Rostoucí nájmy v Praze přitahují investory. Jakou nemovitost koupit?

PR článek | rubrika: FINEXPO | 11. 11. 2019
Rostoucí nájmy a pokračující příliv mladých lidí do metropole zajišťují investicím do nemovitostí atraktivní výnos i stabilitu do dalších let.
Rostoucí nájmy v Praze přitahují investory. Jakou nemovitost koupit?

Komerční spolupráce

Praha má podle nedávné studie skoro 1,55 milionu obyvatel, o 250 000 více, než udává Český statistický úřad. Ukazuje se, že Praha je pro mladé lidi ještě atraktivnějším místem k životu, než se donedávna zdálo.

Studie, kterou si objednal magistrát, vychází z dat operátorů a s největší pravděpodobností ukazuje daleko reálnější čísla, než data statistiků, kteří u občanů České republiky evidují pobyt podle tzv. trvalého bydliště zapsaného v občance. Studie ukázala na to, co řada realitních kanceláří i developerů eviduje už řadu let. Mladí lidé si často nechávají trvalé bydliště u rodičů i poté, co si v Praze pronajmou byt. Teprve když si poprvé kupují vlastní nemovitost, zapíšou si trvalé bydliště v nově koupeném bytě. Skutečný počet obyvatel hlavního města je díky tomu daleko vyšší než doposud uváděný 1 309 000 obyvatel.

Rostoucí nájmy zajišťují stabilní výnosy

Pracovní příležitosti i bohatý městský život přitahují mladou generaci, která generuje většinu poptávky po nájemním bydlení. Vyšší poptávka než nabídka stojí za růstem nájmů a i přes rostoucí ceny bytů tak roční výnos z pronájmu v Praze běžně dosahuje 3–4,5 %. Nejvyhledávanější jsou malé jednotky s dispozicí 1+kk a 2+kk.

Developerské společnosti zareagovaly nabídkou menších bytů, ale i atelierů a ubytovacích jednotek. Tento posun umožnil nový občanský zákoník platný od 1. 1. 2014. K účelu bydlení lze dnes již pronajmout i prostor, který k bydlení není zkolaudován, a smluvní strany jsou při pronájmu vázány stejně, jako kdyby šlo o pronájem bytu (§ 2243, odst. 1. NOZ).

Nový projekt ve Strašnicích

Poptávce investorů hledajících zajímavé zhodnocení vychází vstříc i developerský projekt Ateliery Strašnice vyrůstající uprostřed oblíbené obytné čtvrti. Nově budované jednotky nabízejí flexibilitu použití a standardní vybavení stejné jako u bytových jednotek. Většinu nabídky tvoří dispozice 1+kk a 2+kk doplněné ve vyšších patrech většími jednotkami o ploše 77–154 m².

Areál bude tvořit dvojice budov vyrůstajících na společné podnoži garážových stání, mezi domy vznikne klidné atrium s předzahrádkami a pěším přístupem k domu. Čisté fasády domů budou doplněny balkony, ustupující nejvyšší podlaží vytvářejí prostor pro rozlehlé terasy.

Plný komfort zahrne podzemní garážová stání, sklepy a balkony, moderní koupelny s kvalitními zařizovacími předměty, prostorné místnosti s plovoucími podlahami, připojení na rychlý internet, TV.

V klidné čtvrti blízko centra

Projekt je zasazen do příjemného prostředí klidné obytné čtvrti, díky blízkosti metra i tramvaje je doprava do centra či na Vinohrady otázkou 10–12 minut.

V blízkém okolí se nachází známý oddechový areál Gutovka, supermarket Billa i nákupní centrum Tesco Skalka, v blízkosti metra Strašnická řada menších obchůdků. V okolí projektu tak naleznete vše, co člověk pro život ve městě potřebuje.

Výhodný pronájem

„Pro budoucí pronájem atelierů budou důležité nízká energetická náročnost, praktické uspořádání dispozic a flexibilita využití, stejně jako snadná doprava do centra Prahy a blízkost kancelářských center na ose metra A“, říká Pavel Bošek z realitní kanceláře TIDE REALITY, která je výhradním prodejcem projektu. „Pro plátce DPH může být navíc zajímavým benefitem možnost odpočtu daně z přidané hodnoty ve výši 21 %.“

Více informací: www.atelierystrasnice.cz

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Místo růstu recese. Jaká je teď vhodná investiční strategie?

12. 1. 2023 | Vladimír Pikora | 1 komentář

Místo růstu recese. Jaká je teď vhodná investiční strategie?

Válka všechno změnila. Před rokem všichni čekali po konci korony uvolnění a růst procyklických akcií. To se nenaplnilo. Místo růstu přišla recese a inflace. V mnoha zemí dosáhne vrcholu... celý článek

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

10. 1. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

Klienti České spořitelny mohou nově obchodovat s akciemi, certifikáty a ETF v elektronickém bankovnictví George – přes počítač i přes mobil.

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku. Výsledky 2022

9. 1. 2023 | Jan Traxler

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku. Výsledky 2022

Nejúspěšnější fond v Česku loni vydělal investorům 135 procent, naopak ten nejméně úspěšný prodělal 69 procent.

Černý rok pro akcie i dluhopisy. Jak dopadly podílové fondy?

6. 1. 2023 | Martin Mašát | 1 komentář

Černý rok pro akcie i dluhopisy. Jak dopadly podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v prosinci, jak za celý rok 2022 a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost?

Kolik vydělal váš penzijní fond? Nový přehled vás nepotěší

5. 1. 2023 | Jiří Hovorka

Kolik vydělal váš penzijní fond? Nový přehled vás nepotěší

Na vysokou inflaci loni nedosáhl žádný z fondů doplňkového penzijního spoření. Jen třináct z 34 fondů skončilo alespoň v nominálním plusu. Projděte si výsledky účastnických fondů za... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.