Z Dáme jídlo je i supermarket. Vozí nákupy z Tesca

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 7. 9. 2020 12:37
Z Dáme jídlo je i supermarket. Vozí nákupy z Tesca

Zdroj: Dáme jídlo

Rozvozce restauračních pokrmů Dáme jídlo nově vozí i nákupy. Novinka se týká zatím pouze Prahy a Dáme jídlo na ní spolupracuje s deseti obchody Tesco Expres.

Na rozdíl od běžných online supermarketů, jaké má Tesco nebo jako jsou Rohlík.cz a Košík.cz, budou mít zákazníci svůj nákup doma nejpozději do 45 minut. Aspoň tak to Dáme jídlo slibuje. Cena za doručení nákupu z Tesco Expres je 69 korun a objednávka musí přesáhnout částku 99 korun.

„Pro rychlé doručení zboží objednaného on-line se ve světě vžil název quick commerce. Spoluprací s Tesco Expres nyní do tohoto rychle se rozvíjejícího segmentu vstupujeme,“ říká výkonný ředitel společnosti Dáme jídlo Filip Fingl.

Řežeme náklady!

Řetězova pila
Zdroj: Shutterstock

Účty za telefon, elektřina, plyn. Neplatíte zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

Oproti běžné nabídce supermarketů Tesco Expres bude v první fázi u Dáme jídlo možné vybírat z přibližně šesti stovek položek. V budoucnu se počítá s postupným navyšováním množství dostupného zboží a počtu prodejen Tesco Expres i s rozšiřováním okruhu partnerů. „Časem se tak můžeme dočkat i delikates, květin či dalšího zboží,“ říká Fingl.

Stejnou službu už v dubnu v Praze začali nabízet prodejny Žabka a aplikace Bolt Food. Vybrané zboží slibují doručit do 60 minut od objednání a cena doručení začíná na 70 korunách.

I Žabka patří do skupiny Tesco. To je mezi řetězci v Česku jednoznačně nejaktivnější, co se online světa potravin týče. Jeho internetový obchod obsluhuje už zhruba pět milionů lidí v Česku. Narozdíl od nových expresních služeb doručení potravin, nabízejí větší internetové supermarkety rozsáhlejší sortiment zboží a pokrývají větší část Česka než jen Prahu. Doručení ale není tak rychlé, objednává se i několik dnů předem.


Na nákupy:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Rohlik.cz spouští výdejní boxy i venku. Nákup doručí do hodiny

28. 11. 2020 | Petr Kučera

Rohlik.cz spouští výdejní boxy i venku. Nákup doručí do hodiny

Minimální hodnota nákupu jen stovka, doprava vždy zdarma a doručení do 60 minut. To nabízejí samoobslužné výdejní boxy Rohlík Point, které online supermarket Rohlik.cz postupně rozmístí... celý článek

Twisto má nákup na třetiny. Úrok zaplatí e-shopy

25. 11. 2020 | Jiří Hovorka

Twisto má nákup na třetiny. Úrok zaplatí e-shopy

Platební aplikace Twisto nově umožňuje platby za nákup nad 1500 korun rozložit na třetiny. Nová služba funguje ve vybraných e-shopech a je bez úroků. Ten uhradí e-shopy, přijde je na... celý článek

Triky se slevami skončí. Snadno zjistíte skutečnou

24. 11. 2020 | Petr Kučera | 44 komentářů

Triky se slevami skončí. Snadno zjistíte skutečnou

Některé e-shopy během Black Friday nabízejí na první pohled nižší slevy než v předchozích letech. Může za to služba Hlídač shopů, která ukazuje, o kolik je akční cena skutečně nižší... celý článek

Platba odešla bez vašeho vědomí. Pozor na podvod

23. 11. 2020 | Petr Kučera | 9 komentářů

Platba odešla bez vašeho vědomí. Pozor na podvod

Česká národní banka (ČNB) upozorňuje na podvodné telefonní hovory z bezplatné telefonní linky 800 205 205, při kterých jsou jménem ČNB od osob vyžadovány citlivé informace k platbám,... celý článek

Změny od pondělí: Takhle se zmírní omezení

23. 11. 2020 | Petr Kučera | 5 komentářů

Změny od pondělí: Takhle se zmírní omezení

Od pondělí 23. listopadu trochu zmírní některá koronavirová omezení. V protiepidemickém systému PES se posuneme z nejpřísnějšího pátého stupně do čtvrtého. Návrh ministra zdravotnictví... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.