Úvěry ze Sberbank už jsou v České spořitelně. Podmínky platí dál

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 2. 5. 2023
Úvěry ze Sberbank už jsou v České spořitelně. Podmínky platí dál

Zdroj: Jana Divinová

O víkendu byl dokončen převod úvěrových klientů Sberbank CZ do České spořitelny. Dnes to oznámila insolvenční správkyně Sberbank Jiřina Lužová.

Celkem se do České spořitelny přesunulo 27 500 individuálních a přes 3000 firemních klientů Sberbank. Stalo se to na základě smlouvy, kterou Sberbank s Českou spořitelnou podepsala na konci minulého roku.

Finanční služby těmto někdejším zákazníkům Sberbank bude teď poskytovat Spořitelna a jí taky budou hradit svoje závazky. Podmínky sjednaných půjček se nemění.

„Své závazky musí převedení klienti od 1. května 2023 hradit pouze na nové bankovní účty v České spořitelně, o kterých byli v průběhu dubna informováni doporučeným dopisem nebo prostřednictvím datové schránky. Pokud by poslali splátku svého úvěru i po 1. květnu 2023 opět do Sberbank CZ, nebude již akceptována a bude jim vrácena zpět na bankovní účet, odkud byla platba zaslána,“ zdůrazňuje Jiřina Lužová.

Převodem úvěrových klientů insolvenční proces Sberbank CZ nekončí. Dál pokračuje výběrové řízení na prodej nevýkonných úvěrů a příprava na dokončení přezkumu věřitelů Sberbank CZ insolvenčním soudem.

Potom, nejspíš v posledním čtvrtletí letošního roku, už by se měla začít chystat výplata pohledávek všech věřitelů.

Binokulár. Zlobil. Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! Jsme i na Instagramu.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Hypotéky mají dva krále. Žebříček bank podle prodejů

12. 2. 2024 | Olga Skalková | 4 komentáře

Hypotéky mají dva krále. Žebříček bank podle prodejů

Loňský rok ovládla Hypoteční banka, když po čtyřech letech předběhla svého největšího konkurenta. Česká spořitelna zůstává jedničkou v celkovém objemu splácených hypoték.

Hypotéky výrazně zlevnily, ukazují nová čísla z bank

9. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Hypotéky výrazně zlevnily, ukazují nová čísla z bank

Průměrná úroková sazba nově nabízených hypotečních úvěrů v Česku klesla na nejnižší hodnotu od června 2022. Ukazuje to statistika Swiss Life Hypoindex.

Jak si snížit daně. Velký přehled odpočtů a slev

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Jak si snížit daně. Velký přehled odpočtů a slev

Také při vyplňování přiznání za rok 2023 můžete využít odečitatelné položky a daňové slevy. Na daních díky nim zaplatíte mnohem méně než patnáct procent z příjmů. Tady je aktuální přehled. celý článek

Evropská komise chce zkrátit splatnost faktur. Žije mimo realitu

9. 2. 2024 | Adam Šoukal | 1 komentář

Evropská komise chce zkrátit splatnost faktur. Žije mimo realitu

Opožděné platby představují vážné riziko pro hospodářskou stabilitu firem. Navrhovaná opatření Evropské komise na stanovení maximální lhůty splatnosti na 30 dnů ale narazila na odpor... celý článek

ČNB snižuje úrokové sazby. Výrazněji než minule

8. 2. 2024 | Petr Kučera | 1 komentář

ČNB snižuje úrokové sazby. Výrazněji než minule

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání rozhodla o snížení úrokových sazeb o 0,5 procentního bodu počínaje 9. únorem. 

Partners Financial Services