Česká pojišťovna má nového šéfa a dva členy vedení

| rubrika: Aktuality | 14. 6. 2019 12:00

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva České pojišťovny se od začátku letošního září stane osmačtyřicetiletý Roman Juráš. Novým provozním ředitelem bude Jiří Doubravský, pozici obchodního ředitele bude zastávat Pavel Mencl. Všichni tři doplní od července i představenstvo České pojišťovny.

„Roman Juráš bude současně působit i v roli Country managera skupiny Generali v České republice,“ říká mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková. Juráš doteď působil jako šéf Generali na Slovensku. Právě do skupiny Generali patří i Česká pojišťovna.

Marek Jankovič, který Českou pojišťovnu vedl od poloviny roku 2015, bude od ledna 2020 působit v její dozorčí radě. Do konce letošního roku zůstává členem představenstva.

Roman Juráš.

Roman Juráš se narodil v Prostějově a vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě. Ve skupině Generali pracuje od roku 1996, kdy byl zodpovědný za zavedení dceřiné společnosti Generali na Slovensku. V roce 2007 byl jmenován generálním ředitelem pojišťovny Generali na Slovensku. Od roku 2008 pak zastával pozici šéfa bankopojištění v Generali Versicherung ve Vídni. V roce 2013 se vrátil do top managementu slovenské Generali.

Jiří Doubravský dosud působil jako člen představenstva slovenské Generali a provozní ředitel. Byl zodpovědný za oblasti IT, likvidace pojistných událostí, správy pojištění a plateb, call centra a rozvoje digitalizace. Jako člen představenstva bude i v České pojišťovně zastávat pozici provozního ředitele. Svou kariéru v pojišťovnictví začal v roce 2007 v České pojišťovně, kam se teď vrací. Absolvoval doktorské studium podnikové ekonomiky a managementu na Západočeské univerzitě, postgraduální studia na Vysoké škole ekonomické v Praze a je rovněž držitelem titulu MBA z Nottingham Trent University.

Pavel Mencl, současný generální ředitel a předseda představenstva pojišťovny Generali v ČR, povede jako nově jmenovaný člen představenstva České pojišťovny a obchodní ředitel interní distribuční síť pojišťovny. Tuto roli přebírá od Tomáše Vysoudila, který ke konci srpna z pojišťovny odchází. Pro Generali začal Pavel Mencl pracovat v roce 1995, kdy nastoupil na pozici regionálního ředitele v Hradci Králové. Od roku 2007 byl obchodním ředitelem a v roce 2008 se stal členem představenstva pojišťovny Generali. Vystudoval strojní fakultu na VTA Brno, je rovněž držitelem titulu MBA z University of Pittsburgh.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.