Komerční banka má rekordní zisk. Vyplatí 60 Kč na akcii

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 8. 2. 2023
Komerční banka má rekordní zisk. Vyplatí 60 Kč na akcii

Zdroj: Shutterstock

Čistý zisk Komerční banky loni dosáhl 17,6 miliardy korun, což je o 37,9 % více než před rokem a jde o rekord v její historii. Výnosy stouply meziročně o 23,2 % na 38,6 miliardy korun.

Představenstvo navrhuje dividendu 60,42 Kč na akcii, výplatu má potvrdit valná hromada 20. dubna. KB měla ke konci roku 69 034 akcionářů (meziročně je to o 10 590 víc), z toho 63 050 byly fyzické osoby z České republiky. Většinovým vlastníkem je francouzská Société Générale s podílem 60,4 %.

Komerční banka loni zvýšila počet klientů o 27 tisíc na 1,652 milionu. Celá skupina KB, do které patří také penzijní společnost, stavební spořitelna Modrá pyramida, Komerční pojišťovna nebo úvěrová společnost Essox, má 2,24 milionu klientů.

Objem aktiv klientů skupiny KB v podílových fondech, penzijním spoření a životním pojištění narostl o 6,4 % na 216,6 miliardy korun. Celkový objem běžných klientských vkladů ve skupině klesl o 3,4 % na 916,8 miliardy. Celkový objem úvěrů poskytnutých skupinou KB meziročně stoupl o 6,2 % na 784,9 miliardy.

Komerční banka počty klientů

Čísla o Komerční bance ke konci roku 2022. Zdroj: KB

Akcie KB na pražské burze

Zdroj: peníze.cz

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+22
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

banka, dividendy, Komerční banka

A tohle už jste četli?

ČEZ chystá rekordní dividendu, stát získá přes 100 miliard

21. 3. 2023 | Petr Kučera

ČEZ chystá rekordní dividendu, stát získá přes 100 miliard

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ loni stoupl na 80,7 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) dosáhl 131,6 miliardy. „Historicky nejlepší výsledek byl tažen vysokými cenami... celý článek

Na pražskou burzu míří výrobce městského mobiliáře

23. 2. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Na pražskou burzu míří výrobce městského mobiliáře

Skupina mmcité, výrobce městského mobiliáře z Bílovic ve Zlínském kraji, hodlá v první polovině letošního roku vstoupit na trh Start pražské burzy. Chce nabídnout až třetinu nových... celý článek

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

8. 11. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

Akcie letos přišly už o zhruba pětinu hodnoty. Jsou už na dně? Je teď správný čas nakupovat, nebo je obrat k růstu ještě daleko? Zeptali jsme se expertů na investice.

Nováček na pražské burze. Hardwario začne na nejnižší ceně

18. 10. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Nováček na pražské burze. Hardwario začne na nejnižší ceně

Ve veřejné nabídce akcií (IPO) společnosti Hardwario měli investoři zájem o 132,47 % nabízených akcií. Emise tak byla takzvaně přeupsána a někteří zájemci museli být kráceni.

Komerční banka chystá mimořádnou dividendu

4. 10. 2022 | Petr Kučera

Komerční banka chystá mimořádnou dividendu

Akcionáři Komerční banky by ještě před Vánoci – od 22. prosince – mohli dostat další dividendu. Návrh na mimořádnou výplatu nerozděleného zisku zveřejnilo představenstvo banky.

Partners Financial Services