Pomoc dostanou i ubytovací zařízení a organizátoři kulturních akcí

| rubrika: Aktuality | 20. 7. 2020 19:15 | 2 komentáře

Ilustrační obrázek: Shutterstock

Pozdě, ale přece. Vláda dnes rozhodla, že přímou pomoc od státu dostanou také provozovatelé ubytovacích zařízení a organizátoři kulturních akcí.

Program nazvaný Covid – ubytování poskytne podnikatelům 100 až 330 korun za pokoj a noc podle kategorie a třídy ubytování, a to za 72 dní, kdy museli mít kvůli vládnímu omezení zavřeno. Konkrétně půjde o období od 14. března do 24. května.

Ministerstvo pro místní rozvoj, které program připravilo (původně mělo jít až o 400 korun), začne žádosti přijímat až během srpna. „Program bude spuštěn bezprostředně po notifikování Evropskou komisí,“ říká mluvčí ministerstva Vilém Frček. Žádosti bude „administrovat“ Státní fond podpory investic.

„V rámci vyplácení podpory bude zohledněna i sezónnost zařízení. To znamená: pokud v předchozích dvou letech bylo zařízení uzavřeno, na podporu nárok mít nebude, popřípadě bude poměrně krácena. Příspěvek nezískají krátkodobé pronájmy typu Airbnb,“ dodává.

S výrazným zpožděním dostanou podporu také organizátoři kulturních podniků, kteří kvůli koronavirovým omezením museli zrušit nebo přesunout své akce a nepobírali přitom dotace od státu. Vládou schválený program by měl pořadatelům a organizátorům kompenzovat polovinu nákladů za zrušené či odložené akce. K dispozici bude téměř miliarda korun, upřesnil ministr průmyslu Karel Havlíček.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.