Interaktivní grafiky
Jakou kartu dostanete? Podívejte se na přehled podle bank
Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Takhle vám vysajou účet. Podívejte se na triky podvodníků
Přijde e-mail, SMS, zpráva na Facebooku. Píše banka, doručovací služba nebo i finanční...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Které řetězce vás dál matou? Prozkoumali jsme slevy
Po roce jsme znovu prošli největší obchodní řetězce. Zajímalo nás, jak vypadají jejich...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Martin Jahn
manažer
Adam Walach
podnikatel, Walmark

100,00 %
z 1 duelů

100,00 %
z 1 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Diskuze: Novinka v občanském zákoníku: Usnadní korupci a machinace s majetkem?
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
4. 11. 2013 13:42, Martin
Přesně tak, příklad je uveden pro ilustraci a lepší pochopení díry v novém OZ.
V reálnu bude možné postupovat smlouvy téměř na cokoliv. V tom tkví nebezpečí této právní úpravy. K čemu je pak omezování akcií na majitele???
Odkaz na směnečné právo v paragrafu 1897 bez jakéhokoliv omezení je velmi nešťastný a někdo ho takto musel s jasným úmyslem naformulovat. Průměrně právně vzdělaný člověk přeci dokáže důsledky tohoto ustanovení domyslet. Prostě si (někteří) námi volení zástupci připravili půdu pro své další působení, když už to s těma akciema na majitele nepůjde... Odtud vítr fouká.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
4. 11. 2013 12:38, kalion
Lenka: Ten příběh je fiktivní a informace v něm orientační. Samozřejmě právníci případnou "korupční" smlouvu pořádně vypiplají, takže vše bude v souladu se zákonem a kdo zaplatí daně se stanoví ve smlouvě + notářská úschova, nevidím problém.
Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)
21. 5. 2014 18:59 | iva kvasnickova
Dovolava-li se nekdo sveho prava, dovolava se podle zakona spravedlnosti u soudu. Soudy potom podle zakona rozhoduji, kdo ma pravo podle zakona neceho se zdrzet nebo neco cinit.
Listina prav a svobod, podle ktere posuzuje Ustavni soud CR dodrzovani zakona, stanovi, ze "kazdy muze cinit to, co neni zakonem zakazano a nikdo nesmi byt nucen cinit to, co zakon neuklada".(cl.l.odst.3).
Nejvyssi soud CR vydava jednotny pravni vyklad k meritu veci, a podle tohoto vykladu posuzuje vsechny dalsi navrhy pote, co se ucastnici rizeni k nemu dovolaji a zadaji o spravedlnost.
Jak je to vsak se spravedlnosti, pokud soudy vydavaji nezakonne rozhodnuti a tyto jeste nuti ucastniky rizeni dodrzovat? Jak je to se spravedlnosti, pokud se nekdo jiz neodvola nebo odvolani zmeska?
Podle rozhodnuti Obvodniho soudu pro Prahu 8 potvrzene Mestskym soudem v Praze, napr. vznika uzivaci pravo u sluzebniho bytu nebo lze uzivaci pravo vydrzet. (pozn.nejvyssi soud tato rozhodnuti zrusil)
To, ze jsou tyto rozhodnuti zcela nezakonne, je pro kazdeho obcana nasi republiky zcela jasne, soud to vsak posoudil a vidi zcela jinak, nabizi se proto otazka, zda-li bychom take my nemeli videt to, co je jednoznacne, a to korupci nebo absolutni neznalost zakonu u statnich organu a organizaci.
Prosim proto o vysvetleni ministerstvo, nejvyssi statni zastupitelstvi nebo jine kontrolni organy, z jakeho duvodu si mohou dovolit soudy nebo urady beztrestne vydavat takovato rozhodnuti a vymahat jeste jejich plneni, dokud nerozhodne nejvyssi soud o tom, ze je toto rozhodnuti nezakonne a v plne mire ho nezrusi. Vyklady jsou dane jiz mnoho let, a tak neni duvod cokoliv posuzovat a nekoho, kdo se dovolava sveho prava nasledne jeste poskozovat. (viz ULPSV cl.3 odst.3-"nikomu nesmi byt zpusobena ujma na pravech, pro uplatnovani jeho zakladnich prav a svobod")
Jak je videt, nejvetsi problemy s vyklady maji samostatne soudy a advokati, kterym evidentne 13 lete rizeni nevadi, za spatne odvedenou praci maji jeste dobre zaplaceno, a to nejen statem ale i obcany.
6. 11. 2013 15:56
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
6. 11. 2013 14:41 | jiný
5. 11. 2013 1:18
4. 11. 2013 13:42 | Martin
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
4. 11. 2013 13:21 | jezevec
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
4. 11. 2013 13:03 | ppetr1
4. 11. 2013 12:38 | kalion
4. 11. 2013 11:32 | Lenka
4. 11. 2013 11:22 | Wiki