Kompenzační bonus je nově i pro lidi v úpadku, dobrovolníky a pěstouny

pk | rubrika: Aktuality | 24. 2. 2021 11:00 | 4 komentáře

O takzvaný kompenzační bonus mohou nově žádat i lidé, kteří jsou v úpadku – typicky v konkurzu nebo oddlužení. Překážkou už není ani činnost dobrovolného pracovníka pečovatelské služby nebo výkon pěstounské péče (pobírání odměny pěstouna) na základě takzvané dohody.

Finanční správa dnes začíná přijímat žádosti, a to i zpětně za všechna „bonusová období“ od loňského 5. října do 15. února. Žádosti lze podávat až do 26. dubna.

Na nespravedlivé podmínky pro lidi v oddlužení upozorňovali od loňska opoziční Piráti, odmítavé argumenty ministryně financí Aleny Schillerové pak zpochybnil i ombudsman Stanislav Křeček. Schillerová říkala, že pro změnu potřebuje výslovný souhlas Evropské komise.

Od února budou pro kompenzační bonus platit nové, v zásadě mírnější podmínky – zatím se čeká na jejich definitivní schválení Parlamentem. 

Další změny od února: Nový kompenzační bonus. Takhle se vylepší podmínky

Líbil se vám článek?

+38
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Nový kompenzační bonus prošel. Takhle se vylepší

25. 2. 2021 | Petr Kučera | 41 komentářů

Nový kompenzační bonus prošel. Takhle se vylepší

Podpora pro podnikatele má být jednodušší a pro víc zájemců. Kompenzační bonus se zvýší z 500 na 1000 Kč, na poloviční částku dosáhnou i lidé s nařízenou karanténou nebo izolací. A... celý článek

Co dělat, když nemám na bydlení a jídlo. Pomoc pro lidi v nouzi

10. 11. 2020 | Jiří Hovorka | 25 komentářů

Co dělat, když nemám na bydlení a jídlo. Pomoc pro lidi v nouzi

Dana Pavlousková už tři roky pomáhá samoživitelkám v nouzi. V koronavirové době její Klub svobodných matek dostal ještě větší smysl. Měsíčně řeší stovky žádostí od lidí, kteří nemají... celý článek

Osobní bankrot se zkrátí. Oddlužení má být na tři roky

2. 11. 2020 | Jiří Hovorka | 9 komentářů

Osobní bankrot se zkrátí. Oddlužení má být na tři roky

Cesta z dluhů bude snadnější a rychlejší. Návrh ministerstva spravedlnosti, reagující na unijní směrnici, podpořila vláda.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.