QR kód jako účet v restauraci. Česká aplikace má 20 tisíc uživatelů

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 17. 6. 2020 | 1 komentář
QR kód jako účet v restauraci. Česká aplikace má 20 tisíc uživatelů

Zdroj: Qerko

Mobilní aplikace Qerko, která umožňuje platbu v restauracích pomocí QR kódu a funguje od začátku roku 2019, registruje přes 20 tisíc uživatelů. Denně aplikaci využívá až 430 lidí a to především v době obědů, kdy obsluha v restauracích špatně stíhá. Aplikaci nyní používá přes 230 restaurací napříč republikou, nejvíce restaurací se zatím zapojilo v Praze – přes 130.

Qerko funguje tak, že každý účet je spojený s QR kódem na stole v restauraci. Když chcete zaplatit, nemusíte volat číšníka. Můžete zaplatit chytrým telefonem nebo tabletem přes platební bránu v aplikaci.

„Největší výhodou aplikace je podle mě ušetřený čas, a to jak obsluze tak i samotným zákazníkům. Díky tomu jsou pak restaurace schopné rychleji otočit stoly - nejvíce se to pochopitelně projeví v době obědů, kdy je obsluha nejvytíženější a nestíhá kasírovat,“ říká Lukáš Kovač, CEO Qerka.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

Z dat společnosti také vyplývá, že při platbě přes Qerko si obsluha restaurace přijde na vyšší spropitné - v průměru přes 8 %.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Qerko se propojí s pokladním systémem a platby provedené z mobilu přímo u stolu tak jsou okamžitě vidět v restauračních pokladnách. Při placení je v aplikaci vidět celá útrata stolu a lzde si vybrat jen položky, které člověk chce zaplatit.

Aktuálně Qerko spolupracuje s 15 firmami, které pokladní systémy nabízejí a jedná s dalšími. Mezi ty, kteří Qerko do svých systému již implementovali, patří například Septim, Harsys, Agnis, Vectron, R-Keeper, Storyous, Piano a další.


Čtěte také:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+16
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Oblíbená témata

nákupy, restaurace

A tohle už jste četli?

Policie rozbila dva gangy bazarových podvodníků

6. 12. 2023 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

Policie rozbila dva gangy bazarových podvodníků

Čeští a ukrajinští policisté rozkryli dva gangy takzvaných bazarových podvodníků. Při operacích s krycími názvy RIP a Victory zadrželi na Ukrajině několik desítek lidí, nyní už obviněných. celý článek

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

5. 12. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

Nové řešení, které má podstatně rozšířit možnost bezhotovostního placení v Česku, přinese Air Bank pod značkou Cvak. Obchodníkům umožní přijímat platby i bez klasického platebního terminálu. celý článek

VZP změní podmínky pro čerpání benefitů z programu prevence

4. 12. 2023 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

VZP změní podmínky pro čerpání benefitů z programu prevence

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) od ledna 2024 sjednocuje podmínky a termíny pro čerpání příspěvků z fondu prevence. Podrobnosti popisuje její mluvčí Viktorie Plívová.

Povinný sběr textilu se blíží. Úřad řekl, jak bude fungovat

4. 12. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Povinný sběr textilu se blíží. Úřad řekl, jak bude fungovat

Nejpozději do ledna 2025 mají obce povinnost zařídit na svém území třídění a sběr starého textilu. Povinnost zřídit sběrné místo na textil jim ukládá zákon o odpadech, který je účinný... celý článek

Kupní síla klesá už dva roky. Růst mezd nestačí na inflaci

4. 12. 2023 | Petr Kučera

Kupní síla klesá už dva roky. Růst mezd nestačí na inflaci

Průměrná hrubá mzda v letošním třetím čtvrtletí stoupla na 42 658 korun měsíčně. V porovnání se stejným obdobím loňského roku je vyšší o 7,1 % (2810 korun). Oznámil to Český statistický... celý článek

Partners Financial Services