Moneta vyplatí pololetní dividendu přes tři koruny na akcii

| rubrika: Aktuality | 26. 11. 2019 15:42

Valná hromada Moneta Money Bank dnes odpoledne schválila návrh na výplatu pololetní dividendy, navýšení základního kapitálu a program zpětného odkupu akcií. Valné hromady se zúčastnili akcionáři s celkovým podílem lehce přes 60 procent na základním kapitálu banky.

Valná hromada schválila návrh představenstva na výplatu první části dividendy za rok 2019 ve výši 3,30 koruny na jednu akcii před zdaněním. Investory to nechalo klidné, cena akcie na pražské burze zůstává na úrovni kolem 69 korun za akcii.

Srovnejte si to s námi

Nárok na pololetní dividendu budou mít akcionáři Monety, kteří jsou zapsáni v Centrálním depozitáři cenných papírů k rozhodnému dni, tedy k 2. prosinci 2019. Kdo dividendu chce, musí akcie koupit naposledy během čtvrtka 28. listopadu.

Pololetní dividenda je splatná dne 17. prosince 2019 na bankovní účet akcionáře zapsaný v depozitáři. Celková výše pololetní dividendy je 1,686 miliardy korun.

Dále valná hromada rozhodla o zvýšení základního kapitálu Monety o 9,71 miliardy na 10,22 miliardy. Nová výše jmenovité hodnoty akcií se tak navyšuje z jedné na dvacet korun.

Valná hromada rovněž odsouhlasila rámec pro zpětný odkup vlastních akcií Monety v počtu až 11 milionů kusů za tržní cenu až do výše 90 korun za jednu akcii. Zpětný odkup může být realizován až do konce roku 2020.


Čtěte více:

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.