Investice do veteránů, umění nebo houslí budou dostupnější

| rubrika: Aktuality | 5. 9. 2019 17:30

Nash Healey Roadster 1952

„První českou investiční galerii“ otevřela Portu, retailová divize investiční skupiny Wood & Company. Umožní lidem koupit si podíl na sběratelských předmětech jako jsou automobiloví veteráni, umělecká díla nebo historické hudební nástroje.

Portu funguje od loňského srpna, má skoro 5000 registrovaných uživatelů. Snaží se vyvíjet online investiční a finanční platformy, které demokratizují český investiční trh a díky využití moderních technologií nabízí široké veřejnosti služby, které byly dříve dostupné jen bohatým.

Po roce existence teď přidává nástroj nazvaný Portu Gallery. Novinka startuje s nabídkou investice do historického automobilu Nash Healey Roadster z roku 1952, kterých se dochovalo jen zhruba 50 kusů. Cílová částka investice je 2,8 milionu korun. Portu Gallery chystá i investice do Porsche 911 R-Gruppe (cílová částka 2,3 milionu korun) a historických houslí.

Investování s Portu Gallery je velmi intuitivní a je určeno nejen nadšencům do sběratelských předmětů. O výběr atraktivních investičních příležitostí se stará komise odborníků a nejnižší částka, kterou lze investovat, je pouhá jedna koruna,“ říká Martin Jaroš, která má v Portu funkci operations manager.

Po vyplnění dotazníku a ověření totožnosti si investor vybere sběratelské předměty, do kterých chce během jejich upisovacího období investovat. Po dosažení cílové částky se investor stane vlastníkem investičních certifikátů, jejichž hodnota se odvíjí od ceny vybraného aktiva. Pokud následně přijde atraktivní a závazná nabídka na odkup, rozhodují o prodeji online hlasováním právě samotní investoři. Nedosáhne-li se cílové částky, investor peníze obdrží zpět.

„Historické vozy jsou dlouhodobě jednou z nejlepších investičních příležitostí. Podle prestižního britského Knight Frank Luxury Investment Indexu dosahují veteráni lepších výnosů než například akciové indexy, zlato nebo umění či známky. Za posledních deset let byl celkový výnos historických aut téměř 190 procent,“ říká Jaroš.

Portu Gallery nevybírá vstupní ani výstupní poplatky, za správu aktiv se platí jedno procento z jejich hodnoty.


Už jste četli?

 

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.