Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Jak se tvoří spotřebitelská legislativa v EU

| rubrika: Rady a tipy | 19. 4. 2004

Spotřebitelskou legislativu Evropské unie tvoří převážně směrnice, které původně schvalovala Rada a po uzavření Smlouvy o Evropské unii Rada a Evropský parlament. Směrnice jsou adresovány členským státům a vyplývá z nich povinnost převzít, transformovat (říká se také implementovat) jejich obsah do národního práva. V oblasti ochrany spotřebitele to členské státy provádějí vydáním zákonů nebo jiných právních předpisů, začleněním jejich obsahu do občanského zákoníku apod.

Také státy, které usilují o vstup do Evropské unie, přejímají jako součást přípravy na toto členství do svých právních řádů obsah evropských předpisů, tedy i spotřebitelských směrnic. Podkladem pro tuto legislativní činnost kandidátských států je zpravidla závazek ke sbližování jejich národního práva s právem Evropské unie, obsažený v dohodách o přidružení (asociačních dohodách). Takový závazek vyplývá i z asociační Evropské dohody, kterou uzavřela Česká republika s Evropskými společenstvími a jejich členskými státy 4. října 1993. V čl. 92 této dohody je obsažen náš závazek spolupracovat "k dosažení plného přizpůsobení České republiky systému ochrany spotřebitele v Evropském společenství".

Zdroj: EUROSKOP - oficiální server Ministerstva zahraničních věcí ČR informujícím o integraci ČR do EU (www. euroskop.cz), Delegace Evropské komise v ČR (www.evropska-unie.cz)

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-24
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Bezriziková výnosová míra, Kupony, Konzervativní strategie investic, ceny nemovitostí, ztráta karty, hypotéky, ztráta dokladu, dovolená, drobné opravy, letecké linky, údaje, tisícikoruna, ratingový stupeň, Kračmer, licence obchodníka s cennými papíry, přepověď, DMT, užitná plocha

6U09405, 1T85267, 7T60906, 4L36737, 1SZ1427

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK