Dobývání Ameriky. Česká firma hlídá byznys s klienty

Radim Zelený | rubrika: FINMARKET | 20. 8. 2020 | 1 komentář
Český nástroj eWay-CRM integruje řízení vztahů se zákazníky přímo do Outlooku. Nejvíc firemních klientů našel v Americe.
Dobývání Ameriky. Česká firma hlídá byznys s klienty

Zdroj: eWay System

Jan Lalinský a Roman Štefko, majitelé firmy eWay System, se věnují vývoji nástroje, který klientům pomáhá organizovat komunikaci s klienty, poptávky a zakázky – tedy systému CRM. V silné konkurenci se jejich produkt eWay-CRM prosadil především díky své uživatelské a technické komplexnosti.

eWay-CRM se zrodil před dvanácti lety ve společnosti MEMOS Software. Původně jako zakázkový software pro právní kancelář, zakomponovaný přímo do Microsoft Outlooku. Lalinský se Štefkem si brzy uvědomili, že jde o nápad k nezaplacení – s Outlookem pracují tisíce firem a nabízet jim doplněk, který z něj udělá plnohodnotný CRM nástroj, představovalo skvělou byznysovou příležitost.

Oba podnikatelé proto společně s MEMOS Software založili samostatnou firmu a produkt začali nabízet pod značkou eWay-CRM. „Začátky byly krušné, oba jsme studovali a já neustále pendloval mezi školou a firmou. Na osobní život nebyl vůbec čas. O přestávkách jsem vyřizoval e-maily a telefony, a když mí spolubydlící na koleji večer juchali, já jsem se připravoval na prezentace,“ říká Lalinský. Dnes má společnost sedm set klientů a tisíce uživatelů z celého světa.

Univerzální nástroj

Firma se od počátku profilovala nabídkou řešení a nástrojů tak, aby dokázala vyjít vstříc i těm nejnáročnějším zákazníkům. eWay-CRM má stovky volitelných parametrů a výsledný produkt klientům přizpůsobujeme přesně na míru. „Naši konzultanti nastavují jednotlivé formuláře, upravují workflow a uživatelská práva a podle přání zákazníků budují i reporting,“ vysvětluje Lalinský.

Komplexita se ale projevuje i na technické úrovni. Jako jediná česká firma nabízejí produkt, který je nejen kompletně zabudovaný do Outlooku, ale zároveň je k dispozici i v mobilních telefonech a nově i jako webová služba. „Naším cílem je vytvořit nástroj, u kterého uživatel nebude řešit, jaké zařízení má v ruce. Sedím u počítače? Běžím po ulici s mobilem? Nebo jsem doma na Macu? Tam všude eWay-CRM funguje,“ dodává Lalinský.

America first

Čeští podnikatelé si brzy uvědomili, že pokud chtějí dělat špičkový software na globální úrovni, je třeba jít s kůži na trh do Spojených států, které byznysově představují jedno z nejzajímavějších, ale zároveň i nejtvrdších prostředí.

Ve společnosti tak vznikl speciální tým složený z obchodníků a konzultantů, kterému začíná pracovní doba ve tři hodiny odpoledne a končí, když už většina Čechů dávno spí.

„Primárně se snažíme hledat rodilé mluvčí, ideálně Američany nebo Kanaďany. A to nejen kvůli jazyku, ale i kvůli mentalitě. Působení na americkém trhu, kde máme také nejvíc klientů, nás ostří a posouvá vpřed. Veškerou zpětnou vazbu se snažíme co nejrychleji zapracovat tak, aby z ní profitovali i čeští klienti. Nejde jen o nové funkce v softwaru, ale i o výukové materiály, lepší podporu nebo jednodušší procesy,“ uzavírají majitelé firmy, jejichž produkt se ve srovnáních CRM systémů pravidelně umísťuje mezi nejlepšími v kategorii „poměr cena/výkon“.

eway
Zdroj eWay System

Jeho firma pomáhá jiným společnostem udržet pořádek ve vztazích se zákazníky. „Posloužit vám klidně může tužka a papír,“ říká ředitel eWay System. Od určité velikosti je ale šikovnější mít zdatnějšího pomocníka. Se svým software na řízení vztahů s klienty chce dobýt Ameriku a tvrdí, že jeho konkurentem je samotný Microsoft.

Rozhovor s Janem Lalinským z eWay System na Peníze.cz

Radim Zelený

Studoval žurnalistiku v Praze. Pro Peníze.cz a Finmag píše články o korporacích, ale i malých a středních firmách. Další články autora.

Líbil se vám článek?

+20
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Oblíbená témata

crm, eway

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Týká se vás silniční daň? Přiznání se blíží

18. 1. 2022 | redakce Peníze.CZ

Týká se vás silniční daň? Přiznání se blíží

Daňové přiznání k silniční dani za rok 2021 je potřeba podat nejpozději v pondělí 31. ledna. Kdo musí platit silniční daň a jaká jsou další pravidla? Tady je aktuální přehled a kalkulačka. celý článek

Nová vláda ve vaší peněžence. Jak změní důchody, daně, dávky

8. 1. 2022 | Petr Kučera | 112 komentářů

Nová vláda ve vaší peněžence. Jak změní důchody, daně, dávky

Co chystá koalice ohledně daní, důchodů, sociálních dávek, podnikání, podpory bydlení nebo lepšího fungování úřadů? Prošli jsme čerstvě podepsané programové prohlášení.

Vyplatí se vám paušální daň? Na změnu zbývá týden

4. 1. 2022 | redakce Peníze.CZ

Vyplatí se vám paušální daň? Na změnu zbývá týden

Podnikatelé se mohou dobrovolně přihlásit do 10. ledna. Kdo se zapojil už loni, nemusí nic dělat – pokud se naopak nechce odhlásit.

Velký přehled změn. Nový rok ve vaší peněžence

1. 1. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Velký přehled změn. Nový rok ve vaší peněžence

Projděte si, jaké novinky roku 2022 mohou ovlivnit vaše osobní finance.

Bankovní identita se může rozšířit. Sjednáme i nájemní a pracovní smlouvy na dálku?

28. 12. 2021 | Petra Martínková | 3 komentáře

Bankovní identita se může rozšířit. Sjednáme i nájemní a pracovní smlouvy na dálku?

Pomáhal připravovat rámec bankovní identity. V budoucnu by s ní mělo jít na dálku podepisovat i nájemní nebo pracovní smlouvy, říká František Korbel, partner advokátní kanceláře Havel... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.