Pošta už nezavře ve čtyři. Vrací se k běžnému provozu

| rubrika: Aktuality | 21. 5. 2020 10:45

Zdroj: Shutterstock

Od pondělí 25. května se všechny pobočky České pošty vracejí k běžné provozní době, která platila před zavedením opatření proti šíření koronaviru.

Na všech pobočkách se také obnoví předchozí víkendový provoz. Současně však od stejného data skončí možnost odesílání roušek zdarma (v průhledném obalu).

„Většina poštovních poboček fungovala ve standardním režimu již od 4. května. Výjimkou byly pošty tvořící takzvané kritickou infrastrukturu státu, které měly omezenou provozní dobu do 16 hodin od pondělí do pátku a v sobotu do 12 nebo 13 hodin,“ říká mluvčí státního podniku Matyáš Vitík.

Omezení otevírací doby do 16 hodin se dál týkalo 208 pošt, tvořících kritickou infrastrukturu státu. Důvodem byla „rizika pro plnou funkčnost krizové infrastruktury“ – tedy zjednodušeně řečeno obavy, že se zaměstnanci nakazí a nebudou tak moci plnit důležité úkoly.

Další výjimkou byly pošty Praha 1 a Brno 2, otevřené pro veřejnost od pondělí do pátku do 18 hodin a v sobotu do 12 nebo 13 hodin. O nedělích bylo během nouzového stavu na všech poštách zavřeno.

Od pondělí 25. května skončí také časové rozmezí pro obsluhu klientů starších 65 let (případně držitelů průkazu ZTP–P starších 50 let nebo pracovníků v pečovatelských službách).

„Zákazníci poslali od 19. března do včerejšího dne zhruba 220 tisíc kusů zásilek s rouškami. Na poštovném tím ušetřili více než pět milionů korun. Děkujeme všem, kteří solidárně šili roušky pro své blízké, ale také pro pošťáky, a využívali doručovacích služeb České pošty,“ dodává mluvčí.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.