hodnotě.

Prodeje, odkupy a výkonnosti v druhém říjnovém týdnu

Celkově do fondů za poslední týden přiteklo 68,6 milionu korun nových investic. Hodnota majetku spravovaného členskými správci UNIS ČR již přesáhla 92 miliard.

Propad majetku v ČSOB výnosovém (profil, názory) (-495 milionů korun) více než vykompenzovaly fondy Sporoinvest ISČS (profil, názory) (+239 milionů korun), Sporobond ISČS (profil, názory) (+206 milionů korun) a IKS peněžní trh (profil, názory) (+205 milionů korun). Přes 127 milionu korun získal také v Belgii registrovaný fond peněžního trhu KBC Multi Cash ČSOB. Podrobnější informace o desítce fondů s nejvyššími přírůstky majetku zjistíte v tabulce čistých prodejů .
Kterým fondům se naopak nedařilo a podílníci z nich odcházeli, zjistíte v přehledu úbytku majetku pod správou. Chcete-li se podívat na statistiku prodejů a odkupů blíže, poslouží vám ještě přehled deseti fondů, které přilákaly nejvíce peněz a desítka fondů s nejvyššími odkupy.

Kurzy podílových listů fondů fondů poklesly za poslední týden v průměru o více než čtyři procenta. Čelo tabulky fondů s nejnižším zhodnocením obsadil IKS fond fondů (profil, názory) s mínus 5,58 procenty následovaný Akciovým fondem První investiční (profil, názory) (-5,12 procenta) a Fondem fondů Globaltrend ISČS (profil, názory). Zde najdete kompletní desítku fondů s nejnižší týdenní výkonností.

Desítku nejvíce "plusových" fondů najdete v tabulce nejvyšších výkonností.

Na tomto místě najdete již zmíněné a k tomu ještě mnohé jiné tabulky pěkně pohromadě:
tabulku výkonnosti
tabulku kategorií fondů
tabulku prodejů
tabulku s údaji o majetku pod správou jednotlivých investičních společností

Co říkáte nové princezně Koloběžce od ISČS? Zdá se vám konstrukce tohoto fondu zajímavá? Kdy překročí majetek ve fondech pod správou UNIS 100 miliard korun? Napište nám co si myslíte!

První investiční společnost, a.s.

>

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-6
Ano
Ne

Diskuze

15. 10. 2002 | 23:59 | SkrivanekT

To byla zkouška, jestli čtete pozorně :-)). Ne, vážně, za tuto neobratnou formulaci se omlouvám. více

15. 10. 2002 | 19:54 | CSrypatschek

Zamýšlený fond hodnotím jako doslova poblijón a spořitelním bučákům doporučuji neprodleně změnit osobu správce svých fondů, nebo investovat zvlášť do Sporoinvestu a zvlášť do akciového fondu, sledovat si úrokové sazby, inflaci,...více

15. 10. 2002 | 19:51 | CSrypatschek

Vždyť ta ISČS, jako správce, bude akorát tak přes poplatky ze samoúčelného obchodování s akciemi odčerpávat ve svůj prospěch ČOJ fondu. Jinak to nevidím, neboť to nemohou snad ani myslet vážně. To když čtu, že budou zvysoka...více

15. 10. 2002 | 19:48 | CSrypatschek

..říká se přece : "Bez peněz do hospody nelez !", a obdobné platí také pro mě, malé divoké prasátko, u investic či spekulací, jak jen libo : "Nelez do akcií bez odolnosti k riziku !", chrocht, glum, chrocht. Tópry fór navíc...více

15. 10. 2002 | 15:17

Dovoluji si autorovi blahopřát k formulaci "Hodnota majetku spravovaného členskými správci UNIS ČR", která prozářila mé jinak chmurné odpoledne :-) více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK