Upozornění pro budoucí maminky

Simona Ely Plischke | 28. 8. 2003

Obrovskou výhodou státního nemocenského pojištění je nárok na peněžitou pomoc v mateřství (vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství). Poskytuje se sice maximálně po dobu 28 týdnů, popřípadě 37 týdnů v případě vícečetného porodu, ale tzv. "aspoň něco". Ze soukromého zdravotního pojištění v mateřství nezískáte nic. "Nárok na plnění nevzniká při normálním, anomálním a předčasném porodu, při těhotenských vyšetřeních a onemocněních, jejich následků, rizikovém těhotenství a léčení neplodnosti včetně umělého oplodnění a jejich následků," uvádí například všeobecné podmínky pojišťovny Uniqa.

"V den nástupu na mateřskou dovolenou je soukromé zdravotní pojištění přerušeno, žena v této době hradí jen 25 % celkové částky. Po návratu z mateřské se tak může do systému kontinuálně vrátit - bez přezkoumávání zdravotního stavu a dalších parametrů jejího pojištění", vysvětluje praxi Kamil Chalupa z odboru komunikace České pojišťovny.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Jurečka se spletl. Na příspěvek 5000 Kč dosáhne méně rodin

30. 4. 2022 | Petr Kučera | 30 komentářů

Jurečka se spletl. Na příspěvek 5000 Kč dosáhne méně rodin

Na jednorázový příspěvek 5000 korun na každé dítě do 18 let věku dosáhnou rodiny s hrubým příjmem do jednoho milionu korun za rok. Limit se nebude počítat z čistého příjmu. Přestože... celý článek

Pět tisíc na dítě. Vláda chystá balíček pro rodiny

28. 4. 2022 | Petr Kučera | 130 komentářů

Pět tisíc na dítě. Vláda chystá balíček pro rodiny

Domácnosti s příjmem do milionu korun ročně mají dostat jednorázový příspěvek na každé dítě do 18 let. Přijde nejspíš během srpna.

Nové volno pro rodiče. Až dva měsíce i se školáky

5. 4. 2022 | Eva Dandová | 38 komentářů

Nové volno pro rodiče. Až dva měsíce i se školáky

Zaměstnanci s dětmi do osmi let se mohou těšit na delší dovolenou. Plán na takzvané rodičovské volno vzniká na ministerstvu práce a sociálních věcí.

Porodné dostane víc rodin. Spočítejte si, jak jste na tom

1. 4. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

Porodné dostane víc rodin. Spočítejte si, jak jste na tom

Růst životního minima od dubna zvyšuje i limit pro nárok na porodné. Tady je nová kalkulačka.

Sleva na manželku ušetří až 25 tisíc na daních. Jak na to

25. 2. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

Sleva na manželku ušetří až 25 tisíc na daních. Jak na to

Když si jeden z manželů vydělal v předchozím roce méně než 68 tisíc, může si ten druhý odečíst z daní až 24 840 korun. Jak to funguje, co se počítá do limitu a na co si dát pozor?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.