Svět půjček je plný novinek a inovací

PR článek | rubrika: Když se řekne | 1. 3. 2017
Půjčky si právem zaslouží naši pozornost už jenom proto, že pro dnešní společnost je život na dluh naprosto normální. Žijeme v bytech na hypotéku, jezdíme v autech na leasing a nejedna domácnost si vzala úvěr na modernější vybavení domácnosti. Svět půjček se přitom neustále mění a zejména konkurence přináší nové a lepší produkty.
Svět půjček je plný novinek a inovací

Půjčky rozhodně nepatří mezi nudné oblasti, jak by se mohlo na první pohled znát. Půjčování peněz je naopak velmi dynamickou záležitostí. Konkurence je veliká, mění se a neustále přichází noví obchodníci. Nestačí stát a čekat na klienty s nataženou rukou. O klienty je nutné bojovat každý den.

Banky i nebankovní úvěrové společnosti už dávno nenabízí “obyčejnou” půjčku. K moderním půjčkám se vážou další a další produkty, služby a benefity. Poskytovatelé půjček přichází s novými volbami a možnostmi, díky kterým si klienti mohou půjčku lépe přizpůsobit svým požadavkům a potřebám.

Ve světě půjček kralují úvěry na míru

Dříve neměli klienti na výběr. Poskytovatel půjčky byl tím, kdo diktoval podmínky - stanovil výši půjčky, délku splácení, výši měsíční splátky i datum splátky. Dnes je situace o mnoho příznivější díky úvěrům na míru. Poskytovatelé půjček stále častěji umožňují klientům nastavit si tyto parametry podle svých potřeb. Už se nemůže stát, že datum splátky je těsně před dnem výplaty. Banky pouze posoudí, zda je výše požadované půjčky akceptovatelná vzhledem k bonitě klienta.

Měnitelná výše splátek vede

Výše splátek nemusí být pevně daná po celou dobu splácení. Moderní půjčky umožňují výši splátky měnit podle aktuální finanční situace. Pokud si může klient dovolit splácet více, měsíční splátku si navýší. Pokud se však dostane do problematické finanční situace například z důvodu nemoci či nečekané ztráty zaměstnání, měsíční splátku si okamžitě přizpůsobí. Doba splácení a další podmínky půjčky se automaticky přizpůsobí dle smluvních podmínek.

Banky odměňují poctivé klienty

Kromě toho, že si klienti mohou nastavit a upravit vybrané parametry půjčky, mají šanci dosáhnout na zajímavé odměny. Již před lety si banky uvědomily, že trest není vždy tou správnou motivací. Za pozdní splátky či nesplácení půjčky sice stále účtují nemalé sankce, zároveň se však snaží své klienty motivovat k řádnému splácení. Klientům, kteří své závazky splácí, jak mají, nabízejí odměny v podobě snížené úrokové sazby (RPSN) či odpuštěných splátek.

Srovnávejte a získejte nejlepší půjčku na trhu

Všichni poskytovatelé půjček si velmi dobře uvědomují, že klienti mají na výběr. Nejsou-li spokojeni u jedné banky, přejdou k jiné. Proč také ne, když jim konkurenční společnost nabízí o dost výhodnější podmínky. Pokud tedy nechtějí přijít o klienty a získat nové, musí nabídku konkurence trumfnout a nabídnout více.

Stále více lidí využívá možnosti, které jim tato doba doba nabízí. Půjčky si vybírají a využívají k tomu moderní techniky. Pro půjčku si nechodí osobně, hlavní roli hraje půjčka online. Neztrácí čas porovnáváním půjček. Využívají možnost porovnání půjček online a nejlevnější půjčku si hledají z pohodlí svého domova. Pohodlné, rychle a efektivní srovnání půjček nabízí také stránky Úspory.cz, jeden z největších srovnávačů finančních, pojistných a jiných produktů v České republice.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Jak poznat dobrý dluh od špatného. Poradíme s půjčkami

30. 3. 2023 | Jan Müller

Jak poznat dobrý dluh od špatného. Poradíme s půjčkami

Existuje hodně druhů půjček a každý z nich je vhodný k něčemu jinému. Dobrou či špatnou volbou můžete ušetřit nebo ztratit mnoho tisíc.

Proč vlastně platíme? O původu dluhů a dalších zlých slovíček

22. 3. 2023 | Gabriel Pleska

Proč vlastně platíme? O původu dluhů a dalších zlých slovíček

Když Darwin před víc než 150 lety přišel s knihou o Původu druhů, získali lidé pocit, že život se vyvíjí kupředu, a tedy k lepšímu. S nasazením vlastních plic jsme v zaprášených knihovnách... celý článek

Hypotéka za poloviční cenu. Vyplatí se sleva od developera?

10. 3. 2023 | Olga Skalková

Hypotéka za poloviční cenu. Vyplatí se sleva od developera?

Developeři nabízejí nové byty za poloviční úrok, než na jaký Češi běžně dosáhnou v bance. Jak se jim to může vyplatit a na co je třeba si dát pozor?

Nájmy půjdou nahoru. Kdo skupuje byty, na které nemáme?

8. 3. 2023 | Jana Divinová

Nájmy půjdou nahoru. Kdo skupuje byty, na které nemáme?

Byty jsou drahé a hypotéky prakticky nedostupné. Přesto existuje skupina kupců, kteří mají o nové byty stále větší zájem. Díky tomu přibude nájemních bytů, cena nájmů ale ještě poroste.... celý článek

Hypotéky zlevnily, ukazují nová čísla z bank

8. 3. 2023 | Petr Kučera

Hypotéky zlevnily, ukazují nová čísla z bank

Měsíční splátka průměrné hypotéky se vrátila na úroveň loňského léta. Experti ale nevěří, že by úrokové sazby měly do podzimu výrazněji klesnout.

Partners Financial Services