Osobní bankrot se zkrátí. Oddlužení má být na tři roky

Jiří Hovorka | rubrika: Co se děje | 2. 11. 2020 | 12 komentářů
Cesta z dluhů bude snadnější a rychlejší. Návrh ministerstva spravedlnosti, reagující na unijní směrnici, podpořila vláda.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 11. 2020 18:32, Honza

Věřitel by mel dostat zaplaceno,ale proč tyhle exekuce nevede stát a proč soukromí exekutoři,kteří jen žijí úroky a nehoráznou lichvou je to jen špinavost a nic jiného v Česku.

Zobrazit celé vlákno

+14
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

18. 10. 2021 10:29 | Tapusik Petr

Dobrý den je možné snížit částku splátkové ho kalendáře.Pri v stupů do insolvence jsem byl uznán invalidní 2.stupne.Nikdo mě při zpracování žádosti neinformoval že můžu využít sníženou částku.Nastoupil jsem na zkrácený úvazek pobíral inv.duchod a insolvenční správce mě zasílá nezabavitelnou částku.Zadal jsem soud v Ostravě o snížení splátek k uspokojení věřitelů.Pri schvalování soudem mě bylo započteno něco málo přes 31-32% z dlužné částky.A to ve výši darů mě matky kterou jsem opečovával.Asi po roku a půl v insolvenci se změnil zdravotni stav a nastoupil jsem do zaměstnání v chráněné dílně.Duchod i mzda je posílána správkyni a ta mě zpět posílá částku na účet.Asi v 8/2020 jsem získal městky bydlení a náklady se mě zvýšili.Po opětovné žádosti soudu v Ostravě mě nebylo již vyhověno.Zil jsem a žijí na hranici chudoby a soud nebere v úvahu že jsem invalidní a výslovně uvedl že po zaplacení min 50% dlužné částky může být snížena částka na splátky. Víte dojizdim pravidelně do Fakultní nemocnice v Ostravě někdy i vic krát v měsíci,doplatky za léky a různé další potřeby rozmyslím zda léky nebo jídlo
A nejvíc mě dojalo opětovně zamítnutí žádosti o snížení splátek V 3/2021 jsem byl po 2testovan pozitivně na covida léčbu která je stále aktuální a tím pádem dostávám jjen nemocenské dávky a důchod 2 stupně Po odečtení správkyni částky na úhradu splátek je můj finanční stav pod čarou. Je děs že samosoudce si vykládá právo dle svých možností a nebere v úvahu tíživou situaci dlužníka.Konci mě insolvenční řízení v 13/2021 ale stále je to dlouhá doba a minimální částka na splátky nájmu bytu energie a dále Po zaplacení by musel člověk být o vodě a tvrdým chlebu.Ze mám dodržovat dietní režim je pro damosoudkyni zanedbatelné.Nevim zda lze zadat zpětné výše částky na rámec schválení soudem při oddlužení. Děkuji a pěkný den preji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2021 16:35 | Luděk

Všichni tu naříkáte , ale tu běžnou praxi , kdy se s vymáháním dluhů úmyslně čekalo aby byl zisk co největší a různé si je exekutoři prodávali , to už tak nějak nevidíte . Dluhy se platit mají , ale i to musí mít nějaká pravidla a ty bohužel v naší zemi chybí
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 6. 2021 23:53 | BOGGITEL LLC

Jsem MR. BOGGITEL LLC, konzultant pro zahájení podnikání a investování, pracuji se společností NEW USA FUNDING INVESMENT VENTURE, soukromými investory / věřiteli, LLC, rizikovými fondy, investičními společnostmi a dalšími zdroji financování, které soukromě hledají příležitosti k investování svých prostředků do životaschopného podnikání, jako např. * financování nemovitostí, * ropné a plynárenské společnosti, * bioenergie, * automobilové / letecké společnosti, * výrobní odvětví atd. To může generovat dobrou návratnost zisku jejich portfolia soukromých investic. Pokud máte projekty nebo příležitosti nebo znáte někoho / spolupracovníka, který má životaschopný projekt, který potřebuje financování, kontaktujte mě na tomto e-mailu: newusafinancialfunding@gmail.c om
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 4. 2021 7:42 | Jan Novák

