Bankovní identitě pomůže Lukeš. Už nepracuje pro Mastercard

Olga Skalková | rubrika: Aktuality | 6. 4. 2021 | 1 komentář
Bankovní identitě pomůže Lukeš. Už nepracuje pro Mastercard
Miroslav Lukeš
Zdroj: Mastercard

Miroslav Lukeš, který mnoho pracoval pro globální kartovou společnost Mastercard, naposledy v New Yorku, změnil angažmá. Teď pracuje pro společnost Bankovní identita, založenou tuzemskými bankami kvůli projektu, který má výrazně posunout úroveň digitalizace v Česku.

Cílem společnosti je prostřednictvím jediné platformy propojit instituce a firmy s bankami při využívání bankovní identity – tedy jednoduché, rychlé a bezpečné online identifikaci zákazníků na dálku. Lukeš pro Bankovní identitu pracuje od prosince, je poradcem pro strategii a obchod.

„Po propuknutí pandemie loni na jaře byl New York koronavirem hodně zasažený. Rozhodl jsem se proto vrátit s rodinou do Česka, kde byla situace mnohem lepší. Ještě nějakou dobu jsem pak pro Mastercard z Prahy pracoval z domova na dálku, ale ukázalo se, že je to dost obtížné,“ vzpomíná Lukeš.

„Také jsem si uvědomil, že po devíti letech v Mastercard je možná čas zkusit i něco jiného. Tehdy se utvářela společnost Bankovní identita a já jsem si řekl, že je to zajímavá příležitost, jak být u něčeho nového, co dává smysl,“ vysvětluje profesní změnu. Věří, že Bankovní identita výrazně pomůže při další digitalizaci Česka.

Lukeš je považovaný za jednoho ze strůjců byznysového úspěchu Mastercard v Česku, který v posledních letech posiloval svůj tržní podíl na úkor konkurenční společnosti Visa. Jako manažer dokázal přesvědčit partnery, aby zaváděli nové produkty a investovali do nich energii i peníze s vidinou zvýšení spokojenosti zákazníků a možnosti nových příjmů.

Pro Bankovní identitu mohou být užitečné i jeho kontakty na důležité lidi jak v bankách, tak v širokém spektru firem, které nabral při své práci v minulém působišti. A v neposlední řadě i jeho schopnost a ochota komunikovat činnost firmy v médiích.

Lukeš působil od září 2019 do října 2020 jako Senior Vice President pro globální vývoj debetních produktů se zaměřením na digitalizaci v newyorské centrále společnosti Mastercard. Před tím skoro osm let vedl Mastercard pro Česko a Slovensko, v posledních letech pak měl na starosti i Rakousko. Lukešovým nástupcem v čele Mastercard pro Česko a Slovensko je od září 2019 Michal Čarný, jeho někdejší blízký kolega a spolupracovník.

Lukeš tvrdí, že jiné pracovní nabídky – včetně těch v zahraničí – ho nyní nelákají a se společností Bankovní identita ho pojí dlouhodobý profesní zájem.

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a neuniknou vám důležité aktuality ani praktické tipy! 

Olga Skalková

Autor článku Olga Skalková

O bankách a finančních institucích píše od 90. let. Byla součástí ekonomického týmu Hospodářských novin, psala i na weby iHNed.cz a Aktuálně.cz. Teď píše externě pro Peníze.cz. Ráda tráví čas s rodinou a přáteli, chodí do... Další články autora.

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Nejde jen o peníze. Dobrá pojistka vás rychle vrátí na silnici a váš život do normálních kolejí. Proto si zvolte…

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+45
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Největší banky v Česku. Žebříček podle počtu klientů i peněz

25. 3. 2021 | Jiří Hovorka | 7 komentářů

Největší banky v Česku. Žebříček podle počtu klientů i peněz

Titulem „největší banka“ se dál můžou chlubit dvě finanční skupiny. Porovnali jsme jejich čerstvá čísla s konkurencí.

Účet přes internet ovládají dvě třetiny Čechů. Předběhli sousedy

25. 3. 2021 | Petr Kučera

Účet přes internet ovládají dvě třetiny Čechů. Předběhli sousedy

Internetové bankovnictví používají přibližně dvě třetiny (64,1 %) obyvatel Česka starších 16 let. Ukazují to čerstvě zveřejněné výsledky průzkumu Českého statistického úřadu za rok... celý článek

Bankovní identitu už spustila i Komerční banka

24. 3. 2021 | Petr Kučera | 3 komentáře

Bankovní identitu už spustila i Komerční banka

Bankovní identitu k ověřování vůči službám veřejné správy už mohou využívat i klienti Komerční banky. K Portálu občana a podobným službám se tak mohou přihlásit stejným způsobem jako... celý článek

Bankovní identitu nabídneme společně, dohodly se banky

18. 2. 2021 | Jiří Hovorka, Petr Kučera | 5 komentářů

Bankovní identitu nabídneme společně, dohodly se banky

Řešení pro bankovní identitu bude firmám nabízet přece jenom jediná asociace, která sdruží banky napříč trhem. Končí tak spor, při němž hrozil vznik dvou různých asociací.

Na úřad poprvé přes banku. Vyzkoušeli jsme novinku

5. 1. 2021 | Petr Kučera | 11 komentářů

Na úřad poprvé přes banku. Vyzkoušeli jsme novinku

K Portálu občana se nově přihlásíte přes internetové bankovnictví. Ověření přes takzvanou bankovní identitu spustily jako první ČSOB a Česká spořitelna. Hodně klientů však má zatím... celý článek

Partners Financial Services