Sedm pohledů pro Peníze... Lukáše Půdy

Sedm pohledů pro Peníze... Lukáše Půdy
Naše justice se konečně pohnula tím správným směrem: trocha zúčtování s minulostí, nějaký ten tajný agent a kauza Olovo. Naproti tomu Miloš Zeman se vůbec nezměnil. Až odjede navždy na svou chalupu, mnoho lidí včetně Václava Klause si oddechne.

Jménem republiky

Pečlivě sledovaný případ novináře Tomáše Smrčka došel k rozuzlení. Reportér, kterého soud vinil z vyzrazení státního tajemství, byl zproštěn obvinění. Před dvěma lety sice ukázal na kameru přísně tajný dokument, ten však podle svědků vůbec tajný není, protože v něm jmenovaný agent v tajných službách nepracuje. K vyzrazení tedy nedošlo a Syndikátu novinářů spadl kámen ze srdce. O něco hůře dopadl premiérův poradce Vratislav Šíma. Státní zastupitelství totiž potvrdilo, že autorem hanopisu Olovo, namířeného proti Petře Buzkové, je skutečně on. Ani to však s šéfem premiérových poradců Miroslavem Šloufem nepohlo. Někdo by je měl oba zavřít do archivů StB.

Porazit a zahrabat

Potvrzení specialistů z německého Tübingenu odstartovalo vybíjení krav na statku v Dušejově. Teď, když je Česká republika na seznamu zemí s výskytem BSE, nemohou naši turisté vozit do zahraničí své svačiny, paštiky a salámy s hovězím masem. Třeba teď budou Západoevropané pohlížet na Čechy jako na kulturní národ.

Skoro sto miliard

Tak jsme se definitivního zúčtování státu a ČSOB konečně dočkali. Miloš Zeman na jednání s Pavlem Kavánkem a Remi Vermienem dohodl, že Konsolidační banka převezme špatné pohledávky IPB v hodnotě šestačtyřiceti miliard korun a v následujích letech ještě zaplatí ztráty z dalších rizikových obchodů. Ty se odhadují na dalších padesát miliard. Průměrná čtyřčlenná rodina tak zaplatí za krach IPB bezmála čtyřicet tisíc korun.

Prokurátoři, třeste se!

Karel Vaš, někdejší poválečný prokurátor, dostal od Městského soudu v Praze sedm let vězení. V roce 1949 se totiž podílel na procesu s generálem Heliodorem Píkou, jenž skončil popravou tohoto bývalého náčelníka československé mise v Sovětském svazu. Píka se jako zastánce prezidenta Edvarda Beneše stal po válce trnem v oku mnohým komunistickým funkcionářům, kteří zinscenovali jeho obvinění z velezrady. Jedna kapitola naší složité historie je uzavřena, spousta dalších ale na to samé čeká...

Za blbost se platí

Přes třicet účastníků seance o osvobozující hypnóze v pražských Dejvicích bylo přiotráveno lektvarem Petra Chobota. Je až s podivem, že lidé zaplatili dva tisíce korun a čekali na krásné pocity po požití tajemného roztoku. S křečemi a prý typickým výpadkem paměti byli převezeni do nemocnice. Snad si rozpomenou na památnou akci a příště již vezmou rozum do hrsti.

Co je šeptem, to je čertem

Toho se držel premiér Zeman v pořadu rádia BBC, když komentoval svůj neveřejný - ale nikoliv embargovaný - rozhovor s komisařem EU Günterem Verheugenem. S Klausem se do Unie nedostanete, říkal mu prý mezi čtyřma očima komisař. Tak tentokrát novináři Zemanovi pomohli rozčeřit stojaté vody. Za jiných okolností jsou pro něj žumpy. Kdy už na tu svoji chalupu odjede?

Položí Říman Nedvěd fotbalové Lazio?

Zlatý míč má po roce dalšího majitele. V pátém ročníku novinářské ankety se jím stal hráč Lazia Řím Pavel Nedvěd. Je otázkou, jak na to zareagují představitelé klubu. Jen ať mu plat přesahující sto dvacet milionů korun nezvednou. Italská Série A by mohla přijít o jeden klub.

Komentujete také v médiích neveřejné rozhovory? Zaplatíte deset tisíc za IPB? Napište nám, co vás v minulém týdnu nejvíce zaujalo.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

KB ovládla Upvest, který láká na investice do developerů

8. 8. 2022 | Jiří Hovorka

KB ovládla Upvest, který láká na investice do developerů

Komerční banka je nově většinovým vlastníkem společnosti Upvest, která propojuje developery a investory. Banka dnes oznámila, že na konci července získala 96% podíl. Detaily transakce... celý článek

Cyrrus má nového generálního ředitele

4. 8. 2022 | Petr Kučera

Cyrrus má nového generálního ředitele

Novým generálním ředitelem společnosti Cyrrus je od začátku srpna Jaroslav Kysela. Čtyřicetiletý manažer přichází z vídeňské Raiffeisen Centrobank AG, kde působil na pozici regionálního... celý článek

Akcie Avastu rostou o 40 %. Fúze míří ke schválení

3. 8. 2022 | Petr Kučera

Akcie Avastu rostou o 40 %. Fúze míří ke schválení

Britský Úřad pro hospodářskou soutěž (CMA) „po důkladném šetření“ předběžně schválil fúzi české antivirové společnosti Avast s americkou softwarovou firmou NortonLifeLock. Informovala... celý článek

Firma WCA, která lákala na zázračné výnosy, přišla o většinu peněz

26. 7. 2022 | Petr Kučera | 16 komentářů

Firma WCA, která lákala na zázračné výnosy, přišla o většinu peněz

Kvůli „souhře hned několika nepředvídatelných faktorů“ hlásí WCA International ztrátu 70 % investovaných peněz. Podaří se ještě nabrat výšku?

Peníze nevrátíme, může za to covid. Diamantové dluhopisy v potížích

21. 7. 2022 | Jiří Hovorka | 14 komentářů

Peníze nevrátíme, může za to covid. Diamantové dluhopisy v potížích

Vyrábí diamanty, láká na investice do nich, prodává potravinové doplňky nebo slibuje kousek od Dubaje postavit hotelový komplex za stovky milionů dolarů. Teď má skupina DIC ale problém.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.