Zahrádky restaurací mohou otevřít od 17. května. Nesmí tam každý

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 10. 5. 2021 | 59 komentářů
Zahrádky restaurací mohou otevřít od 17. května. Nesmí tam každý

Zdroj: Shutterstock

Od pondělí 17. května se mohou otevřít restaurační zahrádky. Rozhodla o tom dnes vláda. Provozovatelé i hosté by však měli dodržet několik podmínek.

Návštěvník se musí prokázat očkováním nebo negativním testem (včetně samotestů), výjimku mají i lidé do 90 dnů po prodělání onemocnění covid-19 (pozitivního testu). Jde tedy o podobná pravidla jako v kadeřnictví a podobných službách.

„U stolu budou smět sedět maximálně čtyři lidé, pokud nejsou ze společné domácnosti,“ upřesňuje místopředseda vlády Karel Havlíček.

Podle „plánu uvolňování“, který vláda schválila 22. dubna, se zahrádky restaurací měly otevřít až při poklesu počtu nově nakažených pod 75 na 100 tisíc obyvatel za sedm dnů. K dnešku je 101 případů na 100 tisíc lidí.

Od pondělí 17. května se také mohou konat venkovní kulturní akce pro maximálně 700 návštěvníků. Podmínkou je opět negativní test, očkování nebo prodělání nemoci (maximálně před 90 dny).

Ke stejnému datu – pondělí 17. května – skončí rotační výuka v celém Česku pro první stupeň základních škol, žáci tedy mají osobně chodit do školy. V Praze a šesti krajích (Karlovarském, Královéhradeckém, Libereckém, Pardubickém, Plzeňském a Středočeském) skončí rotační výuka i pro druhý stupeň základních škol a nižší ročníky víceletých gymnázií. Starší žáci v ostatních krajích by se mohli přidat od 24. května.

Hotely a penziony by podle Havlíčka mohly otevřít od pondělí 24. května. Nakonec to možná bude bez původně plánovaného omezení na pouhou čtvrtinu kapacity. Definitivně by o tom vláda měla rozhodnout na svém jednání 17. května.

Po velkých počátečních problémech se podařilo zrychlit očkování. Od půlnoci z pondělí na úterý se mohou registrovat i lidé od 45 let věku. Kvůli špatné distribuci organizované státem však na první dávku očkování u praktických lékařů dál čeká kolem 130 tisíc lidí starších 70 let.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-241
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 59 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 5. 2021 20:12, Ferda

Tak to já se na alespoň na tu zahrádku těším. Pokecám s přáteli, které jsem kvůli "domácímu vězení za něco, co jsem neudělal" neviděl více než půl roku, probereme si kdo měl jakou, pokud vůbec měl, chřipku a zanadáváme si na ... Ale to je vlastně jedno. Mnohem důležitější je, že se právě teď děje to, na co ještě před třemi čtyřmi měsíci odpovídali "moudří chytrolíni", že je to hoax, fake, a že se to nikdy nestane, a ty, kteří tvrdili opak, označovali jako dezinformátory a šiřitele poplašných zpráv. Dnes je to jinak a to definitivně. Jsou vytvořeni občané dvou kategorií: ti kteří smí a ti kteří nesmí. Kam se ztratili ti dobroserové tvrdící opak? Kde jsou oni hoaxeři a fejkaři? Jak to, že si normální člověk nebude moci bez splnění absurdních podmínek zajít na pivo, do kina, divadla, na koncert, když smí do tramvaje, metra, masny nebo supermaketu a třeba i do parlamentu? Není to minimálně tak trochu pomatené?!

+370
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

10. 5. 2021 18:32, jirina

jeto onicem jetam vsude draho hospody zlodejske otevrit do 8 hodin a ne dele pivo jidlo predrazene nechodit

-82
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (59 komentářů) příspěvků.

Oblíbená témata

koronavirus, podnikání, restaurace

Simplecoin

A tohle už jste četli?

Sommelier Jakub Přibyl: Gastronomie stále zažívá extrémní situace

1. 7. 2022 | Lucie Weissová | 1 komentář

Sommelier Jakub Přibyl: Gastronomie stále zažívá extrémní situace

Když se nevydaří vinařská sezóna, dopady pocítí dovozce, prodejce i koncoví zákazníci. A když do takového byznysu zasáhne ještě covid, je čas na improvizaci. Blýská se pro dovozce výběrových... celý článek

Přežije česká hospoda? Po covidu drtí restaurace zdražování

29. 6. 2022 | Jana Divinová | 10 komentářů

Přežije česká hospoda? Po covidu drtí restaurace zdražování

Nedostatek lidí, rychle zdražující vstupy a nižší ziskovost. České restaurace bojují s důsledky covidu a připravují se na další perný rok plný nejistoty. Přežijí prý jen dobří, pro... celý článek

Limit pro paušální daň a registraci k DPH stoupne

22. 6. 2022 | Petr Kučera

Limit pro paušální daň a registraci k DPH stoupne

Zavádění dalších sazeb paušální daně kritizují podnikatelské sdružení, daňaři i ekonomové. Místo zjednodušení podle nich přinese komplikace.

Koupil si vstupenku, porušil pravidla. Pokuta platí, řekl soud

16. 6. 2022 | Martin Horvát | 21 komentářů

Koupil si vstupenku, porušil pravidla. Pokuta platí, řekl soud

Obchodní podmínky a návštěvní řád nejspíš podrobně nestudujete. Přesto: nákupem vstupenky s nimi souhlasíte. A když pak porušíte pravidla, můžete dostat smluvní pokutu. Třeba i od fotbalového... celý článek

Tři nováčci na burze. Vyberete dividendy, nebo vsadíte na růst?

9. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Tři nováčci na burze. Vyberete dividendy, nebo vsadíte na růst?

Jak lákavá je nabídka akcií společností Gevorkyan a M&T 1997? Máte čekat na Coloseum? Zeptali jsme se investičních expertů.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.