Věřitelé si to zavinili sami svou nenasytností, hamižností a lichvě. Konečně jim někdo prásknul po těch nenasytných prstech!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2021 16:28

lidí namaji co žrát ještě aby něco platíli
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 1. 2021 14:30 | Ludmila

Nechápu Vas názor na to, zeby jste chtěl něco dávat k ústavnímu soudu. Stát se bude řídit pravidly EU. Pokud vím, máme nejpřísnější podmínky co se týče oddlužení. Jako podnikatel zkusíte podnikat a když se to nepovede tak za to, že jste se snažil budetw 5 let přežívat?!!! Proč jako... Jak si myslíte, že to funguje v ostatních státech úplně jinak a proto ty podmínky mají být pro všechny stejné. Něco jiného je si půjčovat na hlouposti a něco jiného se je do dluhové pasti dostat tak, že nestacite zírat. Jednou v ní můžete být i Vy. A to není jediný příklad... Manželé co jsou spolu... Manžel se distancuje od ženy, dětí a manželka získá i po rozvodu dluhy všechny, jelikož lanový se nechce pracovat... Víte co vůbec tohle obnáší nést tuto tíhu a říkat dětem, že nemáte.... Pak lidi pracuji na černo, jelikož těžko budete říkat dětem nemam že? Naopak dnes lidi z exekuci jsou na tom lepe jak z insolvencí.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 11. 2020 18:32 | Honza

Věřitel by mel dostat zaplaceno,ale proč tyhle exekuce nevede stát a proč soukromí exekutoři,kteří jen žijí úroky a nehoráznou lichvou je to jen špinavost a nic jiného v Česku.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2020 12:25 | Monika

Přesně jak píše paní, dlužník si zaplatí nějakých 30% dluhu a to je vše, samozřejmě stá co se týká vymáhání dluhů je na prvním místě. A co my, věřitelé??? Tady mě už napadá jedno, není lepší všude dlužit když v případě bankrotu zaplatím jen 30% s tím, že se budu 5 let snažit??? Hrozné co se tady děje. Vymáhám peníze od roku 2002
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2020 10:54 | Lenka P.

Proč mě to nepřekvapuje? Sama jsem řešila téměř 10 let marné vymáhání pohledávky od bývalého manžela - mimosoudní vymáhání, exekuce, nakonec insolvence (protože nějakou "chytrou pomazanou" hlavu napadlo, že osobní bankrot na sebe už můžou vyhlásit i OSVČ, což můj bývalý drahý byl) - dopadlo to "výborně" pro dlužníka - po mnohaletých soudních tahanicích dostal zpět ještě téměř půl mega (měl dost majetku ke zpeněžení, ale díky oddlužení už nemusel nic platit věřitelům), zatímco já jako věřitel jsem "utřela" a se mnou všichni ostatní věřitelé (mimo státních institucí samozřejmě). Asi se mi nikdo nemůže divit, že články podobného typu mě zvedají ze židle, ale to je jediný způsob, jak na to lze reagovat...
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2020 7:56 | moje jméno

Hezké.. Jen co je pravda! Mě by naopak zajímalo, jak stát hodlá za tuto úlitbu kompenzovat věřitele? Budou si moct ztrátu odečíst z daní? Nebo jak si to vlastně stát představuje? Kde je spravedlnost? Tohle je skoro na žalobu k ústavnímu soudu. A moc by mě pak zajímalo, jakým argumentem se bude stát poté ohánět? Jediné slovo, které mě napadá, je slovo "Jánošík"....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2020 5:51 | Tomáš Smolík

Chudáci věřitelé..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 11. 2020 18:57 | Tomáš

Super, takze financni zavazky, ktere vznikly napriklad nezaplacenim faktur, neplacenim najmu se holt rychleji odepisou. Duvod proc zvednout najem o rizikovou prirazku
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Telička

politik a lobbista

Petr Kasa

podnikatel a investor, Clareo

Pavel Telička
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů
×
Petr Kasa
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services