Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Podílejte se na růstu technologických gigantů

| rubrika: FINEXPO | 28. 9. 2015
Fascinuje vás úspěch technologických společností, jako jsou Apple, Google či Intel? Prostřednictvím nového investičního certifikátu společnosti BHS se můžete na růstu těchto firem přímo podílet, a ještě během tří let zhodnotit své prostředky až o 21 %.

Certifikát Technology Titans představuje novou investiční příležitost na tři roky, kterou BHS uvedla na trh v září. Emitentem je Raiffeisen Centrobank AG, investuje se v českých korunách.

V průběhu tří let bude každé pololetí při splnění podmínek vyplácen výnos v podobě podmíněného kuponu ve výši 3,5 %. Díky velmi nízko nastaveným ochranným bariérám je navíc ošetřeno riziko, že investoři část svých prostředků ztratí.

To samo o sobě garantují i názvy společností, do nichž investoři své prostředky vkládají. Jde skutečně o technologické titány, kteří svými produkty mění a určují naši dobu. Apple, založený technologickým vizionářem Stevem Jobsem, asi není třeba blíže představovat. Stejně tak známý je Google, který za necelých dvacet let své existence ovládl prostředí internetových vyhledavačů, či Intel, bez jehož procesorů a čipů si dnes nelze představit žádné PC. Všechny tyto firmy jsou dlouhodobě úspěšné a vykazují stabilní hospodářské výsledky. 

Princip je jednoduchý, investor se v upisovacím období rozhodne pro výši investice. Nominální cena jednoho certifikátu je 1000 Kč, nejnižší hodnota investice je 100 000 Kč. 

Následně je v předem stanovené rozhodné dny sledována výkonnost společností, do nichž investor vloží své prostředky. Při splnění podmínky, že hodnota akcií firem neklesne pod 80 % původní hodnoty akcie, jsou vypláceny pololetní podmíněné kupony ve výši 3,5 %. Za tři roky tedy mohou investoři zhodnotit své prostředky až o 21 %. 

Pokud v jednom období nejsou splněny podmínky pro vyplacení podmíněných kuponů a v dalším již ano, jsou vypláceny zpětně. Prostředky investorů přitom chrání tzv. ochranná bariéra, jež je nastavena na 65 % hodnoty nejhorší akcie sledovaných firem. Jestliže neklesne pod tuto ochrannou bariéru, obdrží investoři 100 % nominální hodnoty investice. 

Po uplynutí prvního roku je navíc možné využít tzv. Autocallu, tedy předčasného ukončení investice a jejího odprodeje zpět emitentovi. Kromě toho může investor prakticky kdykoliv prodat certifikát prostřednictvím makléřů BHS na trhu cenných papírů. 

Obliba investičních certifikátů na trhu stále roste. Představují moderní formu investice. Jde prakticky o dlužní úpis, jímž se emitent zavazuje, že od investora po skončení doby splatnosti certifikát za stanovených podmínek odkoupí zpět. Certifikáty jsou vhodné pro ty investory, kteří chtějí nadprůměrně zhodnotit své investice, ale zároveň je určitým způsobem ochránit.
Upisovací období pro tuto atraktivní investici je 30. září do 15 hodin odpoledne. Bližší informace o tomto certifikátu zjistíte na stránkách společnosti BHS, případně přímo od jejích makléřů.

 

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

0
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK