Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Vše o daních včetně pravidelné aktualizace

| rubrika: Tip na knihu | 12. 5. 2008
Vše o daních včetně pravidelné aktualizace
Vyčerpávající informace o aktuálních daních přináší knižní novinka Meritum – Daně 2008. Daňový průvodce popisuje škálu letošních daňových úprav a novinek. Součástí publikace je i bezplatná pravidelná aktualizace změn.

Již popáté vychází v nakladatelství Aspi rozsáhlý průvodce daňovou soustavou České republiky. Autorský tým v něm podává na 1128 stranách zcela vyčerpávající výklad ke všem daním. Popisuje daňové změny vyvolané zákonem o stabilizaci veřejných rozpočtů i další legislativní změny, které vstoupily v platnost k 1. lednu 2008.

Název: Maritum Daně 2008
Nakladatelství: ASPI
Počet stránek: 1128
Cena: 995 Kč

Na jednotlivých částech rozsáhlého daňového průvodce pracovali daňoví poradci a odborníci z finančních úřadů a Masarykovy univerzity Brno. Jejich výklad je jasný a stručný. V tom je publikace jedinečná. Úvod průvodce patří správě daní. Další hlavní části se podrobně věnují dani z příjmů, dani z přidané hodnoty, spotřební dani, ekologické dani, dani z nemovitostí, dani dědické, darovací a dani z převodu nemovitostí. Závěr patří dani silniční.

Předností průvodce je i grafické zpracování. Výkladový text je proložen užitečnými grafickými prvky, díky kterým je celá kniha velmi přehledná. Všechny modelové příklady jsou zvýrazněny v tabulkách. V rámečcích „Poznámka“ přinášejí autoři praktické rady a doporučení. Schématická znázornění zase umožňují čtenáři snadno pochopit ekonomické mechanismy, například výběr přímých a nepřímých daní nebo třeba to, co znamená operativní pronájem.

Při vyhledávání pojmů, o kterých autoři píší v jednotlivých kapitolách, se v publikaci používá číselný rejstřík (tzv. marginální čísla). Díky tomuto unikátnímu systému číslování jednotlivých pojmů, kdy jsou čísla přiřazena na okraji každé stránky, se čtenář velmi snadno orientuje v textu a pojmy se dají snadno vyhledat. Celá publikace je proto přehledná.

Na závěr každé kapitoly autoři přinášejí i vzory vyplněných daňových přiznání, což mnohým daňovým poplatníkům usnadní vyplnit formuláře bez chyb. Průvodce upozorňuje rovněž na nejčastější chyby, ke kterým v daňové praxi dochází. Zároveň doporučuje jak chyby napravit a vyhnout se tak zbytečným sankcím. Autoři popisují i některé daňové výjimky týkající se třeba placení záloh na daň z příjmu či zdanění ostatních příjmů u manželů.

Daňové novinky v roce 2008

 • Jednotná sazba daně z příjmů fyzických osob a snižování sazby daně z příjmů právnických osob
 • Změna způsobu výpočtu základu daně z příjmů fyzických osob
 • Slevy na dani z příjmů fyzických osob,
 • Zrušení společného zdanění manželů
 • Osvobození některých příjmů zaměstnanců
 • Strop na odvody pojistného u zaměstnanců
 • Pravidla nízké kapitalizace, pravidla v oblasti převodních cen, odpisování osobních automobilů, finanční leasing
 • Zvýšení snížené sazby DPH, závazné posouzení sazby DPH
 • Sazba DPH u stavebních úprav staveb pro bydlení a u výstavby staveb pro sociální bydlení,
 • Skupinová registrace pro účely DPH
 • Daň z nemovitostí u stavebních pozemků, obytných domů a bytů
 • Osvobození od daně dědické a daně darovací
 • Nové ekologické daně

Součástí průvodce jsou rovněž vzory korespondence se správcem daně, daňový kalendář 2008, sazby stravného a cestovních náhrad, zařazení majetku do odpisových skupin a přílohy zákona o DPH. Nově je do pátého vydání průvodce Meritum – Daně 2008 zařazena i samostatná část věnující se ekologickým daním.

Nakladatelství Aspi myslí také na to, že v příštích měsících se mohou daňové zákony změnit. Vydavatel proto poskytuje všem, kdo si knihu pořídí, pravidelný bezplatný servis informací o dalších novinkách a legislativních změnách. Veškeré daňové změny jsou publikovány na internetových stránkách www.aspimeritum.cz, kde pod registrovaným jménem a heslem získává uživatel pravidelnou měsíční aktualizaci. Pololetně jsou informace o daňových novinkách a změnách otištěny v bulletinu a rozesílány uživatelům poštou.

Přehledná a praktická publikace umožňuje získat dobrý přehled o aktuálních daních včetně všech změn, které mohou v průběhu letošního roku nastat. Přestože je průvodce určen hlavně daňovým poradcům, auditorům, podnikatelům či pracovníkům finančních oddělení firem, je cenným zdrojem informací i pro běžné daňové poplatníky.

 • RSS
 • Kindle
 • Poslat e-mailem
 • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+7
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Devizový cizozemec, Vkladní knížka, Zákonný zástupce, auto, dtest, občanská zákoník, pronajímatel, nájemní smlouva, úrazy, studentbroker, mateřská škola, Forward, program, kateřina hrubešová, aliance proti dluhům, Přehled o příjmech a výdajích, místní příslušnost, MA

2SZ4678, 5P39219, 3H46993, 3H79000, 5P39219

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK