Podzimní novinka nakonec bude!

Podzimní novinka nakonec bude!
V pravidelném rytmu plus půl miliardy, minus půl miliardy do ČSOB výnosového nastala v minulém týdnu ta druhá varianta. Přesto celkově majetek pod správou českých fondů rostl. Navíc se na trhu již brzy objeví novinka z dílny ISČS.

Princeznu koloběžku (ani nahá, ani oblečená, přijet, nepřijet…) připomíná fond, který zřejmě dnes představí ISČS. Podle neoficiálních informací se bude jednat o fond peněžního trhu s akciovou složkou(!!!), jakousi "partyzánskou" variaci na téma garantovaný fond. Fond bude podílníků slibovat, že meziročně minimálně zachová nominální hodnotu investice. Vždy na počátku roku bude zhruba devadesát procent zainvestováno na peněžním trhu a za zbývající majetek nakoupeny akcie. Pokud trhy budou posilovat, bude se zastoupení akcií zvyšovat, v opačném případě budou akcie vyprodány a fond bude do konce roku na peněžním trhu pracovat na návratu zpět k výchozí hodnotě.

Prodeje, odkupy a výkonnosti v druhém říjnovém týdnu

Celkově do fondů za poslední týden přiteklo 68,6 milionu korun nových investic. Hodnota majetku spravovaného členskými správci UNIS ČR již přesáhla 92 miliard.

Propad majetku v ČSOB výnosovém (profil, názory) (-495 milionů korun) více než vykompenzovaly fondy Sporoinvest ISČS (profil, názory) (+239 milionů korun), Sporobond ISČS (profil, názory) (+206 milionů korun) a IKS peněžní trh (profil, názory) (+205 milionů korun). Přes 127 milionu korun získal také v Belgii registrovaný fond peněžního trhu KBC Multi Cash ČSOB. Podrobnější informace o desítce fondů s nejvyššími přírůstky majetku zjistíte v tabulce čistých prodejů .
Kterým fondům se naopak nedařilo a podílníci z nich odcházeli, zjistíte v přehledu úbytku majetku pod správou. Chcete-li se podívat na statistiku prodejů a odkupů blíže, poslouží vám ještě přehled deseti fondů, které přilákaly nejvíce peněz a desítka fondů s nejvyššími odkupy.

Kurzy podílových listů fondů fondů poklesly za poslední týden v průměru o více než čtyři procenta. Čelo tabulky fondů s nejnižším zhodnocením obsadil IKS fond fondů (profil, názory) s mínus 5,58 procenty následovaný Akciovým fondem První investiční (profil, názory) (-5,12 procenta) a Fondem fondů Globaltrend ISČS (profil, názory). Zde najdete kompletní desítku fondů s nejnižší týdenní výkonností.

Desítku nejvíce "plusových" fondů najdete v tabulce nejvyšších výkonností.

Na tomto místě najdete již zmíněné a k tomu ještě mnohé jiné tabulky pěkně pohromadě:
tabulku výkonnosti
tabulku kategorií fondů
tabulku prodejů
tabulku s údaji o majetku pod správou jednotlivých investičních společností

Co říkáte nové princezně Koloběžce od ISČS? Zdá se vám konstrukce tohoto fondu zajímavá? Kdy překročí majetek ve fondech pod správou UNIS 100 miliard korun? Napište nám co si myslíte!

První investiční společnost, a.s.

>

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

19. 5. 2022 | Jana Divinová

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

Česká gastronomická skupina chce díky novému kapitálu od investorů snížit zadlužení z dob koronaviru a financovat nové projekty, mimo jiné i vstup italské sítě Caffé Pascucci na tuzemský... celý článek

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

17. 5. 2022 | Petr Kučera

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

Na trh Start pražské burzy chce vstoupit společnost M&T 1997 (dosud Material & Technology), výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky.

Už je čas koupit akcie na dně? Padající trhy očima expertů

12. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 20 komentářů

Už je čas koupit akcie na dně? Padající trhy očima expertů

Rostoucí úroky, inflace, drahé energie, válka na Ukrajině. To všechno trhům nesvědčí a akcie zlevňují. Vyplatí se teď koupit se slevou, nebo propad tentokrát bude dlouhodobější?

Padají akcie i dluhopisy. Jak si vedou podílové fondy?

10. 5. 2022 | Martin Mašát | 20 komentářů

Padají akcie i dluhopisy. Jak si vedou podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Duben hodnotí jako armagedon na trzích.

Přes půl miliardy do neznáma. Na pražské burze budou nové akcie

4. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Přes půl miliardy do neznáma. Na pražské burze budou nové akcie

Na pražskou burzu vstoupí na začátku příštího týdne nový typ akcie. Uvede ho tam investiční skupina Wood & Company a jde o takzvaný SPAC (Special Purpose Acquisition Company).... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.