Daně a pojištění

| 14. 7. 2003

Výnosy z vkladů na podnikatelských účtech jsou podle zákona zdaňovány spolu s ostatními příjmy z podnikání. Banka vám vyplatí celý úrok, který si musíte zaúčtovat do výnosů (příjmů v jednoduchém účetnictví) a zdanit.

Podle zákona jsou běžné korunové účty pojištěny. Banky pravidelně platí příspěvky do garančního fondu, ze kterého se pak vyplácejí pojištěné vklady v případě krizových událostí, a to ve výši 90 procent z každého vkladu. Maximálně jeden klient (fyzická osoba či firma) dostane z garančního fondu částku odpovídající 25 tisícům EUR. Přesnou částku v korunách si můžete spočítat pomocí naší kalkulačky. Střadatel, který má na účtu 300 tisíc korun, tak dostane 270 tisíc korun, klient mající v bance na účtu třeba dva milióny korun dostane po případném krachu banky jen zhruba 750 tisíc korun.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.