Fio banka zavádí neomezené výběry ze svých bankomatů

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 16. 12. 2019

Fio banka od tohoto týdne přestává omezovat počet bezplatných výběrů z vlastních bankomatů. Všechny jsou nově bez poplatku. Doteď bylo zadarmo prvních deset výběrů v měsíci, každý další přišel na devět korun.

„Vlastních bankomatů má Fio banka v Česku už víc než 200 a stále přidává další. Všechny jsou navíc vybaveny bezkontaktní čtečkou, takže z nich lze vybírat bez vložení karty, ale také pomocí Apple Pay nebo Google Pay,“ říká mluvčí Jakub Heřmánek.

Podmínky výběru z cizích tuzemských bankomatů se nemění: V každém měsíci je vždycky jeden bez poplatku, za platby kartou u obchodníků lze získat až pět bezplatných výběrů v měsíci. Za každý další výběr pak klienti zaplatí 25 korun.

Nemění se ani pravidla pro výběry z bankomatů v zahraničí: První v kalendářním měsíci je zdarma, za každý další Fio vybírá 80 korun. Nevyčerpané výběry zdarma se do dalšího měsíce nepřevádějí.

Fio banka snižuje od poloviny prosince i měsíční paušál u některých prémiových platebních karet. Konkrétně u MasterCard Gold Contactless a Visa Gold payWave z dosavadních 275 na 150 korun měsíčně.

Snižuje i cenu za prioritní europlatby, tedy spěchající převody eur v rámci EU a některých dalších zemí. Poplatek klesl z 250 na 29 korun. Standardní (neprioritní) europlatby má Fio bez poplatku už od dubna.

Už jste to četli?

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+37
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

2. 2. 2023 | Olga Skalková

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

David Novotný má na starost chod celé bankomatové sítě České spořitelny, kterou tvoří více než 1740 strojů. Se svými týmy se stará jak o jejich funkčnost a dostupnost, tak o modernizaci... celý článek

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

1. 2. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

Česká Trinity Bank zaznamenala v roce 2022 nejlepší hospodářský výsledek ve své historii. Oznámila, že zisk před zdaněním dosáhne jedné miliardy korun před zdaněním, což je meziroční... celý článek

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

20. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

Česká spořitelna dočasně odstaví své internetové a mobilní bankovnictví George a Business 24 včetně potvrzovací aplikace George klíč. Dostupné nebudou od pátečních 23:30 hodin do sobotního... celý článek

Spořitelna mění logo. Bankéři mají pomáhat, ne jen prodávat

6. 1. 2023 | Petr Kučera | 5 komentářů

Spořitelna mění logo. Bankéři mají pomáhat, ne jen prodávat

Česká spořitelna inovuje logo a celkový vizuální styl. Základní barvou bude bílé písmo na modrém podkladu, dosavadní kombinace byla modro-červená. Nová tvář vychází z digitálního bankovnictví... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.