Pilíře důvěry. Jak si lidé hledají realitku

Jakub Zámiš | rubrika: Komentář | 20. 8. 2019 | 2 komentáře
Bombastické webovky ani billboardy realitním kancelářím klienty nepřitahují. O partnerech pro milionové transakce rozhodují doporučení známých, důvěryhodnost a odbornost jednotlivých makléřů a členství v profesních komorách.
Pilíře důvěry. Jak si lidé hledají realitku

Prodej nebo pronájem nemovitosti je zásadní krok s vážnými dopady a pojí se s ním silné emoce. Podle čeho se potenciální prodejci či pronajímatelé rozhodují, které realitní kanceláři dají důvěru? Odpovědi našel průzkum Quantum reality – Realitní kanceláře Praha. Zúčastnilo se ho 685 respondentů, kteří v anketě odpovídali například na to, podle jakých klíčů určují důvěryhodnost realitní kanceláře nebo kde tyto informace získávají.

Nejdůležitější jsou podle výsledků průzkumu osobní reference. Většina respondentů dá na zkušenosti svých známých a přátel, díky kterým si můžou udělat představu o průběhu spolupráce.

Druhým nejčastějším zdrojem referencí jsou internetové vyhledávače, diskuzní fóra a sociální sítě, skrze které mohou pátrající leckdy i kontaktovat autory komentářů a doptat se jich na detaily. Mnoho dotazovaných dále uvedlo, že zásadní vliv na jejich rozhodování mají i názory odborníků z realitních kanceláří publikované v médiích.

Průzkum: Důvěryhodnost realitních kanceláří

Zdroj: Quantum Reality.

Tváře táhnou

Vedle referencí spokojených zákazníků realitní kanceláře jsou podstatné i výsledky a pověst konkrétních makléřů, kteří mají o klienta pečovat. Víc než 71 procent dotázaných dokonce uvedlo, že jsou pro ně výsledky a pověst konkrétního makléře důležitější než značka realitní kanceláře. Víc než 68 procent dotazovaných si myslí, že by realitní makléř měl být i certifikovaným odhadcem nemovitostí. Jako téměř nepodstatné se pro rozhodnutí naopak ukázalo být to, kolik makléřů ta která kancelář má.

Víc než polovina dotazovaných dále jako rozhodující faktor uvedla aktivní členství kanceláře v některé z profesních organizací, které své členy zavazují například k dodržování etického kodexu nebo pravidel ochrany klientů. Tedy například v Asociaci realitních kanceláří, která v současnosti sdružuje téměř stovku realitních kanceláří, nebo ve sdruženích Realitní komora České republiky či Česká komora realitních kanceláří.

Zkušenosti především

Respondenti se také přiznali, že kvalitnější služby očekávají od těch kanceláří, které jsou na trhu déle a mají víc zkušeností. Moderní design webových stránek naopak příliš důležitou roli nehraje. Pouhých šest procent dotazovaných shledalo důležitou viditelnost značky – tedy to, kolik má billboardů, inzerátů nebo televizních reklam.

Výsledky průzkumu nám potvrdily, že na realitním trhu hraje důležitou roli důvěryhodnost. Lidé hledají především spolehlivého partnera s prokazatelnými zkušenostmi – ať už jím má být realitní kancelář, nebo konkrétní makléř.

Odhad-zdarma.cz

Online kalkulačka Odhad-zdarma.cz je vytvořená na základě mnohaletých zkušeností na pražském realitním trhu. Odhad tržní ceny je stanoven na základě údajů z několika různých zdrojů, jako jsou například informace z katastru nemovitostí o realizovaných prodejích, cenové mapy, inzerce atd. Dále je výpočet upraven speciálně vyvinutým algoritmem. Existují samozřejmě i atypické nemovitosti, u kterých může být odhad tržní ceny nepřesný, takže je možné zdarma požádat o upřesnění tržní ceny. Celá služba funguje on-line bez lidského faktoru, zdarma a zároveň bez požadavku kontaktních údajů.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+11
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Zjistěte tržní cenu nemovisti i výši nájmu

online | rychle | zdarma

Odborným garantem této služby je Quantum reality - realitní kancelář Praha

A tohle už jste četli?

Deset věcí, na které si dát pozor při koupi bytu

17. 8. 2022 | Jana Divinová

Deset věcí, na které si dát pozor při koupi bytu

Koupě bytu je pro většinu lidí životní událostí, která už se nikdy nezopakuje. Investují do ní celoživotní úspory a zadluží se na většinu svého života. Na co si dát pozor, aby se sen... celý článek

Zdražování hypoték polevilo, nejvyšší úroky jsou u fixu na tři roky

9. 8. 2022 | Jiří Hovorka

Zdražování hypoték polevilo, nejvyšší úroky jsou u fixu na tři roky

Banky teď nabízejí hypotéky s průměrným úrokem 6,28 %. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex, která vychází z nabídkových cen (dřív – do letošního března – sledovala hodnoty až... celý článek

Bod zlomu. Ceny nemovitostí klesají, nájmy raketově rostou

26. 7. 2022 | Gabriel Pleska | 13 komentářů

Bod zlomu. Ceny nemovitostí klesají, nájmy raketově rostou

Potvrzeno. Ceny řady nemovitostí začaly klesat, na trh se dostávají byty a domy lidí, kteří na ně najednou nemají. Češi se přeorientovávají na nájemní bydlení, a tak nájmy prudce rostou.... celý článek

Kupujete dům? Na tyhle vady si dejte pozor. Máme fotky

25. 7. 2022 | Jana Divinová

Kupujete dům? Na tyhle vady si dejte pozor. Máme fotky

Stavební inspektoři radí, na jaké technické vady si dát pozor při koupi rodinného domu. Než půjdete na prohlídku nemovitosti, prohlédněte si je ve fotogalerii.

Končí zdražování nemovitostí? Makléři už mluví o zlomu

19. 7. 2022 | Jana Divinová | 10 komentářů

Končí zdražování nemovitostí? Makléři už mluví o zlomu

Byty zdražily za deset let o víc než sto procent a na obdobný růst jsme si zvykli i u rodinných domů a stavebních pozemků. Země se točí kolem Slunce a ceny nemovitostí zkrátka rostou.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.