Fio banka zavádí neomezené výběry ze svých bankomatů

| rubrika: Aktuality | 16. 12. 2019 13:30

Fio banka od tohoto týdne přestává omezovat počet bezplatných výběrů z vlastních bankomatů. Všechny jsou nově bez poplatku. Doteď bylo zadarmo prvních deset výběrů v měsíci, každý další přišel na devět korun.

„Vlastních bankomatů má Fio banka v Česku už víc než 200 a stále přidává další. Všechny jsou navíc vybaveny bezkontaktní čtečkou, takže z nich lze vybírat bez vložení karty, ale také pomocí Apple Pay nebo Google Pay,“ říká mluvčí Jakub Heřmánek.

Podmínky výběru z cizích tuzemských bankomatů se nemění: V každém měsíci je vždycky jeden bez poplatku, za platby kartou u obchodníků lze získat až pět bezplatných výběrů v měsíci. Za každý další výběr pak klienti zaplatí 25 korun.

Nemění se ani pravidla pro výběry z bankomatů v zahraničí: První v kalendářním měsíci je zdarma, za každý další Fio vybírá 80 korun. Nevyčerpané výběry zdarma se do dalšího měsíce nepřevádějí.

Fio banka snižuje od poloviny prosince i měsíční paušál u některých prémiových platebních karet. Konkrétně u MasterCard Gold Contactless a Visa Gold payWave z dosavadních 275 na 150 korun měsíčně.

Snižuje i cenu za prioritní europlatby, tedy spěchající převody eur v rámci EU a některých dalších zemí. Poplatek klesl z 250 na 29 korun. Standardní (neprioritní) europlatby má Fio bez poplatku už od dubna.

Už jste to četli?

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.