Warren E. Buffett (Berkshire Hathaway Inc.)

Narozen v Nebrasce roku 1930, je Warren Edward Buffett, někdy přezdívaný "Vizionář z Omahy", považován mnohými za největšího akciového investora v historii vůbec. Díky investiční strategii založené na disciplíně, trpělivosti a hodnotě dokázal systematicky překonávat průměrný vývoj akciového trhu. Při výběru akcií nehledí na makroekonomické trendy ani nálady akciového trhu, ale vybírá podhodnocené společnosti s nízkými režijními náklady, vysokým růstovým potenciálem, vysokým tržním podílem a nízkým ukazatelem Cena akcie/Zisk na akcii. Pak už jen čeká, až se přidají ostatní investoři. Koncem 90. let proslul svou neochotou investovat do technologických a internetových společností, neboť jak tvrdil, odmítal investovat do společností, jejichž perspektivu si nedokázal představit v horizontu 10 let. Přes jeho současné jmění kolem 30 miliard dolarů stále bydlí v domě, který koupil před čtyřiceti lety za 31 500 dolarů. Své investice uskutečňuje prostřednictvím pojišťovací a investiční holdingové společnosti Berkshire Hathaway, která se původně zabývala výhradně textilní výrobou.


Oblíbený výroky: "Pokud by vše záleželo na minulosti, nejbohatšími lidmi by byli knihovníci". "Wall Street je jediné místo, kam jezdí lidé v Rolls-Roycu pro radu od těch, kdo jezdí metrem."

Oblíbené poučky: "Pravidlo číslo 1: Nikdy neprodělávejte své peníze. Pravidlo číslo 2: Nikdy nezapomínejte na pravidlo číslo 1." "Riziko vzniká, když nevíte co děláte."

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Investice

A tohle už jste četli?

Korporátní bondy. Výnos deset procent je nový standard

23. 9. 2022 | Tomáš Kálal | 1 komentář

Korporátní bondy. Výnos deset procent je nový standard

Česká národní banka zvyšuje sazbu rychleji, než startují rakety Elona Muska. V příštích měsících tak zažijeme velký test trhu korunových korporátních dluhopisů.

Nemovitostní fondy hlásí rekordní rok. Známe výsledky za pololetí

19. 9. 2022 | Jan Traxler

Nemovitostní fondy hlásí rekordní rok. Známe výsledky za pololetí

Na vysokou inflaci to sice letos stačit nebude, přesto se můžeme těšit na rekordní výnosy. V prvním pololetí byly silně nadprůměrné, ukazuje porovnání.

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

14. 9. 2022 | Petr Kučera

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

S jednoduchým investováním přes mobil přichází první velká banka. Zájemci si o ní musí aktivně říct, nebo čekat na oslovení.

Karo dává na burzu nové akcie. Zpracovatel kůží rozšiřuje výrobu

12. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Karo dává na burzu nové akcie. Zpracovatel kůží rozšiřuje výrobu

Zpracovatel kůží Karo Leather dnes zahájil nabídku nových akcií na trhu Start pražské burzy. Od investorů chce získat peníze na dostavbu nového závodu v Brtnici, na rozšíření závodu... celý článek

Podílové fondy klesají, trhy děsí plyn i inflace

6. 9. 2022 | Martin Mašát | 1 komentář

Podílové fondy klesají, trhy děsí plyn i inflace

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v srpnu?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.