Air Bank pojistí schopnost splácet hypotéku

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 4. 8. 2021 | 5 komentářů
Air Bank pojistí schopnost splácet hypotéku

Zdroj: Shutterstock

Air Bank od pátku rozšíří nabídku o pojištění schopnosti splácet hypotéku. Spolupracuje na něm s pojišťovnou BNP Paribas Cardif. Kdo ho využije, získá o 0,15 procentního bodu nižší úrokovou sazbu u nově sjednaných nebo převedených hypoték.

„Pojištění pokryje v neomezené výši splátky klientů v případě jejich pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání, hospitalizace kvůli úrazu nebo při nemoci a ošetřování člena rodiny. Balíček rizik doplňuje invalidita druhého a třetího stupně a také úmrtí, kdy pojišťovna doplatí až 30 milionů korun z nesplacené části hypotéky,“ upřesňuje Radek Perman, který v Air Bank vede oddělení hypotečních služeb.

Banka současně ke stejnému datu zvyšuje sazby u hypoték o 0,2 procentního bodu. Od pátku 6. srpna tedy nabídne nové hypotéky od 2,49 % (s pojištěním od 2,34 %), převedené hypotéky od 2,29 % ročně (s pojištěním od 2,14 %).

Air Bank zatím poskytuje hypotéky pouze na koupi nemovitosti, ne na stavbu domu nebo na rekonstrukci. Rozšíření nabídky, o kterém mluví už delší dobu, se ale zřejmě blíží.

„Chceme rozšiřovat možnosti, na které můžete naše hypotéky využít, například na výstavbu domu nebo koupi bytu z developerského projektu,“ napsala banka klientům na začátku srpna.

„V tuto chvíli na rozšíření nabídky pracujeme, konkrétní termín nechceme ještě slibovat. Pokud půjde vše podle plánu, rádi bychom klientům nové možnosti, na co si u nás mohou vzít hypotéku, nabídli začátkem příštího roku,“ upřesňuje mluvčí Jana Pokorná.

Kupujete? Poradíme!

Zdroj: Shutterstock

Dost bylo nájmu. Chcete do vlastního, ale váháte, z čeho to zaplatit? Hypotéka? Úvěr ze stavebního spoření? My porovnáme nabídky, vy ušetříte.

Air Bank za prvních šest měsíců letošního roku poskytla hypotéky ve vyšším objemu než za celý loňský rok, od ledna je to víc než 1600 hypoték v objemu 4,2 miliardy korun. Celkově teď eviduje přes 6300 aktuálních (běžících) hypoték v objemu skoro 12 miliard korun.

„Ušetřit peníze při splácení hypotéky mohou klienti Air Bank také díky službě Chytrá rezerva. Do ní mohou vkládat peníze, které mají navíc, a snížit si tak jistinu, ze které se vypočítávají úroky. Vložené peníze si mohou v případě potřeby vzít zase zpět,“ připomíná Perman službu, kterou banka spustila už dříve.

Pro klienty, kteří od 6. srpna požádají o hypotéku, bude mít využívání Chytré rezervy vliv na výši úrokové sazby. „Pokud klient do Chytré rezervy vloží peníze, zvýší se mu úroková míra o 0,2 procentního bodu. Zároveň se mu ale o vloženou částku sníží zůstatek jistiny pro výpočet úroku. Pokud všechny peníze z rezervy vybere, úroková sazba se zase automaticky sníží. Prostřednictvím webové kalkulačky klientovi jednoduše ukážeme, jestli se využívání Chytré rezervy vyplatí, anebo ne,“ říká Perman.

Sjednání a čerpání hypotéky, stejně jako změna výše splátek, mimořádné splátky nebo předčasné splacení hypotéky zůstávají v Air Bank nadále zdarma.

Air Bank na začátku srpna oznámila, že celkově už má 900 tisíc klientů.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů

A tohle už jste četli?

V padlé Sberbank klesá morálka. Klienti nesplácejí skoro pětinu úvěrů

6. 10. 2022 | Olga Skalková | 1 komentář

V padlé Sberbank klesá morálka. Klienti nesplácejí skoro pětinu úvěrů

Sberbank CZ je v konkurzu a velká část bývalých klientů si to vykládá tak, že už jí nemusí splácet své půjčky. Insolvenční správkyně Jiřina Lužová ale připomíná, že neplatičům hrozí... celý článek

Hypotéky mírně zlevňují. Zájem o ně prudce klesl

5. 10. 2022 | Jiří Hovorka

Hypotéky mírně zlevňují. Zájem o ně prudce klesl

Průměrný úrok u nových hypoték, které teď nabízejí tuzemské banky, podruhé v řadě mírně klesl. Hypotéky přesto zůstávají drahé. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex, která vychází... celý článek

Chcete koupit stavební pozemek? Máme deset rad

22. 9. 2022 | Jana Divinová | 3 komentáře

Chcete koupit stavební pozemek? Máme deset rad

Nenakupujte impulzivně a pořádně si ten kus hlíny proklepněte. Možná na něm strávíte zbytek života a možná tu budou vyrůstat i děti vašich dětí. Tady jsou tipy, na co nezapomenout,... celý článek

Nová cesta k vlastnímu bydlení. Není ale pro každého

20. 9. 2022 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Nová cesta k vlastnímu bydlení. Není ale pro každého

Ownest přináší do Česka trend z anglosaských zemí. Míří na lidi v perspektivních oborech, kteří před sebou mají rychlý kariérní růst a s tím spojený růst příjmů. Pro začátek jim stačí... celý článek

Zdražování hypoték se zastavilo. Zájem o ně prudce klesá

7. 9. 2022 | Petr Kučera

Zdražování hypoték se zastavilo. Zájem o ně prudce klesá

Průměrný úrok u nových hypoték, které teď nabízejí tuzemské banky, po mnoha měsících růstu mírně klesl. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex, která vychází z nabídkových cen.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.