Air Bank pojistí schopnost splácet hypotéku

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 4. 8. 2021 | 5 komentářů
Air Bank pojistí schopnost splácet hypotéku

Zdroj: Shutterstock

Air Bank od pátku rozšíří nabídku o pojištění schopnosti splácet hypotéku. Spolupracuje na něm s pojišťovnou BNP Paribas Cardif. Kdo ho využije, získá o 0,15 procentního bodu nižší úrokovou sazbu u nově sjednaných nebo převedených hypoték.

„Pojištění pokryje v neomezené výši splátky klientů v případě jejich pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání, hospitalizace kvůli úrazu nebo při nemoci a ošetřování člena rodiny. Balíček rizik doplňuje invalidita druhého a třetího stupně a také úmrtí, kdy pojišťovna doplatí až 30 milionů korun z nesplacené části hypotéky,“ upřesňuje Radek Perman, který v Air Bank vede oddělení hypotečních služeb.

Banka současně ke stejnému datu zvyšuje sazby u hypoték o 0,2 procentního bodu. Od pátku 6. srpna tedy nabídne nové hypotéky od 2,49 % (s pojištěním od 2,34 %), převedené hypotéky od 2,29 % ročně (s pojištěním od 2,14 %).

Air Bank zatím poskytuje hypotéky pouze na koupi nemovitosti, ne na stavbu domu nebo na rekonstrukci. Rozšíření nabídky, o kterém mluví už delší dobu, se ale zřejmě blíží.

„Chceme rozšiřovat možnosti, na které můžete naše hypotéky využít, například na výstavbu domu nebo koupi bytu z developerského projektu,“ napsala banka klientům na začátku srpna.

„V tuto chvíli na rozšíření nabídky pracujeme, konkrétní termín nechceme ještě slibovat. Pokud půjde vše podle plánu, rádi bychom klientům nové možnosti, na co si u nás mohou vzít hypotéku, nabídli začátkem příštího roku,“ upřesňuje mluvčí Jana Pokorná.

Kupujete? Poradíme!

Zdroj: Shutterstock

Dost bylo nájmu. Chcete do vlastního, ale váháte, z čeho to zaplatit? Hypotéka? Úvěr ze stavebního spoření? My porovnáme nabídky, vy ušetříte.

Air Bank za prvních šest měsíců letošního roku poskytla hypotéky ve vyšším objemu než za celý loňský rok, od ledna je to víc než 1600 hypoték v objemu 4,2 miliardy korun. Celkově teď eviduje přes 6300 aktuálních (běžících) hypoték v objemu skoro 12 miliard korun.

„Ušetřit peníze při splácení hypotéky mohou klienti Air Bank také díky službě Chytrá rezerva. Do ní mohou vkládat peníze, které mají navíc, a snížit si tak jistinu, ze které se vypočítávají úroky. Vložené peníze si mohou v případě potřeby vzít zase zpět,“ připomíná Perman službu, kterou banka spustila už dříve.

Pro klienty, kteří od 6. srpna požádají o hypotéku, bude mít využívání Chytré rezervy vliv na výši úrokové sazby. „Pokud klient do Chytré rezervy vloží peníze, zvýší se mu úroková míra o 0,2 procentního bodu. Zároveň se mu ale o vloženou částku sníží zůstatek jistiny pro výpočet úroku. Pokud všechny peníze z rezervy vybere, úroková sazba se zase automaticky sníží. Prostřednictvím webové kalkulačky klientovi jednoduše ukážeme, jestli se využívání Chytré rezervy vyplatí, anebo ne,“ říká Perman.

Sjednání a čerpání hypotéky, stejně jako změna výše splátek, mimořádné splátky nebo předčasné splacení hypotéky zůstávají v Air Bank nadále zdarma.

Air Bank na začátku srpna oznámila, že celkově už má 900 tisíc klientů.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Dlouhodobý investiční produkt

Dlouhodobý investiční produkt

Myslete na sebe a zabezpečte se na penzi co nejlépe. Třeba investováním do široké nabídky fondů.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů

Nejlevnější aplikace na trhu. Zpracujte si daňové přiznání pro fyzické osoby v roce 2024 v jednoduché online aplikaci. Pro naše čtenáře exkluzivní sleva 10 %.

DníHodinMinutVteřin
Slevový kód: PENIZE1O
Vyplnit přiznání

Pokud chcete řešit daně po staru, máme pro vás chytré formuláře.

A tohle už jste četli?

Hypotéky zlevňují méně než sazba ČNB. Banky nechtějí delší fixace

5. 4. 2024 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

Hypotéky zlevňují méně než sazba ČNB. Banky nechtějí delší fixace

Česká národní banka snížila 20. března dvoutýdenní repo sazbu o pět desetin procentního bodu na 5,75 % p. a., ale úroky hypoték až tak výrazně neklesly. Průměrná nabídková sazba hypoték... celý článek

Levnější hypotéky? Banky vysvětlují, proč teď nesníží úroky

22. 3. 2024 | Olga Skalková

Levnější hypotéky? Banky vysvětlují, proč teď nesníží úroky

Cenu hypoték ovlivňuje především cena dlouhodobých zdrojů a nikoli základní sazba ČNB, připomínají bankéři. Brzdou je také snadná možnost předčasného splacení.

ČNB dál snižuje sazby. Stejným tempem jako minule

20. 3. 2024 | redakce Peníze.CZ

ČNB dál snižuje sazby. Stejným tempem jako minule

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání rozhodla o snížení úrokových sazeb o 0,5 procentního bodu na 5,75 procenta počínaje 21. březnem. Jde o nejnižší hodnotu od... celý článek

Banky omezují delší fixace. Nová čísla o hypotékách

7. 3. 2024 | Petr Kučera | 2 komentáře

Banky omezují delší fixace. Nová čísla o hypotékách

Průměrná úroková sazba nově nabízených hypotečních úvěrů v Česku se za poslední měsíc prakticky nezměnila. Pro úvěr do 80 procent odhadní hodnoty nemovitosti (LTV) je sazba 5,62 % p.... celý článek

Hypotéky mají dva krále. Žebříček bank podle prodejů

12. 2. 2024 | Olga Skalková | 5 komentářů

Hypotéky mají dva krále. Žebříček bank podle prodejů

Loňský rok ovládla Hypoteční banka, když po čtyřech letech předběhla svého největšího konkurenta. Česká spořitelna zůstává jedničkou v celkovém objemu splácených hypoték.

Partners Financial Services