Jak rychle utečete dodavateli energie?

| rubrika: Kvíz týdne | 9. 11. 2013
Čtenáři Peníze.cz odpovídají bez váhání, vědí, jak dlouhá je maximální výpovědní lhůta podle energetického zákona, vědí, co se všechno může připlést pod nohy při cestě k novému dodavateli. A jistě znají i odpovědi na další otázky pravidelného kvízu, vycházející z článků, které jsme přinesli tento týden. Obstojíte? Otestujte se!

Vánoční nabídka státních spořicích dluhopisů v zásadě kopíruje (s nižším výnosem ovšem) nabídku májovou. Je ale o jeden typ dluhopisu chudší. O který?

Fungující stát zajistí jen silná vláda! Pavel Kohout se podíval na dva státy, které už drahnou dobu mívají vlády křehké, nestabilní, rozpadavé. Jeden z nich je na tom bídně, druhému se ale vcelku daří – navzdory tomu, že v posledních dvaceti letech vystřídal například dvacet ministrů vnitra či po patnácti ministrech spravedlnosti a zdravotnictví. Jaké státy to jsou?

U smluv na dobu neurčitou s dodavateli energií zákon stanoví maximální výpovědní lhůtu. Jak dlouhou?

Pokud se životně pojištěný dopustí sebevraždy, do určité doby od uzavření pojistky nemusí pojišťovna obmyšlenému vyplatit ani korunu. Jaká je to lhůta?

Brusel chce zatrhnout výrobu vysavačů, které vysávají moc elektřiny. Od jakého příkonu výš se mají přestat luxy vyrábět?

Jiří Wolker napsal (a Zdeněk Miller, později proslavený Krtečkem, zpracoval jako animovaný film) pohádku o jednom zlém člověku. Jaký čin byl vrcholem jeho padoušství?

Co je blankoindosament?

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.