Sedm pohledů pro Peníze... Lukáše Půdy

Sedm pohledů pro Peníze... Lukáše Půdy
Naše justice se konečně pohnula tím správným směrem: trocha zúčtování s minulostí, nějaký ten tajný agent a kauza Olovo. Naproti tomu Miloš Zeman se vůbec nezměnil. Až odjede navždy na svou chalupu, mnoho lidí včetně Václava Klause si oddechne.

Jménem republiky

Pečlivě sledovaný případ novináře Tomáše Smrčka došel k rozuzlení. Reportér, kterého soud vinil z vyzrazení státního tajemství, byl zproštěn obvinění. Před dvěma lety sice ukázal na kameru přísně tajný dokument, ten však podle svědků vůbec tajný není, protože v něm jmenovaný agent v tajných službách nepracuje. K vyzrazení tedy nedošlo a Syndikátu novinářů spadl kámen ze srdce. O něco hůře dopadl premiérův poradce Vratislav Šíma. Státní zastupitelství totiž potvrdilo, že autorem hanopisu Olovo, namířeného proti Petře Buzkové, je skutečně on. Ani to však s šéfem premiérových poradců Miroslavem Šloufem nepohlo. Někdo by je měl oba zavřít do archivů StB.

Porazit a zahrabat

Potvrzení specialistů z německého Tübingenu odstartovalo vybíjení krav na statku v Dušejově. Teď, když je Česká republika na seznamu zemí s výskytem BSE, nemohou naši turisté vozit do zahraničí své svačiny, paštiky a salámy s hovězím masem. Třeba teď budou Západoevropané pohlížet na Čechy jako na kulturní národ.

Skoro sto miliard

Tak jsme se definitivního zúčtování státu a ČSOB konečně dočkali. Miloš Zeman na jednání s Pavlem Kavánkem a Remi Vermienem dohodl, že Konsolidační banka převezme špatné pohledávky IPB v hodnotě šestačtyřiceti miliard korun a v následujích letech ještě zaplatí ztráty z dalších rizikových obchodů. Ty se odhadují na dalších padesát miliard. Průměrná čtyřčlenná rodina tak zaplatí za krach IPB bezmála čtyřicet tisíc korun.

Prokurátoři, třeste se!

Karel Vaš, někdejší poválečný prokurátor, dostal od Městského soudu v Praze sedm let vězení. V roce 1949 se totiž podílel na procesu s generálem Heliodorem Píkou, jenž skončil popravou tohoto bývalého náčelníka československé mise v Sovětském svazu. Píka se jako zastánce prezidenta Edvarda Beneše stal po válce trnem v oku mnohým komunistickým funkcionářům, kteří zinscenovali jeho obvinění z velezrady. Jedna kapitola naší složité historie je uzavřena, spousta dalších ale na to samé čeká...

Za blbost se platí

Přes třicet účastníků seance o osvobozující hypnóze v pražských Dejvicích bylo přiotráveno lektvarem Petra Chobota. Je až s podivem, že lidé zaplatili dva tisíce korun a čekali na krásné pocity po požití tajemného roztoku. S křečemi a prý typickým výpadkem paměti byli převezeni do nemocnice. Snad si rozpomenou na památnou akci a příště již vezmou rozum do hrsti.

Co je šeptem, to je čertem

Toho se držel premiér Zeman v pořadu rádia BBC, když komentoval svůj neveřejný - ale nikoliv embargovaný - rozhovor s komisařem EU Günterem Verheugenem. S Klausem se do Unie nedostanete, říkal mu prý mezi čtyřma očima komisař. Tak tentokrát novináři Zemanovi pomohli rozčeřit stojaté vody. Za jiných okolností jsou pro něj žumpy. Kdy už na tu svoji chalupu odjede?

Položí Říman Nedvěd fotbalové Lazio?

Zlatý míč má po roce dalšího majitele. V pátém ročníku novinářské ankety se jím stal hráč Lazia Řím Pavel Nedvěd. Je otázkou, jak na to zareagují představitelé klubu. Jen ať mu plat přesahující sto dvacet milionů korun nezvednou. Italská Série A by mohla přijít o jeden klub.

Komentujete také v médiích neveřejné rozhovory? Zaplatíte deset tisíc za IPB? Napište nám, co vás v minulém týdnu nejvíce zaujalo.

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Můžeme kritizovat bitcoin? Jak to vidí Vávra, Stroukal a Pilař

2. 8. 2021 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Můžeme kritizovat bitcoin? Jak to vidí Vávra, Stroukal a Pilař

Jaká jsou největší úskalí investice do kryptoměn? Co by se stalo, kdyby bitcoin stál milion dolarů? Budeme s ním opravdu někdy platit? Poslechněte si záznam debaty.

Na hříšných investicích dobrý fond nepostavíte, říká expert

27. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Na hříšných investicích dobrý fond nepostavíte, říká expert

Co v praxi znamená ESG investování, které se zaměřuje na společenskou odpovědnost? Petr Šimčák, ředitel investic v Amundi, v rozhovoru vysvětluje, proč to podle něj celé dává smysl.... celý článek

Důvody k investicím do nemovitostí jen tak nezmizí

24. 7. 2021 | Daniel Tácha | 9 komentářů

Důvody k investicím do nemovitostí jen tak nezmizí

Pandemie, rostoucí inflace a nejistota z budoucího vývoje ještě víc rozhýbala hypoteční i realitní trh. Nemovitosti zejména ve velkých městech, kde poptávka významně převyšuje nabídku,... celý článek

Investujte jako on. Podvody řeší známý ekonom, policie nepomůže

22. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 11 komentářů

Investujte jako on. Podvody řeší známý ekonom, policie nepomůže

Dominik Stroukal je další z řady známých osobností, jejichž jméno podvodníci zneužívají, aby z lidí dostali peníze. A jsou úspěšní, jak ukazují příběhy mnoha podvedených, kteří se na... celý článek

Fondee má novou licenci, chce do zahraničí

21. 7. 2021 | redakce Peníze.CZ | 5 komentářů

Fondee má novou licenci, chce do zahraničí

Investiční platforma Fondee dostala licenci obchodníka s cennými papíry od České národní banky. „Spolu s ní získáváme i právo takzvaného EU passportu, které hodláme využít pro expanzi... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.