Finanční rezerva
Rozšířená verze kalkulačky
Další kalkulačky
Interaktivní grafiky
Jakou kartu dostanete? Podívejte se na přehled podle bank
Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Lidl spustí obří výprodej, nabídne zboží ze skladů. Má ale podmínku
Obchodní řetězec Lidl uvolňuje místo ve svých skladech, od 12. do 21. prosince nabídne...více
Takhle vám vysajou účet. Podívejte se na triky podvodníků
Přijde e-mail, SMS, zpráva na Facebooku. Píše banka, doručovací služba nebo i finanční...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Jan Švejnar
ekonom
Jiřina Nepalová
podnikatelka, Renomia
51,35 %
z 37 duelů
50,00 %
z 42 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Diskuze: Trading jako věda. Nervy z ocele jsou vám bez funkční strategie k ničemu
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
30. 9. 2015 17:58, Magnetová revoluce
Obchoduji už 15 let, i když ne AOS, a mám dojem, že autor je alespoň jeden z mála, který se vám snaží přiblížit realitu tradingu, resp. z textů se dá vyčíst upřímnost, na rozdíl od jiných webů. A přesně jak píše Petr Tmej v úvodu tohoto článku, je i v knihách Marka Douglase jedna věta, říkající něco ve smyslu (hledat to přesně nebudu), že předpokládá, že již máte konzistentní výhodu,až pak nastupuje psychologie, máte ji vy diskutující zde nebo se jen zase chvástáte svými super nedoloženými výkony?
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
23. 9. 2015 20:13, žvanil
chlape, kdybys uměl obchodovat, tak tady nebudeš psát. Nebudeš lidem cpát něco, co ti vydělává. Sám obchoduji měny a komodity a úplně s přehledem ti trefím 8 z 10 obchodů. Peněz mi trh dá tolik, o kolik si řeknu. Stačí mi k tomu graf, podívat se na data a podle toho jedu. Víc ti nenapíši, nepotřebuji publicitu a ani ti nepovím, co přesně obchoduji. Ale velice výkonnou tiskárnu na peníze. Tak zatím obchodníku s řečmi.
Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)
2. 7. 2016 8:26 | Martin@hellosuckers.net
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 7. 2016 8:24 | Martin@hellosuckers.net
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
30. 9. 2015 17:58 | Magnetová revoluce
28. 9. 2015 14:53 | UFFFF
Citace - žvanil / 23.09.2015 20:13
Prostě .... žvanil
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
23. 9. 2015 20:13 | žvanil
23. 9. 2015 12:33 | Petr
Nepochopil jste můj komentář. Na historických datech samozřejmě broker nic měnit nemůže, pokud tedy hovoříme o regulovaných produktech jako jsou akcie apod. Historická data např. na CFD jsou velmi sporadická a backtesting na nich provádět nelze, a to ani u jednoho brokera, kterého analyzujete. Máte tedy relevantní historická data, na nich vám vyjde strategie např. 58% jako plusová. Spustíte ji na live datech a realita bude 51%, nebo spíše ale ztráta. Představte si, že máte možnost nakoupit regulovaný produkt sám a váš příkaz k exekuci je vždy ideálně časově stejný. Tedy to, co jste vyzkoušel na historických datech realizujete na live. To však není možné. Broker, bez kterého obchod neuděláte, vždy vidí váš algoritmus. Broker bude vždy rychlejší než vy, podrží vás proto v krátce pozici, pokud to bude pro něj výhodnější nebo vás naopak popostrčí k nevýhodnějšímu kurzu. Čas mezi tlačítkem enter a exekucí příkazu není reálně konstantní, i když to na obrazovce tak vypadá. Jinými slovy nikdy nedosáhnete ideálního stavu, který jste si na historických datech nasimuloval. Nečtěte pohádky o počítačích připevněných na stěnu burzy a spojených optickým kabelem na trh nebo super algoritmech dosahujících 80% zisku. Jedna z esenciálních podstat tradingu je to, že 90% účastníků trhu prodělává a 10% vydělává. A těch 10% je z 90% složeno z bank a velkých společností kapitálového trhu. Proto běžný drobný hráč může testovat jak chce a výsledek bude téměř vždy v konečném důsledku negativní.
22. 9. 2015 15:43 | david
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
22. 9. 2015 14:35 | Petr
To je pravda. Bohužel autor zapomněl říct, že všichni velcí hráči a brokeři disponují technologiemi lepšími než 99,99999... % malých traderů. Tuto výhodu tedy nikdy nelze uplatnit. A ještě dodám, že snad každý čtenář pochopil, že jakýkoliv broker hájí nejdříve svoje zájmy a potom teprve zájmy klienta. Prostě a jednoduše vás v pozici podrží a je to. Trvat to bude nepostřehnutelné setinky sekundy, ale to bude stačit k tomu, aby jste byli vždy mimo hodnoty, které očekáváte a které jste zjistili na testování historických dat. Je už konečně všem jasné, že back testing s pozitivním výsledkem mohou dělat jen vyvolení?
22. 9. 2015 11:50 | Gabriel Pleska
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
22. 9. 2015 11:11 | Kamil
22. 9. 2015 8:16 | HonzaV