Světový trend v pojištění konečně v Česku

PR článek | rubrika: Co se děje | 2. 1. 2014
PR TEXT. Pojišťovny na celém světě reagují na aktuální rizika, a proto již před několika lety přišly se speciálním pojištěním kryjícím riziko nemoci rakoviny. Zatímco v zahraničí je nalezneme pod názvem „Cancer plan“, v Česku má mnohem výstižnější název: „PRO boj s rakovinou“.
Světový trend v pojištění konečně v Česku

Podobné pojištění je v Česku stále ještě „v plenkách“. Pokud se rozhlédneme po trhu, zjistíme, že produktů pojištění rakoviny se v poslední době několik opravdu objevilo. V naprosté většině ale kryjí pouze určité typy rakoviny, převážně pohlavních orgánů. Výhodou je sice nízká cena, ale problémem rozsah pojištění. Klient si často myslí, že je pojištěn pro případ rakoviny, ale až v případě propuknutí nemoci se ukáže, že právě jeho diagnózu pojištění nekryje.

Pojištění PRO boj s rakovinou se neomezuje jen na některé orgány, ale je obecné Jeho součástí je i tzv. rakovina in-situ, tedy stádium, které „zatím“ není invazivní. Inovativní je nejen rozsah, ale také schéma výplaty peněz z pojištění. Pojištěnému nevzniká nárok na pojistné plnění pouze při diagnóze samotné rakoviny, ale další prostředky dostává v průběhu léčby. Pokud podstoupí chemoterapii, operaci nebo ozařování, jsou vyplaceny další peníze. Jednoduše – čím je léčba náročnější, tím získá více peněz jako finanční podporu při svém boji s nemocí. Celkem může být vyplacen až dvojnásobek sjednané pojistné částky.

„Při vývoji pojištění jsme zohlednili i to, že pouze pacient ví nejlépe, kdy peníze potřebuje. Zcela netradiční je tak možnost pojištěného kdykoliv v průběhu léčby požádat o vyplacení desetiny pojistné částky. Je pouze na klientovi aby rozhodl, kdy bude prostředky nejvíce potřebovat. A protože věříme v úspěšné vyléčení, dalším typem výplaty je i desetina pojistné částky za vyhraný boj s nemocí,“ uvádí produktový guru Allianz pojišťovny Martin Podávka.

Pojištění je maximálně dostupné, zájemci stačí vyplnit zjednodušený zdravotní dotazník, v němž odpoví pouze na dvě otázky (zda se on, ani jeho nejbližší příbuzní neléčí / neléčili s rakovinou) a může pojištění uzavřít. Obvyklé civilizační choroby, jako jsou vysoký krevní tlak, cukrovka a další, nejsou překážkou. Standardem u Allianz je také možnost uzavřít pojištění nejen pro dospělé ženy nebo muže, ale i pro děti.

Pro zákazníky je i v pojištění důležitá otázka ceny. Proto je připojištění PRO boj s rakovinou cenově dostupné, aby měl každý možnost pojistit se na částku odpovídající nejméně jednomu ročnímu čistému platu. Navíc Allianz odměňuje klienty za zdravý životní styl, a proto nekuřáci získávají oproti kuřákům o 34 % nižší cenu.

A na závěr jedna rada, jak správně nastavit životní pojištění.

Pojištění není o „lepším spoření“, ale o zajištění skutečných rizik. Nastavte si pojistné částky s pomocí dobrého poradce tak, aby odpovídaly vašim závazkům a vašemu příjmu. Ne málo, ale ani ne zbytečně moc. „Nepojišťujte si „modřiny“, ale opravdu závažné věci. Díky tomu zaplatíte za pojištění méně peněz, a myslím, že radu, co s takto ušetřenými penězi dělat, nikdo nepotřebuje. Všem přeji, aby byli správně pojištěni a aby měli takové štěstí, že pojistné plnění od své pojišťovny nebudou nikdy potřebovat,“ radí Martin Podávka.

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Air Bank pojistí schopnost splácet hypotéku

4. 8. 2021 | Petr Kučera

Air Bank pojistí schopnost splácet hypotéku

Air Bank od pátku rozšíří nabídku o pojištění schopnosti splácet hypotéku. Spolupracuje na něm s pojišťovnou BNP Paribas Cardif. Kdo ho využije, získá o 0,15 procentního bodu... celý článek

Pojištění pracovní neschopnosti dává prostor soustředit se na uzdravení

18. 6. 2021 | Radim Zelený | 3 komentáře

Pojištění pracovní neschopnosti dává prostor soustředit se na uzdravení

Vážná nemoc nebo úraz nás můžou na dlouhou dobu odříznout od práce, a tedy od peněz. K tomu, aby se člověk místo starostí s penězi mohl soustředit na léčbu a rekonvalescenci, je tu... celý článek

Životní pojištění není zbytečný luxus

17. 5. 2021 | Renata Lichtenegerová | 11 komentářů

Životní pojištění není zbytečný luxus

Těžká nemoc, vážný úraz, invalidita. Rizika, která si neradi připouštíme, ale mohou se týkat každého z nás. A s nimi hrozba dočasného, ale i trvalého propadu příjmů.

Máte právo nečekat. Dřinu nechte strojům. I v pojištění

4. 5. 2021 | Gabriel Pleska

Máte právo nečekat. Dřinu nechte strojům. I v pojištění

Chcete ho rychle, digitálně, bez papírování. U pojišťovny Youplus můžete díky automatickému upisování do pěti minut vědět, jestli vás pojistí. Ale pokud jste komplikovanější případ,... celý článek

Rixo startuje online srovnání životního pojištění

29. 4. 2021 | Petr Kučera | 12 komentářů

Rixo startuje online srovnání životního pojištění

Služba Rixo.cz oznámila, že jako první na trhu dokáže porovnat nabídky životního pojištění online. Po vyplnění základních údajů hned ukáže zájemcům konkrétní produkty s cenou a dalšími... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.