Česká pojišťovna má nového šéfa a dva členy vedení

pk | rubrika: Aktuality | 14. 6. 2019

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva České pojišťovny se od začátku letošního září stane osmačtyřicetiletý Roman Juráš. Novým provozním ředitelem bude Jiří Doubravský, pozici obchodního ředitele bude zastávat Pavel Mencl. Všichni tři doplní od července i představenstvo České pojišťovny.

„Roman Juráš bude současně působit i v roli Country managera skupiny Generali v České republice,“ říká mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková. Juráš doteď působil jako šéf Generali na Slovensku. Právě do skupiny Generali patří i Česká pojišťovna.

Marek Jankovič, který Českou pojišťovnu vedl od poloviny roku 2015, bude od ledna 2020 působit v její dozorčí radě. Do konce letošního roku zůstává členem představenstva.

Roman Juráš.

Roman Juráš se narodil v Prostějově a vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě. Ve skupině Generali pracuje od roku 1996, kdy byl zodpovědný za zavedení dceřiné společnosti Generali na Slovensku. V roce 2007 byl jmenován generálním ředitelem pojišťovny Generali na Slovensku. Od roku 2008 pak zastával pozici šéfa bankopojištění v Generali Versicherung ve Vídni. V roce 2013 se vrátil do top managementu slovenské Generali.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Jiří Doubravský dosud působil jako člen představenstva slovenské Generali a provozní ředitel. Byl zodpovědný za oblasti IT, likvidace pojistných událostí, správy pojištění a plateb, call centra a rozvoje digitalizace. Jako člen představenstva bude i v České pojišťovně zastávat pozici provozního ředitele. Svou kariéru v pojišťovnictví začal v roce 2007 v České pojišťovně, kam se teď vrací. Absolvoval doktorské studium podnikové ekonomiky a managementu na Západočeské univerzitě, postgraduální studia na Vysoké škole ekonomické v Praze a je rovněž držitelem titulu MBA z Nottingham Trent University.

Pavel Mencl, současný generální ředitel a předseda představenstva pojišťovny Generali v ČR, povede jako nově jmenovaný člen představenstva České pojišťovny a obchodní ředitel interní distribuční síť pojišťovny. Tuto roli přebírá od Tomáše Vysoudila, který ke konci srpna z pojišťovny odchází. Pro Generali začal Pavel Mencl pracovat v roce 1995, kdy nastoupil na pozici regionálního ředitele v Hradci Králové. Od roku 2007 byl obchodním ředitelem a v roce 2008 se stal členem představenstva pojišťovny Generali. Vystudoval strojní fakultu na VTA Brno, je rovněž držitelem titulu MBA z University of Pittsburgh.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Jakou cenu má váš dům podle pojišťoven. Zkuste novou kalkulačku

19. 9. 2023 | Kateřina Hovorková

Jakou cenu má váš dům podle pojišťoven. Zkuste novou kalkulačku

Češi mají podpojištěné domy a často o tom ani nevědí. Česká asociace pojišťoven proto nově nabízí kalkulačku, kde zájemci zjistí, jakou cenu jejich rodinný dům má. Díky tomu si pak... celý článek

Povodeň, nebo záplava? Pochlubte se, co víte o pojištění

8. 9. 2023 | Gabriel Pleska

Povodeň, nebo záplava? Pochlubte se, co víte o pojištění

My triky pojišťoven, záludnosti smluv a zákeřná slovíčka známe. A vy? Jste obmyšlení? Do zábavného kvízu jsme připravili i pár chytáků z historie.

Změny v povinném ručení. Nový zákon podpořila vláda

23. 8. 2023 | Petr Kučera

Změny v povinném ručení. Nový zákon podpořila vláda

Povinné ručení se rozšíří na víc druhů vozidel, nově se bude týkat provozovatele místo vlastníka a zvýší se minimální limity pro pojistné plnění. Při cestách po Česku už nebude nutné... celý článek

Dvě pětiny domácností nemají pojištění proti krádeži

15. 8. 2023 | redakce Peníze.CZ

Dvě pětiny domácností nemají pojištění proti krádeži

Pouze 57 procent domácností v Česku má sjednáno pojištění proti vykradení rodinného domu či bytu. Ukázal to průzkum společnosti ČPP Servis, dceřiné společnosti České podnikatelské pojišťovny,... celý článek

I kvíz můžete mít rádi. Ukažte, jak znáte slogany bank

15. 8. 2023 | Petr Kučera

I kvíz můžete mít rádi. Ukažte, jak znáte slogany bank

Přesně podle mého gusta – takový bude, doufejme, dnešní kvíz. Zažijete pocit příjemné svěžesti, ale vypravíme se i hluboko do minulosti. S námi to zvládnete!

Partners Financial Services