Proč ještě nemáte aplikaci? Češi řekli, jak ovládají účet

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 28. 7. 2020 | 7 komentářů
Co je pro lidi při využívání internetového či mobilního bankovnictví nejdůležitější? Co jim vadí? Jak se přihlašují? Projděte si výsledky rozsáhlého průzkumu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 7. 2020 12:14, o

Nejsem žádný expert na bezpečnost, ale přijde mi, že je lepší mít bankovnictví a podepisování transakcí fyzicky oddělené. Když budu mít vše v mobilu, tak stačí jediná bezpečnostní díra a je vymalováno.

+26
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

31. 7. 2020 9:00 | Pan Tau

Nejvíc co mě zarazilo na článku je že většina lidí co má aplikaci se na ni připojuje denně . To naprosto nechápu, co tam dělají ? Já se maximálně jednou za měsíc podívám kolik mě přišlo na učet a možná nějaká platba jednou za několik měsícu (třeba poviné ručení) . Ale jinak mě to nezajímá lézt stále na učet. ???
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 7. 2020 14:00 | Platypus Norwegicus

Cely svet androidich aplikaci je priserny mix spywaru (smirovacich aplikaci), adwaru (veci, ktere cloveku cpou reklamu) a nefunkcnich aplikaci. Kdyby lidi chapali ty prvni dva body, tak by to nepouzival temer nikdo. Mohli jsme mit male notebooky s normalnim operacnim systemem - zacal to ASUS se svym EEE ... a misto toho mame tuhle sracku.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 7. 2020 9:49 | Petr

Taky je tu ještě jeden aspekt, který bohužel většina lidí nevidí, nebo si ho ani neuvědomuje. Tyhle bankovní appky posílají neznámojaká data “kdovíkomu” a nikdo se tím nezabývá. Banky ani nedeklarují, že něco takové aplikace obsahují, případně jaká konkrétní data to posílá. Příkladným adeptem na odinstalaci je appka od AirBank. Nejen že od ledna, kdy se na to přišlo nevyřešily jak odstranit SDK od Facebooku, ale navíc do aplikace přibyl tracker app-measurement, který patří pod Google. Sotva aplikaci spustíte, už posílá. Nemyslím si, že zrovna tyhle dvě společnosti by měly vědět o tom jaké aplikace na správu financí používám, nebo co v nich dělám..
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 7. 2020 20:24 | Platypus Norwegicus

Coz o to podepisovani by spravne melo probihat pres kryptograficky token, protoze SMS neni bezpecna tak, jako tak. Ale kdyz se k tomu prida to, ze Android je nezabezpecitelny system, tak mit ty SMS na androidu je pitomost na druhou a mit tam zaroven bankovni aplikaci je pitomost na treti. Ale vetsinu lidi bezpecnost nezajima a radsi to budou resit s bankou az v pripade, ze se neco stane. Ta "drobnost" ze psat neco na dotykove klavesnici mrnaveho telefonu je za trest uz snad proti tomu ani nestoji za zminku. Zajimave by bylo zjisit kolik lidi nechce bankovni aplikaci a nickdy to nezkusili versus nechce pote, co zkusili. To by ukazalo, jestli ty bankovni aplikace funguji stejne priserne, jako androidove aplikace, se kterymi jsem mel tu pochybnou cest.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 7. 2020 16:22 | PepaJa

Přesně tak. Možná bych o tom uvažoval, pokud by mi banka zaplatila mobil a SIMku (tarif). To je také jeden z důvodů (poplatek za SMS), proč končím u Raiffky.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 7. 2020 12:53 | Jiří

Jednoduchá odpověď, proč ještě nemám aplikaci: Protože na to nemám mobil. Ale to dneska někdo není schopen pochopit.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 7. 2020 12:14 | o

Nejsem žádný expert na bezpečnost, ale přijde mi, že je lepší mít bankovnictví a podepisování transakcí fyzicky oddělené. Když budu mít vše v mobilu, tak stačí jediná bezpečnostní díra a je vymalováno.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jitka Hurábová

podnikatelka, LD Seating

Jana Bobošíková

politička

Jitka Hurábová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jana Bobošíková
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services