COOP spouští e-shop s potravinami. Ale nedoveze je

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 23. 9. 2020 | 2 komentáře
COOP spouští e-shop s potravinami. Ale nedoveze je

Zdroj: Shutterstock

Řetězec COOP spustil e-shop s potravinami, drogerií a dalším sortimentem ze svých prodejen. Ty jsou především v menších městech. Narozdíl od dalších online supermarketů však COOP nákupy nedoveze, takže lidé si musí vyzvednout objednané zboží na vybrané prodejně. Někde budou speciální boxy, takže nákup půjde vyzvednout kdykoli.

Do nové služby e-coop.cz má být do konce září zapojeno celkem 500 tuzemských obchodů ze sítě COOP. Zejména má jít o obchody z jižní a východní Moravy, Vysočiny, středních, jižních a západních Čech. Další prodejny mají postupně přibývat a síť tím získá celorepublikové pokrytí. Celkem má řetězec COOP 2500 obchodů.

„Zákazníci si nejprve zvolí konkrétní prodejnu, kde si chtějí svůj nákup vyzvednout. Následně přejdou do e-shopu a vyberou si z nabídky potravin. Celý nákup mohou zaplatit buď on-line prostřednictvím platební karty nebo až při vyzvednutí na prodejně. Speciální boxy pak budou mít vlastní platební terminály,“ popisuje Lukáš Němčík, šéf marketingu a rozvoje skupiny COOP.

Řežeme náklady!

Řetězova pila
Zdroj: Shutterstock

Účty za telefon, elektřina, plyn. Neplatíte zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

Při objednávce se určuje i čas vyzvednutí, aby zaměstnanci prodejen věděli, na kdy mají nákup připravit. Když si někdo zboží nevyzvedne, může po něm COOP vymáhat náhradu škody. Služba je bez poplatků.

Na vybraných prodejnách bude COOP instalovat externí výdejní boxy s nepřetržitým provozem, které budou mít i vlastní chladící části pro čerstvé potraviny. Zatím COOP tuto službu testuje na jednotkách prodejen.

„Lidem z menších míst jsme chtěli nabídnout plnohodnotný a bezpečný způsob nakupování, který dosud v regionech chyběl. V době s Covidem jim odpadne zdlouhavé a nekomfortní dojíždění pro velké nákupy do větších míst,“ uvádí Pavel Březina, předseda představenstva skupiny COOP.

Podobnou službu pod názvem Klikni a vyzvedni nabízí na vybraných prodejnách i řetězec Tesco. Tam se za službu platí poplatek v řádech desítek korun. Řetězec Globus sice už v říjnu 2018 začal s testováním podobné služby, stále však funguje jenom s vyzvednutím v hypermarketu na pražském Zličíně.

Tesco je také řetězcem s nejrozsáhlejším e-shopem, který potraviny i další sortiment rozváží. Výrazně mu konkurují specializované online supermarkety Rohlík.cz a Košík.cz. Druhý jmenovaný nedávno uzavřel partnerství s Kauflandem a rozváží i zboží ze sortimentu tohoto řetězce. E-shop má i třeba Lidl, nenabízí v něm ale čerstvé potraviny. Tesco a jeho dceřiný řetězec Žabka pak v Praze rozjíždí novou generaci doručování potravin, kdy nákupy z menších prodejen vozí do jedné hodiny.


Na nákupy:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Penzijko s finančním bonusem

Penzijko s finančním bonusem

Založte si penzijko Conseq a získejte nejen státní příspěvky a daňovou úsporu, ale i bonus pro věrné klienty.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Oblíbená témata

COOP, e-shopy, nákupy, potraviny

A tohle už jste četli?

Čtyřlístek jako poklad. První číslo se draží za desítky tisíc

27. 5. 2024 | redakce Peníze.CZ

Čtyřlístek jako poklad. První číslo se draží za desítky tisíc

První vydání časopisu Čtyřlístek s názvem Vynález profesora Myšpulína z roku 1969 se v poslední aukci portálu Aukro.cz vydražilo za 53,5 tisíce korun.

Penny zavře dřív, dá lidem volno na hokej

26. 5. 2024 | redakce Peníze.CZ

Penny zavře dřív, dá lidem volno na hokej

Obchodní řetězec Penny dnes výjimečně zavře všechny své prodejny už v 19 hodin. Běžně přitom mají otevřeno do 20 hodin, ve velkých městech do 21 nebo 22 hodin.

Stížností na energošmejdy přibývá. Loví i v restauracích

26. 5. 2024 | redakce Peníze.CZ

Stížností na energošmejdy přibývá. Loví i v restauracích

Nepoctivých zprostředkovatelů energií přibývá, varuje Energetický regulační úřad. Může za to hlavně současný pokles cen elektřiny a plynu.

Poplatek navíc za rozvoz jídla? Firmy vysvětlují, co je servis

25. 5. 2024 | Pavla Adamcová

Poplatek navíc za rozvoz jídla? Firmy vysvětlují, co je servis

Zaplatíte za samotnou cenu jídla, za dopravu a dáte i spropitné. Přesto po vás chtějí ještě servisní poplatek. Praxe rozvážkových firem Wolt a Foodora zaujala v tomto týdnu uživatele... celý článek

ČSOB vylepší pojištění nákupu, když platíte kreditkou

23. 5. 2024 | Petr Kučera

ČSOB vylepší pojištění nákupu, když platíte kreditkou

ČSOB od července změní některé podmínky pro pojištění ochrany nákupu a prodloužené záruky, které nabízí jako součást služeb ke kreditní kartě.

Partners Financial Services