Platit QR kódem v restauraci jde i s kartou Sodexo

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 12. 8. 2020
Platit QR kódem v restauraci jde i s kartou Sodexo

Zdroj: Qerko

Česká aplikace Qerko nově podporuje i stravenkové karty Sodexo, které využívá 350 tisíc lidí.

Už dřív si zájemci mohli nahrát platební karty Mastercard a Visa nebo digitální stravenky Benefit Plus, v červnu se platební metody rozšířily o Ticket Restaurant a Edenred. Qerko podporuje také placení Apple Pay.

Díky aplikaci Qerko lze v restauracích zaplatit rychle i bez asistence obsluhy, což obě strany ocení hlavně v čase obědů. Stačí načíst QR kód umístěný na konkrétním stole a potvrdit účet, případně si z něj vybrat jenom některé položky. Spropitné je automaticky nastaveno na 10 procent, uživatel ho může snížit i zvýšit.

QR platby fungují jenom v podnicích, které se do systému zapojily. Těch je momentálně asi 300, z toho přibližně polovina v Praze. Aplikaci už lze napojit na většinu pokladních systémů v tuzemských restauracích.

Qerko odstartovalo v lednu 2019, momentálně má přes 30 tisíc uživatelů. Start-up založil a vede Lukáš Kovač, do dalšího rozvoje investovala skupina Miton.

Na placení přes QR kódy sází také služba OneMenu, za níž stojí pokladní systém Storyous se skupinou Rockaway. Služba vznikla letos na jaře během koronavirových omezení, podobně jako Qerko umožňuje také online objednávání jídel s vyzvednutím v určitý čas.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Odložené platby: Do Česka vstupuje Klarna, láká na třetiny

27. 9. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Odložené platby: Do Česka vstupuje Klarna, láká na třetiny

Ztrátové tuzemské projekty Twisto a Mallpay dostávají silnou konkurenci. Do Česka oficiálně vstupuje Klarna, švédský průkopník odložených plateb. Mezi její první partnery se v Česku... celý článek

Otevírací doba obchodů 28. září. Zavřou na svátek?

26. 9. 2022 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Otevírací doba obchodů 28. září. Zavřou na svátek?

Zákaz prodeje o svátcích se týká osmi dnů v roce. Které to jsou a jaké obchody mají výjimku? Tady je aktuální přehled.

Československá tříkoruna. Nechtěný dárek od soudruhů ze Svazu

26. 9. 2022 | Gabriel Pleska

Československá tříkoruna. Nechtěný dárek od soudruhů ze Svazu

V různých domácnostech bývají různé krabičky a různá šuplátka s památkami na dávno ztracený čas. Pohlednice, dědečkovy medaile a samozřejmě mince po mamince nevlastního strýce. Ve známé... celý článek

Jak zaplatit auto. Za vlastní, na úvěr, nebo na leasing?

26. 9. 2022 | Vojtěch Dobeš

Jak zaplatit auto. Za vlastní, na úvěr, nebo na leasing?

Pořídit si auto bývala přímočará záležitost. Měli jste peníze – koupili jste auto. Neměli jste peníze – šetřili jste a šetřili a koupili si auto. Nebo jste si půjčili a koupili si auto.... celý článek

Mallpay se mění na Skip Pay. Sází na chytré nakupování

21. 9. 2022 | Petr Kučera

Mallpay se mění na Skip Pay. Sází na chytré nakupování

Služba Mallpay, která se zaměřuje hlavně na odložené platby, změní od 7. října jméno na Skip Pay. „Nový název je posledním krokem transformace, která s sebou mimo jiné přináší výrazné... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.