Pořizujeme nemovitost. Jak chytře na daně

Ondřej Antoš | rubrika: Seriál | 1. 6. 2016 | 21 komentářů
V dalším dílu seriálu Daně v nemovitostech a jak na ně se zaměříme na fázi pořizování nemovitostí. I ta má řadu daňových úskalí. Platí to nejen při koupi nemovitosti na investici, nýbrž i pro vlastní bydlení

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 6. 2016 19:53, Jaroslav

Daň z převodu by měla být zrušena.

+30
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 21 komentářů)

23. 3. 2017 9:40 | Peníze.cz

Ne. De facto i de iure totiž byt nekupujete, zůstává majetkem družstva. Vy kupujete jenom členství v družstvu. Nemovitost tedy nenabudete, proto ani neplatíte daň z nabytí (dříve z převodu) nemovité věci. Doporučuju náš seriál o družstevním bydlení: http://www.penize.cz/tema/druzstevni-byt-serial
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 3. 2017 7:47 | Libor M

Dobry den,chystam se koupit družstevni byt a stale si nejsem jistý,zda musím zaplatit 4%daň z koupi?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 3. 2017 14:25 | petr

Pri vymenne se plati jenom jednou, takze v tomto pripade jen 40tisic takze kazdy 20.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 12. 2016 19:48 | Ondřej

Je to státní zlodějina. Př.: Dva lidé si směnnou smlouvou vymění bez doplatku dva totožné pozemky v hodnotě 1mil.Kč. Oba jsou nabyvatelé a tak si stát vezme od každého na dani 40tis.Kč. Tedy za nic 80tis.Kč! Něco takového se může stát jen u nás v ČR!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 11. 2016 18:16 | Bellemy

Dobrý den, V roce 2012 jsem koupil na rodné číslo nemovitost – vypracoval jsem projekt na 30 bytů, získal stavební povolení. Po 3 letech jsem se rozhodl nemovitost prodat stavební firmě, po odečtení nákladů spojených s prodejem jsem v zisku. Peníze bych rád využil na koupi vlastního domu (v prodané nemovitosti jsem neměl trvalé bydliště a ani jsem v něm nebydlel.) Pokud peníze prokazatelně použiji na koupi vlastního bydlení, budu od daně z příjmu osvobozen ? nikde nemohu najít adekvátní odpověď. Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 10. 2016 16:40 | Radka

Zajímá mě, jestli se pro mě jako pro člena družstva, který má pronajatou nebytovou jednotku vedenou jako nebytový prostor - kancelář ( ve které ale bydlím) po 1.11.2016 něco mění, když budu chtít nebytvý prostor převést do OV? Dá se dani nějak vyhnout? Třeba převedením nebytového prostoru na bytový? Co by bylo pro takový převod potřeba? Děkuji, Radka
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 7. 2016 16:37 | fosil

No to je strasne chytry napad! :) Akorat to je normalni praxe u komercnich nemovitosti, ale dost pochybuju, ze takhle bude nekdo kupovat a prodavat byt nebo RD. Tak 90% potencialnich kupcu na takovy byt nebude mit vubec poneti, o cem je rec a co by asi tak s tim koupenym podilem v sro dal delali. Zbyvajicich 10% lidi, co tohle jsou schopni a ochotni resit, budou asi kupovat trochu jine nemovitosti
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 6. 2016 12:57

čachraři s sróčky si hypotéky neberou
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 6. 2016 11:08 | jezevec

:-) a co když nechce rd, ale auto? no když chce koupit rd na hypotéku, nemůže obcházet zákon a kupovat si sro s vloženým rd. taxi musí koupit rd na hypotéku, a pěkně zacálovat daně z převodu. jistě existují možnosti, jak profinancovat i takový konstrukt - ale pokud chcete úspěšně podvádět na dani, už jste si svůj díl štěstí vybral, a nemůžete mít všechny esa.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 6. 2016 10:21

Ale co v případě,že zájemce chce koupit RD na hypotéku?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 6. 2016 12:45 | jezevec

achjo. koupim sro. do něj vložím nemovitost. při tomto prvním vkladu nemovitosti do sro, zaplatím daň z převodu nemovitosti. při příštím prodeji pak neprodávám barák, ale celé sro = nemění se majitel nemovitosti = neplatí se daň z převodu nemovitosti. náklady na inaktivní sro které slouží jen ku vlastnictví jsou v řádu stokorun ročně. a pokud byl obchodní podíl v sro držen déle než pět roků, nepodléhá dani z příjmu.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 6. 2016 18:37

při jakém prvním vkladu? kolik jich bude?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 6. 2016 14:14 | jezevec

no ano. při prvním vkladu platíte daň z nabytí, pak už nikdy.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 6. 2016 7:41 | Ondra

Upozornuji, ze z vkladu do sro se dan z nabyti plati take...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 6. 2016 1:27 | jezevec

pokud je podíl vlastněn více než 5 roků, je příjem od daně osvobozen. pokud je podíl vlastněn méně než pět roků pořád daníte příjem ze sto nebo dvěstě tisíc nominálu, a ne z několik mega hodnoty nemovitosti.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 6. 2016 0:08

Ona se při prodeji sro neplatí daň z příjmu?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2016 19:53 | Jaroslav

Daň z převodu by měla být zrušena.
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2016 11:49 | jezevec

tak to já to dělám chytřeji. když kupuju barák, co vím že budu zase časem prodávat - koupím nejdřív prázdné čisté sro, a ten barák vložím do něj. pak při prodeji prodávám sro a daň z převodu se neplatí.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2016 9:20

Jo, to přesně. Já když vidím barák, co chci koupit, hned to majiteli vysvětluju, že bych potřeboval, aby mi ho prodal jako firmu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2016 9:01 | josef

jak chytre? Staci koupit firmu, jejiz jediny majetek je ta nemovitost. Pak neni zadna dan.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ladislav Jakl

bývalý tajemník prezidenta

Ludmila Müllerová

politička

Ladislav Jakl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Ludmila Müllerová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services