Pomoc dostanou i ubytovací zařízení a organizátoři kulturních akcí

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 20. 7. 2020 19:15 | 2 komentáře
Pomoc dostanou i ubytovací zařízení a organizátoři kulturních akcí

Zdroj: Shutterstock

Pozdě, ale přece. Vláda dnes rozhodla, že přímou pomoc od státu dostanou také provozovatelé ubytovacích zařízení a organizátoři kulturních akcí.

Program nazvaný Covid – ubytování poskytne podnikatelům 100 až 330 korun za pokoj a noc podle kategorie a třídy ubytování, a to za 72 dní, kdy museli mít kvůli vládnímu omezení zavřeno. Konkrétně půjde o období od 14. března do 24. května.

Ministerstvo pro místní rozvoj, které program připravilo (původně mělo jít až o 400 korun), začne žádosti přijímat až během srpna. „Program bude spuštěn bezprostředně po notifikování Evropskou komisí,“ říká mluvčí ministerstva Vilém Frček. Žádosti bude „administrovat“ Státní fond podpory investic.

„V rámci vyplácení podpory bude zohledněna i sezónnost zařízení. To znamená: pokud v předchozích dvou letech bylo zařízení uzavřeno, na podporu nárok mít nebude, popřípadě bude poměrně krácena. Příspěvek nezískají krátkodobé pronájmy typu Airbnb,“ dodává.

S výrazným zpožděním dostanou podporu také organizátoři kulturních podniků, kteří kvůli koronavirovým omezením museli zrušit nebo přesunout své akce a nepobírali přitom dotace od státu. Vládou schválený program by měl pořadatelům a organizátorům kompenzovat polovinu nákladů za zrušené či odložené akce. K dispozici bude téměř miliarda korun, upřesnil ministr průmyslu Karel Havlíček.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Držte si cashflow! Tok peněz zrychluje

21. 9. 2021 | Daniel Tácha | 2 komentáře

Držte si cashflow! Tok peněz zrychluje

Nejistota, výpadky dodávek, rostoucí inflace, ale i ekonomický růst nutí mnohé firmy k přehodnocení svých byznysových modelů. Průměrná splatnost faktur se prodlužuje, což může narušit... celý článek

Pomáhá léčit lidi, na své dluhy ale nestačí. Jak z toho ven?

20. 9. 2021 | Jitka Šorfová | 2 komentáře

Pomáhá léčit lidi, na své dluhy ale nestačí. Jak z toho ven?

Zdálo by se, že kdo podniká ve farmacii, nemůže se mít špatně. Zvlášť v době, kdy svět ochromila pandemie. Příběh lékárníka Pavla Veselého, jednoho z protagonistů pořadu Krotitelů dluhů,... celý článek

Smlouvu potvrdíte jako heslo do banky. Startuje Sign

16. 9. 2021 | Olga Skalková | 5 komentářů

Smlouvu potvrdíte jako heslo do banky. Startuje Sign

Lidé dostanou jednodušší a levnější alternativu ke klasickému digitálnímu podpisu – takzvanému kvalifikovanému certifikátu. Novinka staví na bankovní identitě.

Konec otravného volání. Stopka na telemarketing definitivně prošla

15. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 41 komentářů

Konec otravného volání. Stopka na telemarketing definitivně prošla

Firmy budou moci volat jen lidem, kteří s tím předem výslovně souhlasili. Podle dosavadních pravidel to bylo obráceně.

Dejte zaměstnancům peníze na kartu. Ať se netopíte v účtování nákladů

14. 9. 2021 | Renata Lichtenegerová

Dejte zaměstnancům peníze na kartu. Ať se netopíte v účtování nákladů

Startup Fidoo zbavuje zaměstnance papírového vyúčtování nákladů. Starosti ubudou i účetním a šéfům, kteří výdaje schvalují. „Firmy potřebují řešit byznys, ne se brodit tunami papírů,“... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.