Z Dáme jídlo je i supermarket. Vozí nákupy z Tesca

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 7. 9. 2020
Z Dáme jídlo je i supermarket. Vozí nákupy z Tesca

Zdroj: Dáme jídlo

Rozvozce restauračních pokrmů Dáme jídlo nově vozí i nákupy. Novinka se týká zatím pouze Prahy a Dáme jídlo na ní spolupracuje s deseti obchody Tesco Expres.

Na rozdíl od běžných online supermarketů, jaké má Tesco nebo jako jsou Rohlík.cz a Košík.cz, budou mít zákazníci svůj nákup doma nejpozději do 45 minut. Aspoň tak to Dáme jídlo slibuje. Cena za doručení nákupu z Tesco Expres je 69 korun a objednávka musí přesáhnout částku 99 korun.

„Pro rychlé doručení zboží objednaného on-line se ve světě vžil název quick commerce. Spoluprací s Tesco Expres nyní do tohoto rychle se rozvíjejícího segmentu vstupujeme,“ říká výkonný ředitel společnosti Dáme jídlo Filip Fingl.

Řežeme náklady!

Řetězova pila
Zdroj: Shutterstock

Účty za telefon, elektřina, plyn. Neplatíte zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

Oproti běžné nabídce supermarketů Tesco Expres bude v první fázi u Dáme jídlo možné vybírat z přibližně šesti stovek položek. V budoucnu se počítá s postupným navyšováním množství dostupného zboží a počtu prodejen Tesco Expres i s rozšiřováním okruhu partnerů. „Časem se tak můžeme dočkat i delikates, květin či dalšího zboží,“ říká Fingl.

Stejnou službu už v dubnu v Praze začali nabízet prodejny Žabka a aplikace Bolt Food. Vybrané zboží slibují doručit do 60 minut od objednání a cena doručení začíná na 70 korunách.

I Žabka patří do skupiny Tesco. To je mezi řetězci v Česku jednoznačně nejaktivnější, co se online světa potravin týče. Jeho internetový obchod obsluhuje už zhruba pět milionů lidí v Česku. Narozdíl od nových expresních služeb doručení potravin, nabízejí větší internetové supermarkety rozsáhlejší sortiment zboží a pokrývají větší část Česka než jen Prahu. Doručení ale není tak rychlé, objednává se i několik dnů předem.


Na nákupy:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

e-shopy, nákupy, potraviny, Tesco

A tohle už jste četli?

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

27. 1. 2023 | Gabriel Pleska

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

K 30. výročí rozdělení měny na českou a slovenskou korunu vydá Česká národní banka tisícikorunu (vzor 2008) vylepšenou o speciální přítisk. Jeho motivem bude kolek – ten, co se v roce... celý článek

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

26. 1. 2023 | Jana Divinová | 1 komentář

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

Japonská banka Nomura sice předpověděla koruně na letošek pád, česká měna ale zatím míří opačným směrem. Podle ekonomů je teď správný čas vyměnit eura na letní dovolenou.

Hromadné žaloby se blíží. Nový plán, jak mají fungovat

26. 1. 2023 | Veronika Hejná

Hromadné žaloby se blíží. Nový plán, jak mají fungovat

Soudit se s nepoctivou firmou bude pro běžné spotřebitele jednodušší. Pomoct jim mají hromadné žaloby. Jejich výsledná podoba v českém právu ale má být slabší, než se dříve plánovalo. celý článek

Proč cukr tolik zdražil? Ministr viní řetězce. Skandál, reagují

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Proč cukr tolik zdražil? Ministr viní řetězce. Skandál, reagují

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) chce po obchodních řetězcích vysvětlení, proč tak výrazně zdražily cukr. Vysoké přirážky jsou podle ministra nemorální. Řetězce vinu odmítají... celý článek

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

20. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

Česká spořitelna dočasně odstaví své internetové a mobilní bankovnictví George a Business 24 včetně potvrzovací aplikace George klíč. Dostupné nebudou od pátečních 23:30 hodin do sobotního... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.