Fondee zjednodušilo registraci a jde na Slovensko

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 24. 9. 2021 | 12 komentářů
Fondee zjednodušilo registraci a jde na Slovensko

Zdroj: Shutterstock

Česká investiční služba Fondee zjednodušila registraci a začíná působit i na Slovensku. Novou formu registrace umožnila Fondee změna brokera, tím je místo původního nizozemského Degira nově J&T Banka.

Doposud registrace probíhala nejdříve na webu Fondee, pak u Degira a dokončovala se opět u Fondee. Některé klienty to mohlo odrazovat. „Nová registrace je jednodušší, rychlejší a hlavně plně v režii Fondee. Výrazně se také zlepšila rychlost zpracování plateb. Nový je i bankovní účet pro zasílání vkladů,“ říká Hlavsa.

J&T Banka se už loni na podzim stala investorem do Fondee, když investičnímu startupu poskytla deset milionů korun na další rozvoj. Fondee funguje od začátku roku 2020 a nyní má přes 4400 klientů.

Srovnejte si to s námi

„Původně jsme si mysleli, že by bylo skvělé mít na konci letošního roku 5000 klientů, ale pokud budou klienti přibývat podobným tempem jako v posledních týdnech, můžeme klidně atakovat metu 10 000 zákazníků. Nový broker J&T Banka nám tento plán pomůže splnit díky technickému a strukturálnímu know-how,“ říká Hlavsa.

„Z pozice předního obchodníka s cennými papíry vítáme každého, kdo se jej snaží zpřístupnit širšímu okruhu investorů či nějak zlepšovat. Jsme rádi, že se nám s Fondee podařilo zjednodušit a zrychlit celý proces investování, a věříme, že změnu uvítají také uživatelé. Pro nás je tento krok dalším prohloubením společného partnerství,“ komentuje Tomáš Klimíček, člen představenstva J&T Banky.

Fondee je alternativou k podílovým fondům. Neplatí se u něj za investici žádné vstupní poplatky a správcovský poplatek se pohybuje kolem 1 %. Služba investuje do vybraných ETF a pro klienty má předpřipravená investiční portfolia. Podobné služby nabízí v Česku také Indigo od Patrie a Portu od Wood & Company.

„Mnoho lidí u nás i na Slovensku řeší, jakým způsobem zhodnotit své peníze, ale mnoho z nich stále neví, kudy se vydat. Často si myslí, že investování je jenom pro bohaté, ale to již dávno není pravda. Vnímáme Česko a Slovensko jako historicky jeden trh, takže vstup na Slovensko je pro Fondee přirozený krok,“ říká Eva Hlavsová.

Expanzi do dalších zemí EU Fondee umožňuje licence obchodníka s cennými papíry od České národní banky, kterou firma získala letos v červenci.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 12 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

24. 11. 2021 10:35, Johanka z Parku

Přidávám referenční kód do Fondee, který zajistí jak novým investorům tak mě tři měsíce investování bez poplatků. Referenční kód stačí zadat při registraci účtu ve Fondee a hned se vám zobrazí, že nebudete mít účtovány poplatky. Budu vám vděčná když můj referenční kód při registraci do Fondee použijete. Zde ho tedy přikládám: 9F9KXP6X a držím palce at se vám s Fondee dobře investuje. Mě příjde, že je Fondee jednoduchá a uživatelsky přivětivá aplikace, která zhodnotí penízky lépe než spořicí účet. Ještě jednou díky pokud uvedete můj refernční kód 9F9KXP6X na investování tři měsíce bez poplatků.

+5
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (12 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Katastrofu nečekáme, jsme investiční kotva

10. 11. 2022 | Hynek Just

Katastrofu nečekáme, jsme investiční kotva

Wood & Company je na trhu s investičními produkty přes 30 let. Dost dlouho, aby se musel trápit s přesvědčováním investorů, že je pro ně seriózní volba. Real Estate divizi rozjel před... celý článek

Akcie se odrazily ode dna. Co na to podílové fondy?

9. 11. 2022 | Martin Mašát

Akcie se odrazily ode dna. Co na to podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v říjnu a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost?

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

8. 11. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

Akcie letos přišly už o zhruba pětinu hodnoty. Jsou už na dně? Je teď správný čas nakupovat, nebo je obrat k růstu ještě daleko? Zeptali jsme se expertů na investice.

Jíst se nepřestane. Retail zůstává silný i v těžších časech

2. 11. 2022 | Radim Zelený

Jíst se nepřestane. Retail zůstává silný i v těžších časech

Vidina krize ohrožuje řadu oborů – mimo jiné i trh s nemovitostmi. Retailové parky se v tomto směru vymykají. „Jíst se nepřestane, tím pádem ani jezdit na nákupy potravin a dalšího... celý článek

Dluhopisy na tahu. Ty s kratší splatností lákají víc

1. 11. 2022 | Petra Nová | 1 komentář

Dluhopisy na tahu. Ty s kratší splatností lákají víc

V posledních letech zažívaly dluhopisové fondy obtížné období. Nízké ani rostoucí úrokové sazby jim nesvědčí. Jenže teď jsou úroky poměrně vysoko. „Pokud přijde recese, bude tlak na... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.