Poslední den na přiznání. Od zítřka se počítají sankce

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 18. 8. 2020 11:05 | 1 komentář
Poslední den na přiznání. Od zítřka se počítají sankce

Zdroj: Shutterstock

Dnes je poslední den na odevzdání daňového přiznání daně z příjmů za rok 2019. Prodloužená doba kvůli koronavirové epidemii dnes končí také termín pro zaplacení daně.

Finanční správa dosud přijala celkem 2 673 219 přiznání, jde o více než 95 procent všech přiznání. Fyzické osoby jich podaly 2 226 795 a právnické osoby 446 424.

„Poplatníci by měli přiznání odevzdat nejpozději dnes. Někdo může být zvyklý, že daňový řád toleruje zpoždění s podáním přiznání do pěti pracovních dnů, to však v letošním roce neplatí. Termín se díky liberačním balíčkům již dvakrát posunul a lidé tak měli na podání mnohem delší dobu,“ uvedla generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Kdo dosud své přiznání neodevzdal, může využít prodloužených úředních hodin na podatelnách finančních úřadů, které jsou dnes otevřeny do páté hodiny odpolední. Rozšířené hodiny nejsou jen na pracovištích v takzvaném optimalizovaném režimu, které finanční správa označuje jako 2+2.

Na případné odevzdání přehledů pro Českou správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu mají živnostníci ještě měsíc čas. V termínech jsou ale zmatky, proto doporučujeme, pokud vše řešíte na poslední chvíli, prostudovat podrobné podmínky v našem textu z minulého týdne.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.