Světový trend v pojištění konečně v Česku

PR článek | rubrika: Co se děje | 2. 1. 2014
PR TEXT. Pojišťovny na celém světě reagují na aktuální rizika, a proto již před několika lety přišly se speciálním pojištěním kryjícím riziko nemoci rakoviny. Zatímco v zahraničí je nalezneme pod názvem „Cancer plan“, v Česku má mnohem výstižnější název: „PRO boj s rakovinou“.
Světový trend v pojištění konečně v Česku

Podobné pojištění je v Česku stále ještě „v plenkách“. Pokud se rozhlédneme po trhu, zjistíme, že produktů pojištění rakoviny se v poslední době několik opravdu objevilo. V naprosté většině ale kryjí pouze určité typy rakoviny, převážně pohlavních orgánů. Výhodou je sice nízká cena, ale problémem rozsah pojištění. Klient si často myslí, že je pojištěn pro případ rakoviny, ale až v případě propuknutí nemoci se ukáže, že právě jeho diagnózu pojištění nekryje.

Pojištění PRO boj s rakovinou se neomezuje jen na některé orgány, ale je obecné Jeho součástí je i tzv. rakovina in-situ, tedy stádium, které „zatím“ není invazivní. Inovativní je nejen rozsah, ale také schéma výplaty peněz z pojištění. Pojištěnému nevzniká nárok na pojistné plnění pouze při diagnóze samotné rakoviny, ale další prostředky dostává v průběhu léčby. Pokud podstoupí chemoterapii, operaci nebo ozařování, jsou vyplaceny další peníze. Jednoduše – čím je léčba náročnější, tím získá více peněz jako finanční podporu při svém boji s nemocí. Celkem může být vyplacen až dvojnásobek sjednané pojistné částky.

„Při vývoji pojištění jsme zohlednili i to, že pouze pacient ví nejlépe, kdy peníze potřebuje. Zcela netradiční je tak možnost pojištěného kdykoliv v průběhu léčby požádat o vyplacení desetiny pojistné částky. Je pouze na klientovi aby rozhodl, kdy bude prostředky nejvíce potřebovat. A protože věříme v úspěšné vyléčení, dalším typem výplaty je i desetina pojistné částky za vyhraný boj s nemocí,“ uvádí produktový guru Allianz pojišťovny Martin Podávka.

Pojištění je maximálně dostupné, zájemci stačí vyplnit zjednodušený zdravotní dotazník, v němž odpoví pouze na dvě otázky (zda se on, ani jeho nejbližší příbuzní neléčí / neléčili s rakovinou) a může pojištění uzavřít. Obvyklé civilizační choroby, jako jsou vysoký krevní tlak, cukrovka a další, nejsou překážkou. Standardem u Allianz je také možnost uzavřít pojištění nejen pro dospělé ženy nebo muže, ale i pro děti.

Pro zákazníky je i v pojištění důležitá otázka ceny. Proto je připojištění PRO boj s rakovinou cenově dostupné, aby měl každý možnost pojistit se na částku odpovídající nejméně jednomu ročnímu čistému platu. Navíc Allianz odměňuje klienty za zdravý životní styl, a proto nekuřáci získávají oproti kuřákům o 34 % nižší cenu.

A na závěr jedna rada, jak správně nastavit životní pojištění.

Pojištění není o „lepším spoření“, ale o zajištění skutečných rizik. Nastavte si pojistné částky s pomocí dobrého poradce tak, aby odpovídaly vašim závazkům a vašemu příjmu. Ne málo, ale ani ne zbytečně moc. „Nepojišťujte si „modřiny“, ale opravdu závažné věci. Díky tomu zaplatíte za pojištění méně peněz, a myslím, že radu, co s takto ušetřenými penězi dělat, nikdo nepotřebuje. Všem přeji, aby byli správně pojištěni a aby měli takové štěstí, že pojistné plnění od své pojišťovny nebudou nikdy potřebovat,“ radí Martin Podávka.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

První pojišťovna umí sjednat životní pojištění zcela online

24. 8. 2022 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

První pojišťovna umí sjednat životní pojištění zcela online

Pojišťovna Simplea jako první na českém trhu vytvořila možnost vyřídit si životní pojištění zcela online – bez operátora call centra a dalších omezení. Nabízí všechny důležité druhy... celý článek

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

24. 5. 2022 | Jiří Hovorka, Petr Kučera | 3 komentáře

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

Někteří lidé, kteří si před lety sjednali investiční životní pojištění, mají šanci na vrácení víc peněz. Podle Ústavního soudu nemuseli hned od začátku vědět, že je smlouva neplatná.... celý článek

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

28. 3. 2022 | Jana Divinová | 11 komentářů

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

Komu patří pojišťovny v Česku? Projděte si přehled vlastníků a jejich stručnou historii.

Pojištění a válka. Kdo by platil? Porovnali jsme podmínky

1. 3. 2022 | Dušan Šídlo, Daniel Šafrán | 3 komentáře

Pojištění a válka. Kdo by platil? Porovnali jsme podmínky

Co si nikdo nepřál, se bohužel stalo skutečností. Kvůli válce jsou v ohrožení životy i majetek. Jak se na válku dívají pojistné podmínky různých pojišťoven v Česku?

Jak si snížit daně. Velký přehled slev a odpočtů

15. 2. 2022 | Petr Kučera | 8 komentářů

Jak si snížit daně. Velký přehled slev a odpočtů

Na daních můžete zaplatit mnohem méně než patnáct procent z příjmů. Při vyplňování přiznání za rok 2021 lze využít odečitatelné položky a daňové slevy. Tady je aktuální přehled.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.