Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Jak získat pracovní povolení v Německu

| rubrika: Životní situace | 25. 7. 2003

Nalezli jste v naší mezinárodní databázi nabídku práce, která Vám přesně sedí? Váš potenciální zaměstnavatel je také nadšen a vy se už chystáte k odjezdu? Nezapomeňte, že proto, abyste mohli pracovat v některé ze zemí Evropské Unie, potřebujete v zásadě vždy pracovní povolení.

V Německu je pracovní povolení cizincům udělováno

 • pro určitou činnost
 • pro konkrétní podnik

Máte-li zájem pracovat v Německu, musíte se nejprve zkontaktovat s firmou, která Vás zaměstná a s její pomocí požádat na příslušném pracovním úřadu o povolení. Pro žádost musíte vyplnit předtištěný formulář (k dispozici na pracovním úřadu), přiložit kopii platného cestovního pasu, dvě aktuální fotografie, ověřené kopie o nejvyšším dosaženém vzdělání. O pracovní povolení musí zásadně žádat Váš budoucí zaměstnavatel - pracovní úřad přezkoumá, zda je žádost oprávněná - v praxi to znamená, že během přibližně dvou týdnů prověří, zda není možno nalézt pro danou činnost zaměstnance v Německu. Nejpozději do čtyř týdnů obdržíte vyrozumění a pracovní povolení, pak už pouze stačí požádat na Velvyslanectví Německa v Praze o povolení k pobytu a Vaši blízcí Vám mohou popřát šťastnou cestu.

Informační technologie mají zelenou

Pracujete v oboru informačních technologií a chcete, aby dalším stupněm Vaší kariéry bylo zaměstnání v Německu? Jobpilot Vám pomůže najít zaměstnavatele. Na www.jobpilot.de byla zaměstnavatelům zpřístupněna speciální databáze životopisů IT odborníků, kteří chtějí pracovat v Německu. Do této databáze "Green Cards" jsou automaticky zařazeny všechny životopisy všech uživatelů, kteří

 • zadali na Jobpilotu svůj životopis,
 • hledají trvalý pracovní poměr,
 • chtějí pracovat v oboru IT/Telekomunikace,
 • chtějí pracovat v Německu,
 • zadali svůj životopis v němčině anebo angličtině,
 • mají vysokoškolské vzdělání,
 • nemají pracovní povolení pro Německo.

Životopisy v této databázi jsou přístupné všem firmám, které hledají nové zaměstnance. Zaujme-li někoho Váš životopis, zanechá Vám zprávu ve Vaší Osobní schránce na Jobpilotu (o tom Vás vyrozumíme emailem anebo SMS na Váš mobilní telefon) a Vy se pak rozhodnete, zda s firmou navážete kontakt anebo ne.

Chcete-li, aby i Váš životopis byl zpřístupněn německým firmám v databázi "Green Cards", stačí, když jej zadáte ve službě Můj Jobpilot a zvolíte možnosti, které odpovídají výše uvedeným údajům.

Další informace k tématice Green Cards v Německu najdete na stránkách Bundesanstalt für Arbeit (anglicky, německy).

Obsah této stránky byl připraven ve spolupráci se serverem Jobpilot

 • RSS
 • Kindle
 • Poslat e-mailem
 • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-19
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Veřejný statek, Nabídkové šoky, Ziskový výnos, letecké spoelčnosti, letiště, zahraničí, peníze nebo život, služební cesta, veřejný sektor, lehký průmysl, Nemrhejte penězi, přikázání pohledávky, SSM, l’oreal, FlexiCredit, AQ okna, Praha 1, péče o přírodu

4T38189, 1E93944, 6B66666, 5A67789, 4E19484

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK